Нд. Кві 14th, 2024

Державна митна служба запустила можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами.

Знайти послугу можна Особистому кабінеті на веб-порталі “Єдине вікно для міжнародної торгівлі”. Для декларування потрібно подати електронну митну декларацію М-16. Це можна зробити прямо зі смартфону в будь-якому зручному місці.

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

За рахунок використання попередньої інформації, яка подається експрес-операторами, можна самостійно задекларувати відправлення вартістю до 10 тис. євро та сплатити митні платежі.

Для спрощення процесу у ДМС реалізували наступні сервісні функції:

  • переважна більшість граф декларації заповнюється автоматично;
  • автоматично здійснюється машинний переклад назв товарів та іншої інформації на українську мову;
  • можливість у багатьох випадках підбору коду товару за УКТ ЗЕД;
  • розрахунок податків відбувається в автоматичному режимі;
  • передбачено автозаповнення тих реквізитів, яких бракує в попередній інформації – в тому випадку, якщо громадянин раніше вже користувався цим сервісом.

Після подання потрібної декларації її необхідно підписати за допомогою КЕП або ДІЯ.Підпис. Далі все залежить від вартості товару.

У разі, якщо вартість товарів перевищує 150 євро і вони підлягають оподаткуванню, генерується QR-код. Клікнувши на цей QR-код або навівши на нього камеру мобільного телефону, можна за лічені секунди сплатити нараховані митні платежі зі свого банківського застосунку, – додають у митниці.

Через Особистий кабінет можна також відстежити статус оформлення відправлення та надходження сплачених коштів на митницю.

Працюють також альтернативні способи оформлення, зокрема декларування експрес-перевізником або через митного брокера та особисте подання паперової декларації.