Сб. Кві 20th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

29 серпня 2023 року укладений договір про спільну діяльність між благодійною організацією «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні» та НДСЛ «Охматдит» МОЗ України щодо реалізації нової програми Дім Рональда МакДональда.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Програма Дім Рональда МакДональда в Україні забезпечить комфорт, підтримку й ресурси для сімей з госпіталізованими дітьми на території лікарні, щоб ніщо не відривало сім’ю від найважливішого — лікування власної дитини. У всьому світі існує 384 програм Дім Рональда МакДональда, в Україні вона стане першою. Будівництво, облаштування Дому, а також подальше керування здійснюватиме благодійна організація «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні».

«Спільний проєкт лікарні «Охматдит» та «Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні» є тим прикладом успішного об’єднання зусиль держави, міжнародних недержавних організацій, приватного сектору та громадянського суспільства, якого потребує Україна. Для дітей дуже важливо, щоб близькі були поруч. Особливо в час, коли вони змушені боротися з тяжкими хворобами. «Охматдит» є найбільшою дитячою лікарнею в Україні. Дім Рональда МакДональда дасть можливість 2600 дітям та їх родинам бути разом під час проходження лікування. Маю надію, що з часом проєкт буде розширений», — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Будівництво Дому Рональда МакДональда з орієнтовною площею 3 500 кв. м, на 5 поверхів і 50 кімнат планується в Києві на території найбільшої дитячої лікарні в Україні «Охматдит», де щороку проходять лікування понад 20 000 дітей з усієї країни й здійснюють приблизно 10 000 операцій. 

У будинку сім’ї з важкохворими дітьми зможуть проживати разом у комфортабельних спальнях з окремими ванними кімнатами, користуватись зручними кухнями, гральними кімнатами, бібліотекою та іншими зручностями. Вони зможуть тут мешкати стільки, скільки буде потрібним — відпочивати, харчуватися, задовольняти всі побутові потреби, отримувати підтримку команди Фундації та інших батьків. Це найвищий рівень комфорту, де родини почуватимуться як вдома.

Загалом за рік приблизно 2600 дітей і їхніх рідних зможуть скористатися перевагами програми, що складе 36 000 безкоштовних ночівель в комфорті та поруч із дитиною.

Програма потрібна таким родинам, як сім’я Богдана Султанова з Донеччини, що за 30 км від Бахмута. У хлопчика серйозний діагноз: ДЦП, спастичний парапарез нижніх кінцівок і приглухуватість 4 ступеня. Стан Богдана почав різко погіршуватися, і лікарі-волонтери порадили поїхати на лікування до НДСЛ “Охматдит”. У хлопчика ще з дитсадка є страх, що його залишать, тому мама й тато завжди з ним. Фінансів, щоб зняти квартиру, родина не має. Богдан показує хороші результати, і йому важливо не припиняти  реабілітацію, адже, якщо буде значне покращення, хлопчик обійдеться без тяжкої операції.

У підвальному приміщенні буде облаштовано укриття, а сам будинок проєктуватиметься з урахуванням інклюзивних потреб маломобільних груп населення. У будівництві будуть застосовані сучасні енергоефективні інженерні рішення та екологічно чисті матеріали, що сприятиме мінімізації витрат на утримання будинку та зменшить негативний вплив на екологію. 

Дім Рональда МакДональда допоможе розвивати сімейно орієнтований підхід у медичному догляді дітей, який передбачає активне залучення родини до лікувального процесу. Програма дозволить забезпечити надання немедичних послуг родинам, що перебуватимуть у Домі Рональда МакДональда, зокрема психосоціальну допомогу та задовольнити їхні побутові потреби. Також зменшить фінансове навантаження на родини — зекономить їм щороку мільйони гривень на проживанні і харчуванні, що особливо важливо для сімей, які приїхали здалеку і вже фінансово виснажені довготривалим лікуванням дитини. Завдяки програмі НДСЛ «Охматдит» МОЗ України зможе надати медичну допомогу більшій кількості профільних пацієнтів за рахунок раціонального використання фонду ліжкомісць медзакладу. 

З моменту укладання угоди розпочнеться погодження розробленої архітектурної концепції майбутнього Дому Рональда МакДональда, а також отримання вихідних даних для подальших робіт. Початок будівництва заплановано на третій квартал 2024 року, введення в експлуатацію — у третьому кварталі 2025 року.

Програма реалізується завдяки вагомій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). McDonald’s Україна, засновник і постійний партнер Фундації, підтримуватиме основну нову програму фінансово і волонтерською діяльністю працівників компанії.

Довідка

Історія питання

У листопаді 2021 року був підписаний меморандум про взаєморозуміння для будівництва програми «Дім Рональда МакДональда» між благодійною організацією «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні», Міністерством економіки України, Міністерством охорони здоров’я України і Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «Охматдит» МОЗ України. 29 серпня 2023 року укладений договір про спільну діяльність між НДСЛ «Охматдит» та «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні». 

Про НДСЛ «Охматдит» МОЗ України 

НДСЛ «Охматдит» — найбільша спеціалізована дитяча лікарня України. Колектив лікарні віддано працює, щоб реалізувати право кожної української дитини на здоров?я. Тут щорічно проходять лікування понад 20 000 пацієнтів та роблять більше 10 000 операцій на рік, колектив налічує понад 3000 людей. З 24 лютого 2022 року лікарня не зачиняла своїх дверей ані на мить та приймала дітей, дорослих, а інколи й цілими родинами постраждалих від ворожих обстрілів. В лікарні потужний хірургічний, онкологічний та соматичний профіль, унікальний Центр орфанних захворювань, неонатальна служба. У стінах лікарні продовжують битву за життя діти на гемодіалізі, онкохворі та постраждалі під час війни.

Про «Фундацію Дім Рональда МакДональда в Україні»

«Фундація Дім Рональда Макдональда в Україні» — благодійна неприбуткова організація, що створює та підтримує програми, які безпосередньо поліпшують здоров’я та добробут дітей і їхніх родин. Глобальна мережа складається з більш ніж 260 філій у 62 країнах і регіонах і існує з 1974 року. Є каталізатором розвитку сімейно орієнтованого підходу в лікуванні дітей через програми, освіту й доступ до якісної медицини. Головна програма в Україні — Сімейні кімнати Рональда Макдональда, відкриті в 6 лікарнях, щоб батьки були поруч з дітьми під час лікування. З початком війни Фундація започаткувала програми гуманітарної допомоги і та надала підтримку більше ніж на 100 млн грн.  2025-го року планує відкрити перший в Україні Дім Рональда МакДональда, який забезпечить комфорт, підтримку й ресурси для сімей з госпіталізованими дітьми на території НДСЛ “Охматдит”.