Міжнародна компанія Brand Finance представила щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу Global 500.
Про це свідчать дані сайту компанії, пише ucsc.org.ua.
Зазначається, що внаслідок загальносвітової геополітичної нестабільності, економічної кризи та інфляції, технологічні лідери рейтингу зазнали максимальних втрат.
Ще однією причиною цього явища є падіння американського високотехнологічного індексу NASDAQ на 30%.
Незважаючи на це, технологічний сектор залишається найціннішим у рейтингу та становить близько 15% від його загальної вартості.
Падіння вартості брендів
Найдорожчим став бренд Amazon, який за 2022 рік втратив 14,6% або більше 50 млрд доларів через негативні відгуки клієнтів.
Ще більше (на 16,2%) знизилася вартість Apple. Причиною цього є негативні фінансові прогнози та порушення логістичних ланцюжків. Серед IT компаній сильно постраждали:
- Samsung — вартість бренду впала на 7%, до 99,7 млрд доларів;
- Facebook — на 42%, до 59 млрд доларів;
- WeChat — на 19%, до 50,2 млрд доларів;
- Alibaba.com — на 56%, до 10 млрд доларів;
Snapchat та Twitter взагалі вибули з рейтингу.
А от оцінка Instagram збільшилася на 42%, до 47,4 млрд доларів, так само зріс і LinkedIn — на 49%.
Для кого рік був успішним?
У 2022 році збільшилася вартість брендів виробників електромобілів через загальносвітову економічну кризу і, відповідно, зростання цін на нафтопродукти.
Саме тому до десятки найдорожчих увійшла Tesla, друге місце серед автомобільних компаній дісталося Mercedes-Benz, а от Toyota втратила першість.
Новачки в рейтингу
У 2022 році в рейтингу найдорожчих компаній з’явилися і нові бренди, зокрема китайська технологічна компанія CATL і німецький роздрібний дискаунтер Aldi Sud.
Ритейлери показали неоднозначні результати, практично усі офлайн-ритейлери покращили показники вартості своїх брендів, а онлайн-сегмент навпаки показав падіння.
Ці результати галузі пояснюються слабкою біржовою динамікою їхніх акцій.