Чт. Лип 18th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Попри повномасштабне вторгнення, на мапі України продовжують з’являтися нові заклади – Konteyner, Жайворонки, Думки на смак на інші, мережа П’яна вишня здійснила експансію в Лондон та інші новини food-ритейлу в матеріалі RAU.

Виторг McDonald’s за 2023 рік

Виторг мережі ресторанів швидкого харчування McDonald’s в Україні за 2023 рік зріс на 296,8%, до 12,9 млрд грн. Про це пише Forbes з посиланням на дані аналітичної платформи YouControl.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Тож прибуток McDonald’s у 2023-му сягнув 1,2 млрд грн, а 2022 рік компанія в Україні закінчила зі збитком 2 млрд грн.

Нагадаємо, з початком повномасштабного вторгнення компанія McDonald’s закрила всі свої заклади в Україні – 109 ресторанів в 24 областях країни. А з 20 вересня 2022 року розпочала поетапне відкриття та на березень 2024 року працює 100 закладів у країні.

Лондон зустрів перший заклад української мережі П’яна вишня

15 березня  в Лондоні на вулиці Мур-стрит, 10 відкрився демократичний бар П’яна вишня, який входить до холдингу емоцій !Fest. Про це на своїй сторінці написав один із співвласників та голова наглядової ради холдингу Андрій Худо: «Ще той квест для нашої Fest команди відкривати проєкти дистанційно, коли частина команди у Львові, а проєкт відкривається у Лондоні, наприклад».

До слова, плани на експансію мережі глобальні. «Чекаємо звісток з: Німеччини, Чехії, Австрії, Бельгії, Нідерландів, Іспанії, Швейцарії, Канади, США та…», – уточнив Худо в своєму дописі.

Odesa Food Market відновлює роботу

З початком повномасштабного вторгнення робота Odesa Food Market була поставлена на паузу. На його базі було організовано гуманітарний волонтерський центр, який збирав гуманітарну допомогу для територіальної оборони та ЗСУ в Одесі та області. Проте сам штаб переїхав з приміщення Odesa Food Market ще в травні. Тоді були сподівання, що маркет запрацює.

Проте дочекалися. Через два роки великої війни, 6 березня ресторатор Алекс Купер повідомив в дописі Instagram, що планує відновити роботу. «Ось в такий момент, хочу вам сказати, що будуємо великий ресторан в Одесі та відновлюємо роботу Одеського ринку їжі. Шукаємо круті фуд-проєкти по всій країні, пишіть мені в приватні», – написав він.

McDonald’s та KFC запрацюють у Чернівцях

Мережа McDonald’s вже планувала відкриття закладу у Чернівцях на вулиці Героїв Майдану ще в 2023 році, але запуск відклався. Тож ймовірно відкриття такі відбудеться найближчими місяцями.

Також поновлення роботи в Чернівцях планує ще одна американська компанія швидкого харчування KFC. Заклад має запрацювати на вулиці Університетській і вже все готово на 95%.

Відкрився 11-й заклад мережі Konteyner

В березні мережа магазинів-барів з цікавим пивом відкрила в Києві свій 11-й заклад. Знаходиться на Оболоні на вулиці Івасюка, 24 Б. З цікавого, вперше заклад відкривається в окремій двоповерховій будівлі.

«Так-так, перше відкриття в цьому році, і одразу топове, адже багато чого ми тут реалізували вперше», – написали в дописі в Instagram.

Ще одна піцерія в столиці – Pizza Mosa by Mimosa

В середині січня відкрився новий заклад в Києві – піцерія Pizza Mosa by Mimosa. Знайти його можна в ЖК Французький квартал на першому поверсі біля станції метро Либідська. Про це пише The Village. Новий заклад створили власники закладів Mimosa Brooklyn Pizza й Автостанція Ігор Сухомлин та Валерій Гальперін.

Харківський заклад Думки на смак тепер і в столиці

В середині січня харківська мережа Думки на смак відкрила свій перший заклад в Києві. Він знаходиться на вулиці Антоновича, 74 в ЖК New York. Ресторан має декілька окремих залів, які можна використовувати для проведення майстер-класів, лекцій, івентів тощо.

Запрацювало кафе Жайворонки 

Наприкінці січня новий заклад зі сніданками, які можна замовити весь день, відкрився в столиці. Назва – Жайворонки, а створила його учасниця програми Майстер шеф Катерина Пєскова. Знаходиться на Подолі за адресою: вул. Глибочицька, 73, на другому поверсі.

«Головний елемент нашої візуальної ідентичності є людина-птах. Цей образ за філософією Григорія Сковороди відображає вищу форму людського буття, а назва Жайворонки з‘явилась завдяки однойменній притчі цього видатного українця. Людина-птах є викликом відмовитись від стереотипів та обмежень, знайти свій внутрішній голос та здійснити мрії. Кафе Жайворонки – це ком‘юніті людей, які цінують свободу та щирість», – написали в дописі на сторінці Instagram.