Нд. Кві 14th, 2024

Власник брендів Zara, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti та Bershka повертається в Україну після дворічної відсутності, пише RAU. Рішення іспанського власника Inditex знову відкрити магазини відображає попередню нормальність у деяких великих містах.

Як повідомило видання Financial Times, Zara готується знову відкрити магазини в Україні, які вона закрила, коли почалася війна. Це стане знаковим моментом, який підкреслив крихку “нову нормальність” життя в кількох українських містах. Inditex повідомив орендодавців, що на початку квітня він почне знову відкривати свої магазини в Україні, після дворічного закриття.

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Іспанський ритейлер, найбільша у світі модна група за обсягом продажів, є найважливішим світовим оператором, який ще не повернувся в Україну, де його торгові точки колись були головним магнітом для відвідувачів у багатьох торгових центрів. Це один з небагатьох брендів, які досі не ризикнули відновити свою роботу в Україні. Ритейлери, ресторани та бари почали поступово відкривати свої двері навесні 2022 року. H&M, яка до війни мала вісім магазинів в Україні, відновила роботу в листопаді 2023 року.

Inditex планує відкрити 50 із 84 магазинів у країні, повідомила компанія Financial Times. Це рішення було прийнято після місяців, протягом яких українські ЗМІ та представники роздрібної торгівлі запитували про те, коли компанія повернеться в Україну.

Inditex закрила свої 84 магазини в Україні, серед яких були бренди Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti та Bershka, 24 лютого 2022 року, в день повномасштабного вторгнення Росії. Відтоді компанія припинила доставляти товари до країни, але продовжувала платити податки та заробітну плату своїм 1000 українським працівникам, хоча більшість із них були вдома, не маючи жодної роботи. Inditex зберігала свої договори оренди з орендодавцями під час закриття магазину, але не розголошує, на яких умовах.

Іспанська група поступово відновить роботу  Україні, починаючи з 20 магазинів, включаючи три торгові точки Zara, у торгових центрах Києва. Загальна кількість по всій країні з часом зросте до 50, але ритейлер не може сказати, скільки часу триватиме цей процес.

У компанії підкреслили, що Inditex надаватиме пріоритет безпеці співробітників і клієнтів і адаптуватиме свої плани до ринкових обставин. Деякі українські співробітники вже відправлені на навчання до Польщі для підготовки до повернення на роботу.

34 магазини, які залишаться закритими, знаходяться в частинах півдня та сходу України, які безпосередньо постраждали від війни, де український уряд заборонив комерційну діяльність.