Сб. Тра 18th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Заробляти кошти в євро або доларах має свої переваги, оскільки різниця в курсах валют може частково нейтралізувати вплив інфляції і покращити рівень життя. Знаходження такої роботи в Україні є завданням не таким простим, проте багато українців виявляють зацікавленість у працевлаштуванні на європейському ринку. Давайте розглянемо можливості бізнесу, які не вимагають інвестицій та водночас дозволяють працювати з України.

 • Рекрутинг для агенцій

Пошук людей для роботи в Європі та заробіток на цьому. Основна ідея полягає в реєстрації у агентстві як рекрутера, отриманні бази вакансій та активному пошуку кандидатів. Можна працювати через соціальні мережі, месенджери або оголошення. Отримавши дзвінки від кандидатів, обговорюєте деталі вакансії та отримуєте необхідні документи, які передаєте агентству. Після того, як людина вирушає на роботу, через місяць ви отримуєте винагороду. Важливо відзначити, що умови роботи для рекрутерів у різних агентствах можуть відрізнятися. Наприклад, за рекрутинг на заводи в Польщі можна отримувати до 800 злотих за кожного працівника, залежно від виду вакансії (на вересень 2023 це приблизно 6900 гривень брутто). Підраховуйте свій потенційний заробіток, працюючи повний робочий день або відділяючи 4 години на цю справу щодня.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

 • Консультування

Консультації під час воєнного конфлікту змусили багатьох українців залишити країну, але в потребі консультацій юристів, лікарів, вчителів, психологів та інших фахівців українці залишились. Як фахівець у своїй сфері, ви можете надавати консультації та заробляти гроші в валюті своїх клієнтів. Почати працювати можна без великих інвестицій. Достатньо скласти список послуг, визначити цільову аудиторію та її потреби, створити візитку (наприклад, сайт на безкоштовному конструкторі) і знайти ефективні канали реклами.

Щодо безкоштовного розповсюдження інформації, використовуйте соціальні мережі, чати в месенджерах та спілки мігрантів. Активно шукайте замовлення, збирайте відгуки і заробляйте на своїх професійних навичках. Однією з переваг такого бізнесу є відсутність географічних обмежень: ви можете працювати з будь-якого місця, лише б був доступ до Інтернету.

 • Копірайтинг

Не нова, але перспективна тема, яка може стати основою для заробітку та власного бізнесу. Власник освітньої платформи “Геніус” сам розпочинав з копірайтингу, а зараз має мільйонну аудиторію та кілька корисних курсів. І вам є можливість заробляти на написанні текстів, при цьому не обов’язково відвідувати офіс чи використовувати платформи вродженого фрілансу.

Є кілька варіантів розвитку копірайтингу, які з часом можуть перетворитися в власний бізнес:

 1. Створення інформаційного сайту: Можна безкоштовно створити свій власний сайт, скориставшись уроками з YouTube. Далі, потрібно буде писати тексти та наповнювати їх контентом. Заробітні можливості включають платні статті, донати, рекламу, консультації та інформаційні продукти.
 2. Написання для україномовних та російськомовних сайтів в Європі: Робота на проєктах, орієнтованих на мігрантів, такі як сайти агенцій працевлаштування, клініки, туристичні компанії тощо. Оплата здійснюється в валюті країни цільової аудиторії, що дає можливість отримувати євро або долари.
 3. Написання гайдів для продажу: Посібники з працевлаштування, пошуку житла, переїзду або навчання іноземних мов. Гайди можна продавати через спеціальні платформи, соціальні мережі або на власному сайті. Заробіток на текстах не вимагає значних витрат, але може приносити дохід від 1000 доларів на місяць.
 • Залучення клієнтів

У фахівців в Європі постійно існує потреба в залученні клієнтів. Не всі знають, де шукати цільову аудиторію та як ефективно обслуговувати тих, хто зацікавлений у певних послугах чи товарах. Українці, які працюють за кордоном, не завжди мають можливість витрачати час на маркетинг своїх послуг, тому часто вони шукають допомогу.

Ви можете взяти на себе завдання знаходження клієнтів для фахівців у сфері краси, масажистів, кухарів, кондитерів та отримувати винагороду у вигляді відсотка від замовлень або фіксованої плати щомісячно. Почати працювати можна на одноосібній основі, а потім залучати співробітників, які працюватимуть на умовах відсотка від доходу. Хоча впровадження такої системи може зайняти до 6 місяців, проте в подальшому у вас виникне можливість отримувати пасивний дохід.

 • Прибирання житла

Ідеальний спосіб заробляння для тих, хто живе за кордоном. Для початку цієї справи потрібно мінімальні вміння мови країни, де ви плануєте працювати, а також наявність побутової хімії та інвентарю, які можна придбати за суму від 250 до 500 доларів. Знаходження клієнтів здійснюється через соціальні мережі, місцеві групи, відомості від знайомих та оголошення. Зазвичай цей вид бізнесу об’єднує жінок, які створюють команди та взяли під своє обслуговування десятки квартир.

Ефективність такого підходу демонструється системою абонентської плати за прибирання. Враховуючи той факт, що в деяких європейських країнах існує ліміт доходу, який звільняє вас від обов’язку сплачувати податки, старт в цій ніші не вимагає великих витрат часу та коштів.

 • Послуги няні

Дані послуги завжди під попитом серед україномовних мешканців Європи. Черги до дитячих садочків є величезними, і жінкам потрібно пристосуватися до роботи вже сьогодні. Ви можете запропонувати свої послуги няні та встановити на цьому свій власний бізнес. Це може бути опіка над однією дитиною або декількома, з організацією домашнього дитячого садочка. Додатковою перевагою може бути наявність автомобіля з дитячими автокріслами, що дозволить вам забирати та розвозити своїх маленьких підопічних.

Якщо знайти простору квартиру, створити зони для сну, ігор і обіду, а потім залучити 1-2 жінок, які будуть працювати з дітьми, послуги няні можуть стати майже пасивним заробітком.

 • Послуги рієлтора за кордоном

Іноземці, які шукають квартири на короткий або довгий термін, часто зіштовхуються з рядом труднощів. Нестача знань місцевої мови, страх укладати та розуміти умови оренди, а також складнощі у комунікації є основними бар’єрами на їхньому шляху до затишного житла. Разом із багатьма переселенцями з України прибули рієлтори, які відмінно відчувають себе в Європі та знайшли новий спосіб заробітку.

Завдання такого фахівця включає пошук оголошень від власників або створення бази об’єктів, після чого вони публікують власні оголошення та обробляють запити. Потім рієлтор показує квартири потенційним орендарям, надає підтримку при укладанні угоди та веде переговори з власниками нерухомості. За свої послуги ці рієлтори отримують від 50% до 100% вартості щомісячної орендної плати. У багатьох країнах Європи для цієї діяльності не потрібна ліцензія, тому ви можете запропонувати свої послуги та успішно на цьому заробляти. Для залучення клієнтів ефективно використовувати месенджери, тематичні групи в соціальних мережах, дошки оголошень та форуми. Реклама навіть не є обов’язковою, оскільки пошук квартир для іноземців залишається актуальним завданням, а пропозиції часто здаються менше, ніж за годину після їхньої публікації.

 • Створення індивідуального навчання для дітей

Українці, що проживають за кордоном, продовжують надавати своїм дітям освіту за українською програмою. Проте, у батьків недостатньо часу для систематичного та серйозного заняття з навчанням своїх дітей. Запропонувати домашнє навчання для українських дітей – це можливість заробляти.

Заняття можуть проводитися особисто в вашому регіоні або в онлайн форматі. Ви допомагаєте дитині з виконанням домашніх завдань, пояснюєте матеріал і відстежуєте, щоб учень глибоко засвоїв предмет. Крім самого процесу навчання, дитина отримує можливість спілкування з дорослим, який поважає її проблеми та завжди готовий приділити увагу.

За свою роботу ви зручно можете встановити абонентську плату за місяць. Це дозволяє вам гнучко планувати робочі години та кількість учнів, яких ви можете приймати під опіку. Організація такого бізнесу не вимагає великих інвестицій і може приносити більше 1000 доларів на місяць.

 • Продаж брендових речей

Вигідний спосіб заробляння для тих, хто слідкує за останніми тенденціями у світі моди та прагне підтримувати свій власний статус. Деякі українці, що проживають за кордоном, успішно використовують цей метод для заробітку. Вони відвідують стокові та секонд-хенд магазини перед їхнім відкриттям, заходять першими, ретельно переглядають асортимент у пошуках брендових речей та придбавають їх за вигідними цінами.

Після повернення додому вони розташовують свої придбання впорядковано, створюють естетичні фотографії та розміщують їх для перепродажу через Інтернет. Для здійснення цієї діяльності можна створити власний інтернет-магазин або використовувати соціальні мережі. Є випадки, коли предмети одягу відомих брендів, придбані в секонд-хенді за символічну ціну, вдалося перепродати з великим виграшем. Наприклад, куртку Moncler, куплену за 60 злотих на вагу, продали за 2500 злотих у місті Краків. Такий вид заробітку може приносити значні прибутки, якщо ви розбираєтеся в брендах і регулярно слідкуєте за новинками в світі моди.

 • Повар на дому

Приготування їжі є часомістким процесом, особливо для тих, хто веде активний спосіб життя. Для багатьох працездатних людей 1-2 години вільного часу мають велике значення, іноді важливіше, ніж кілька доларів. Багато сімей б були готові найняти домашнього кухаря, який готуватиме напівфабрикати та страви на кілька днів вперед. Попит на смачні та корисні страви можна використати для заробітку. Можна створити команду кулінарних помічників або надавати послуги самостійно. З часом такий підробіток може перетворитися на кейтерінгову компанію з іншим рівнем доходів. Створення бізнесу на європейському ринку без значних витрат – це реальна можливість, особливо якщо врахувати потреби мігрантів і місцевого населення, а також здатність власника бізнесу створити привабливу пропозицію.

Автор: Андрій Кисленко, редактор newsteka.com