Сб. Апр 13th, 2024

Мережа магазинів «Фора» провела дванадцяту акцію «Серце б’ється завдяки…», і цього разу зібрала 600 718 гривень для проведення ендоваскулярних операцій дітям із вадами серця. Партнером даної акції п’ятий рік поспіль виступає БФ «Український фонд допомоги» – на його рахунок «Фора» перераховує одну гривню з кожної покупки акційних товарів. Цього разу зібрану суму було витрачено на шість імплантів. А це означає, що найкращі хірурги України матимуть змогу зробити операції шести важко хворим дітям. За весь час проведення акції «Серце б’ється завдяки…» вдалося допомогти 41 дитині. 

Оксана Перекупко, комунікаційниця мережі магазинів «Фора», зазначила, що до початку повномасштабної війни операції проводили у Києві, Харкові, Дніпрі, та Одесі. Головні фахові лікарні були в Києві, у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова та в Київському Інституті серця. Але з початком повномасштабної війни операції були перенесені до Львова та Вінниці. Кожна операція проходить під експертним наглядом фахівців зі Сполучених Штатів, Великої Британії, Польщі та Німеччини. «Ми щиро дякуємо нашим партнерам, які з року в рік підтримують цю акцію, і дають шанс на повноцінне життя діткам. А також щиро дякуємо нашим гостям – кожного разу ми відстежуємо підвищений попит на акційні товари. Людям важливо допомагати. Ми це дуже цінуємо». 

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Про особливості ендоваскулярних операцій розповів хірург Першого медичного об’єднання Львова Дмитро Беш. Перша особливість – це абсолютно безболісна процедура, уже на другий день після якої дитина може жити звичайним життям. Для порівняння лікар надав деталі альтернативи цієї сучасної процедури – методу великої операції, який передбачає розрізання грудної клітки і зупинку серця. «Ендоваскулярна операція безболісна, безпечна при виконанні та не має тяжких наслідків». Здавалось би, суцільні переваги. Але є і друга особливість – висока вартість. «І в нас, і за кордоном імпланти для операції дуже дорогі. Тому через ціну батьки йдуть на озвучені ризики великої операції. Державних закупівель, на жаль, вистачає, щоб покрити 20-30% потреб в цьому обладнанні. Тобто більша частина пацієнтів стоїть в чергах на імпланти роками. І тому дуже добре, що проходять такі акції, і ми можемо зробити більше операцій діткам. З такою допомогою процедура стає абсолютно безкоштовною для маленьких пацієнтів», – підкреслив Дмитро Беш. 

В свою чергу директор «Українського фонду допомоги» Роман Бєценко наголосив на важливості своєчасного проведення таких операцій. «Якщо зробити цю операцію своєчасно, то в майбутньому у дітей не буде ускладнень з розвитком. Тобто якщо цю ваду прибрати ще в дитинстві, то надалі вже за рік діти зможуть повернутися до повноцінного життя, включаючи навіть спортивні навантаження. Наші підопічні отримують шанс на життя без обмежень та заборон. І чим більше операцій ми проведемо, тим більше українців у майбутньому не матимуть загрози інфарктів чи якихось інших ускладнень з роботою серця», – підкреслив Роман. 

Нагадаємо, що кожного року мережа магазинів «Фора» проводить акцію «Серце б’ється завдяки…», і разом з партнерами дає можливість маленьким українцям з вадами серця повернутись до повноцінного життя. 

Довідкова інформація 

Національна мережа магазинів біля дому «Фора» працює на ринку України з 2002 року і належить до торгово-промислової групи Fozzy Group. Наразі мережа нараховує близько 300 магазинів у понад 80 населених пунктах України, включаючи преміальний food market Favore. З 2020 року «Фора» розвиває Інтернет-магазин shop.fora.ua

Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд допомоги» (Уфонд) почала свою роботу в січні 2010 року. Основний напрямок Фонду – адресний фандрайзинг, допомога дітям до 18 років. З часом до програм Фонду додалась гуманітарна допомога дитячим будинкам та медичним закладам України. Місія Фонду – порятунок важкохворих дітей, сприяння розвитку громадянського суспільства, впровадження високих медичних технологій.