Сб. Дек 2nd, 2023

За даними партнерської мережі Admitad (бізнес Mitgo), у 2022 році кількість замовлень, згенерованих з кешбек-сервісів та програм лояльності у Європі, зросла на 26%, а сума замовлень — на 35%, у порівнянні з 2021 роком, пише Sostav.ua.

Також частка замовлень з кешбек-сервісів зросла на 10% за останній рік і наразі складає 35,9%. Це означає, що більше третини інтернет замовлень в Європі здійснюються за рахунок кешбеку, що свідчить про високе залучення користувачів до купівлі шляхом отримання бонусів.

У цій статті розповімо, як кешбек впливає на прийняття рішення про купівлю онлайн, яким формам кешбеку покупці надають перевагу, а також дамо поради про впровадження кешбеку у вашу програму лояльності.

Кешбек як інструмент збільшення лояльності

Кешбек — це win-win модель. Бренди отримують нових клуєнтів, збільшують кількість продажів та частоту купівель. Натомість користувачі отримують вигоду не у вигляді знижки, що може зупинити їх від оформлення повторного замовлення за повну вартість, а у вигляді повернених коштів або бонусів, якими вони можуть скористатися надалі для здійснення нових купівель у тих самих брендів.

За даними Statista, 46% учасників кешбеку вважають його важливим кроком у прийнятті рішення про покупку. Згідно з тим же дослідженням, бренди, які брали участь у кешбеках, зростали у 2,5 раза швидше, ніж конкуренти.

Говорячи про купони, знижки та бали, споживачі надають перевагу саме грошовій винагороді. В опитуванні Wildfire, вісім з десяти опитаних споживачів зазначили, що віддають перевагу винагороді у вигляді повернення коштів, а не балам чи іншим видам бонусів.

Кешбек-сервіси для українців

Кешбек в Україні ще не використав свій повний потенціал, адже не усі звикли користуватися кешбек-сервісами або знають, як вони працюють. Але через зростання цін все більше українців зацікавлені в отриманні знижок, використанні купонів та частковому повернені коштів при здійсненні покупок. Щороку великі компанії запускають власні кешбек-сервіси, а модель набуває популярності як серед брендів, так і серед покупців.

За даними Admitad, за останній рік українці переважно використовували кешбек-сервіси для здійснення замовлень у таких категоріях:

Впровадження кешбеку в програму лояльності — досвід WOG

Зростаюча популярність кешбеку не залишилася непоміченою — багато провідних українських брендів уже впроваджують його у свою бізнес-модель. Наприклад, одна з найбільших мереж АЗК в Україні — WOG — оголосила про запуск у своїй програмі лояльності нового сервісу «Кешбек PRIDE» та поділилася з нами цінними порадами щодо впровадження кешбек-моделі в програму лояльності.

«Кешбек PRIDE» надає можливість купувати товари та послуги онлайн у партнерів сервісу та отримувати кешбек бонусами на картку PRIDE. Накопичені бонуси можна витратити на купівлю усіх товарів у мережі WOG (окрім алкоголю й тютюну).

За даними TidalCommerce, близько 83% споживачів стверджують, що вони з більшою ймовірністю повторно звертатимуться до компанії, де є програма винагород, ніж до аналогічної компанії без такої програми.

АЗК WOG — один з найбільших заправних комплексів України, якому надають перевагу понад 20% населення. Враховуючи зростання цін на паливо, а також те, що частка продажів непаливних продуктів складає як мінімум 15%, створення кешбек-сервісу є вагомим кроком у розвитку бізнесу та залученні користувачів до вибору WOG серед інших АЗК країни.

Як імплементувати кешбек у програму лояльності
  • Переконайтеся, що програма лояльності та винагороди є простими для розуміння. Споживачі віддають перевагу простим і зручним програмам.
  • Визначте формат винагороди: повернення коштів з можливістю подальшого виведення на карту або бонуси, які можна використати при наступній купівлі.
  • Визначте, з ким ви хочете співпрацювати для запуску програми лояльності, хто наповнить портфель брендів вашого кешбек-сервісу.

Наразі в каталозі партнерів сервісу “Кешбек PRIDE” представлено близько 50 брендів електронної комерції та онлайн-сервісів. Серед них Varus, Citrus, iHerb, Answear, Yakaboo, Agromarket, Hillary-shop, Pandora та багато інших. Усі вони були додані до програми завдяки співпраці з партнерською мережею Admitad, а також наданню дозволу на включення їх бренду в категорії кешбек-сервісів.

Висновок:

кешбек від брендів — це можливість охопити більшу кількість покупців, збільшити середній чек замовлення та мотивувати повторні продажі. Можна додати свій бренд до каталогу вже наявних кешбек-сервісів або створити свій власний на основі програми лояльності.