Ср. Дек 6th, 2023

Ритейл та e-commerce найбільше інвестують в інтернет-рекламу, а показники охоплень навіть повернулися до довоєнних.

Про це свідчить аналіз активності топових рекламодавців у digital за лютий 2023 року від агенції Mix Digital, за допомогою інструмента Gemius AdReal, пише ucsc.org.ua.

На першому місці, за лютий 2023 року, з великим розривом і вже традиційно залишається категорія «ритейл». Показники є майже такими ж, як і у 2022 році та помітно вищими, ніж у січні 2023 року.

Зазначається, що ритейлери показали свої рекламні оголошення 1,45 млрд разів, тоді як фармацевтичні бренди за той же період отримали 188 млн рекламних контактів.

В топ-рекламодавців зі сфери ритейлу та e-commerce в digital за кількістю рекламних контактів минулого місяця увійшли: Rozetka, Automarket, Silpo, Allo, Sinsay, Eobuv, MOYO, Answear, JYSK, Maudau, Notino, MakeUp, Comfy, Intertop, Dnipro-M, Reserved.

Аудиторія та майданчики

Якщо порівнювати компанії за обсягом аудиторії, то можна помітити, що показники лютого 2023 року наближаються до показників цього ж місяця минулого року.

У топі, за цим показником, залишаються ритейл та фармацевтика, а серед нових категорій — продукти для тварин, прикраси та годинники, автосервіси та запчастини.

У лютому обсяги аудиторії помітно знизились, зазначають в агенції, про це свідчить збільшення частоти показів реклами на одного користувача.

Загалом, як і у попередніх роках, відмічається тренд на незначне зниження активності у більшості категорій та брендів у перші місяці календарного року, — зазначають дослідники.

Серед майданчиків, лідером за кількістю показів реклами залишається YouTube. Сервіс лідирує із значним відривом, а от першим за кількістю розміщеної банерної реклами є olx.ua. У топ-5 також залишаються Facebook, ukr.net та ria.com.