Вс. Янв 29th, 2023

Пилосос вже давно увійшов до списку обов’язкової техніки у будь-якій квартирі чи приватному будинку. І справді, сьогодні складно уявити, як обходитися без пилососа під час прибирання, адже він значно полегшує цей процес. Компанії постійно випускають нові моделі пилососів, і сьогодні є кілька типів таких пристроїв. Вони поділили між собою ринок і використовуються для різних цілей, тому завдання вибрати хороший пилосос сьогодні досить складне, незважаючи на величезний асортимент. У цій статті ми розглянемо основні фактори, які впливають на вибір пилосмока, а також розберемо типи пилососів та їх призначення, щоб вам було простіше обрати пилосос.

Особливості різних типів пилососів

Насамперед варто ознайомитися з різними типами пилососів та їх особливостями використання. Різні моделі розробляються для різних завдань та очищення різних типів покриття. Розуміючи різницю у моделях пилосмоків, вам буде простіше зрозуміти, як вибрати пилосмок.

Звичайні пилососи

Перше, що спадає на думку, при слові «пилосос», це звичайний «пузатий» прилад, який можна возити за собою по всіх приміщеннях. У такого пилосмока зазвичай безліч насадок, шлангів та трубок у комплекті. Звичайний пилосос призначений насамперед для всмоктування пилу та дрібних крихт. Насадки дозволяють обробляти різні типи покриття для підлоги – від паркету до килимів.

Головна відмінність моделей таких пилосмоків – це тип пилозбірника. Ви можете купити пилосос з такими конструкціями:

 • Пилозбірники-контейнери – в них пил збирається в грудки за допомогою циклонного фільтра;
 • Аквафільтри – пропускають брудне повітря через воду;
 • Одноразові мішки – їх потрібно міняти після заповнення;
 • Багаторазові мішки – їх необхідно витрушувати та вставляти назад.

Вибір залежить від того, як ви хочете контактувати з пилом. Наприклад, використовуючи пилосос з аквафільтром, після збирання достатньо вилити брудну воду. Одноразові мішки зручні, але їх потрібно купувати час від часу, а багаторазові мішки та контейнери потрібно очищати вручну, що означає прямий контакт із пилом.

Деякі моделі передбачають також функцію вологого збирання. Миючі пилососи розпорошують воду або миючий засіб за допомогою спеціальної насадки, а потім збирають її в спеціальний резервуар. Миючі пилосмоки стануть чудовою покупкою, якщо у вас у приміщеннях багато килимів або ковролінів. Також вони дозволяють ретельно прибирати не тільки підлогу, а й м’які меблі.

Звичайний пилосос використовується для прибирання звичайних квартир та будинків, а також очищення меблів у деяких випадках.

Вертикальні пилососи

Вертикальні пилососи набули більшої популярності в останні роки, але мають зовсім інше призначення, ніж звичайні пилосмоки. Якщо останні використовуються для якісного прибирання всіх приміщень у будинку чи квартирі, вертикальні пилососи швидше схожі на електричний віник. Вони використовуються для прибирання і так чистих приміщень, а також якщо потрібно швидко прибрати невелику ділянку – наприклад, якщо щось розсипалося на кухні.

Вертикальні пилососи компактніші, мають невелику вагу і можуть працювати від акумулятора. Акумуляторний пилосос дозволяє прибирати приміщення, без огляду на довжину дроту і обробляти будь-які поверхні та закутки. Однак час автономної роботи – це слабке місце у більшості моделей, тому вибирати їх потрібно ретельно, порівнюючи технічні характеристики.

Будівельні пилососи

Будівельні пилососи мають велику потужність і використовуються для прибирання сильних забруднень, будівельного пилу і т.д. Також вони відрізняються від інших моделей ударостійким корпусом та розмірами.

Існує два види будівельних пилососів:

 • Будівельно-побутовий. Такі пилосмоки використовуються на невеликих об’єктах, де є будівельне сміття. Наприклад, такими пилососами прибирають підсобні приміщення, квартири після ремонтних робіт, столярні майстерні. Об’єм ємності для збирання пилу зазвичай становить 20 літрів. Пилозбірник заповнюється за 30-50 хвилин, залежно від типу сміття.
 • Професійний. Такі пилососи використовуються на великих будівельних об’єктах і на виробництвах. Об’єм пилозбірника – від 60 літрів. Такий пилосмок може працювати цілу зміну, невтомно.

Додому купувати будівельний пилосос не має сенсу, але якщо у вас є цех, де постійно запорошено і брудно, або ви займаєтеся будівельними роботами, то вам підійде саме така модель.

Автомобільні пилососи

Будь-якому автовласнику приємно бачити свою машину завжди чистою та доглянутою. Для цього зовсім не обов’язково постійно користуватися послугами мийки – достатньо купити автомобільний пилосос та чистити салон самостійно. Якщо вибрати відповідний пристрій і проводити прибирання хоча б раз на кілька тижнів, машина завжди буде чистою та акуратною, і глобальне чищення на мийці не знадобиться. Моделей автомобільних пилососів є безліч. За типом прибирання вони поділяються на два види:

 • Автомобільний пилосос для сухого прибирання – це може бути пристрій із звичайним або аквафільтром;
 • Автомобільний пилосос для вологого прибирання – такий пристрій підходить для генерального прибирання, дозволяє не тільки позбутися пилу, але також прибрати бруд і сніг, що розтанув.

Також автопилососи відрізняються за типом підключення. Це може бути:

 • Акумуляторний пилосмок – зручний та компактний пристрій без шнура. Повністю зарядженого акумулятора зазвичай вистачає на пів години прибирання. Але потужність всмоктування може потроху падати із виснаженням акумулятора.
 • Пилосос, що працює від прикурювача – такий пристрій має велику потужність і чудово справляється з шерстю та піском. Однак робота з ним обмежена довжиною шнура та розряджає автомобільний акумулятор.

Сьогодні в інтернет-магазинах можна знайти й комбіновані варіанти, які підтримують обидва типи підключення. 

Роботи-пилососи

З’явившись на ринку декілька років тому, роботи-пилососи справили справжній фурор! Сьогодні кожна друга господиня мріє про такого помічника, який прибирав би приміщення зовсім без участі людини.

Основне завдання робота-пилососа – підтримувати чистоту у приміщенні. З сильними забрудненнями такий пристрій не впорається через низьку потужність. Однак його ефективність при щоденному збиранні залишається високою. Робот об’їжджає приміщення по заданій траєкторії за вибраним розкладом і прибирає все сміття та пил, що встигли зібратися. Одразу після запуску робота ви навряд чи помітите, що квартира стала чистішою, але згодом ви зрозумієте, що генеральне прибирання тепер потрібно проводити рідше і пилу під ногами немає ніколи.

Більшість роботів-пилососів мають практично однакові щітки та працюють за одним і тим же принципом. Через це велика кількість моделей від різних виробників бентежить багатьох покупців. Основна відмінність, як правило, полягає у кількості програм та типі ПЗ.

Ефективність такого пристрою багато в чому визначається тим, наскільки дійсно “розумним” він є. Одні моделі складають карту приміщення і їздять заданим маршрутом, інші просто блукають наосліп і повертають, коли натикаються на перешкоду. Також перевагою є можливість налаштувати розклад, а краще кілька сценаріїв прибирання. Крім того, деякими моделями можна керувати за допомогою дистанційного пульта, іншими – за допомогою мобільного додатка буквально перебуваючи в будь-якій точці світу. Усе це, звісно, впливає на ціну пристрою.

Як правильно вибрати пилосос?

Отже, ми розібрали основні види пилососів. Але як вибрати пилосос підхожого типу? Щоб покупка максимально відповідала вашим очікуванням, спершу дайте відповідь на наступні запитання:

 • Де ви будете використовувати пристрій? Для будинку підійдуть звичайні пилососи, роботи та вертикальні пилосмоки. Спеціалізовані пристрої створені для особливих умов і зазвичай не використовуються вдома. Наприклад, немає сенсу купувати будівельний пилосос у квартиру і навпаки, звичайний робот-пилосос не вирішить питання прибирання у цеху.
 • Чи важливе для вас вологе прибирання? Пилосмоки з такою функцією зазвичай коштують дорожче за класичні моделі, але далеко не всі люди ними користуються.
 • Якому пилозбірнику ви віддаєте перевагу? Найтрадиційніші моделі – це з багаторазовим мішком, але й інші конструкції також досить популярні. Також варто звернути увагу на ємність цієї конструкції, щоб не доводилося спустошувати контейнер занадто часто.
 • Для яких цілей вам потрібний пилосос? Наприклад, для щоденного прибирання будинку підійде робот або вертикальний пилосос. Такі пристрої легко та швидко приберуть дрібні крихти, але не замінять пристрій для генерального прибирання. Для таких цілей вам знадобиться скоріше звичайний пилосос.
 • Які функції та насадки вам потрібні? Чим більше насадок і функцій, тим дорожчий пристрій. Однак, як показує практика, більшість сімей не користуються всіма передбаченими можливостями сучасного пилосмоку, і більшість насадок просто лежить в коробці.

Характеристики, на які варто звернути увагу

Вибираючи пилосмок, варто приділити увагу і технічним характеристикам. Основні параметри, важливі для використання, такі:

 • Потужність. Чим потужніший пилосос, тим краще він всмоктуватиме сміття. Врахуйте, що заявлена за паспортом потужність насправді може бути нижчою. Якщо пристрій має низьку потужність, він просто не буде втягувати сміття з підлоги, і всі крихти залишаться на підлозі.
 • Система фільтрації. У дешевих моделях встановлюють електростатичні фільтри. Пристрої середнього класу зазвичай обладнані фільтрами S-класу. Найкращими фільтрами вважаються HEPA, які затримують частинки менше 0,06 мікрона. Такі фільтри можуть вважатися практично «вічними» і не вимагають заміни при умові правильного використання.
 • Об’єм пилозбірника. Чим більший обсяг, тим довше вам не доведеться очищати контейнер або замінювати мішок.
 • Розміри та вага пристрою. Пилосмок – це покупка мінімум на кілька років, і користуватися цим пристроєм ви будете щонайменше кілька разів на місяць. Переконайтеся, що вага та розміри пристрою для вас комфортні.
 • Об’єм акумулятора для бездротового пристрою. Чим довше може працювати пилосос без заряджання, тим краще. Це означає, що ви зможете спокійно займатися прибиранням, не думаючи про те, коли пристрій відключиться. Також має значення швидкість заряджання акумулятора.
 • Рівень шуму. Пилосмоки бувають різними, як дуже гучними, так і практично безшумними. Цей фактор важливий, якщо у вас в сім’ї є маленька дитина або якщо ви дуже часто пилососите – постійний шум дратуватиме всіх навколо.

У підсумку

На ринку сьогодні представлено безліч пилососів від різних виробників, як відомих, так і не дуже. У такому розмаїтті моделей нескладно заблукати, але в цій статті ми постаралися розкласти все по поличках і дали відповідь за питання, який вибрати пилосос.

Вибирайте насамперед за типом пилосмока, далі визначте, які функції вам потрібні, а які – ні. Модельний ряд у будь-якого бренду дозволяє знайти пристрій, який повністю відповідатиме вашим вимогам і не включатиме при цьому непотрібних функцій. З технічних характеристик найважливішими є акумулятор, тип фільтра, тип/обсяг пилозбірника та потужність.

Крім того, варто звернути увагу на бренд, країну збирання та вартість. Приділивши належну увагу вибору, ви обов’язково знайдете модель, яка вас повністю влаштує і прослужить вам багато років!

Продовжуючи перегляд Ua-Retail.com Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності, Правилами користування сайтом та згодні з використанням файлів cookies.
Cookies settings
Згоден
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings