Сб. Дек 9th, 2023

Найважливішою подією для валютного ринку минулого тижня (23-29 січня) стало озвучене у четвер 26 січня рішення Національного банку підвищити вимоги до обов’язкових резервів банків, яке НБУ анонсував в грудні. Нацбанк очікує, що ці заходи сприятимуть зниженню профіциту ліквідності в банківській системі, пише delo.ua.

Це, як прогнозує правління НБУ, зі свого боку, спонукатиме банки до більш активної конкуренції за строкові кошти вкладників і відповідно буде стимулювати підвищення ставок за гривневими інструментами та зростання частки строкових депозитів у банках.

«У результаті посилиться стійкість валютного ринку до ситуативних чинників, а Національний банк зможе в перспективі перейти до пом’якшення адміністративних обмежень для бізнесу та населення», – переконане керівництво НБУ.

Однак, що стосується стабілізації на валютному ринку, то її вже можна яскраво спостерігати вже сьогодні. І не в останню чергу це відбувається завдяки діям регулятора.

Як пройшли торги на міжбанку

Минулого тижня НБУ закупив мінімум валюти за тиждень, придбавши на міжбанку символічні $3,2 млн, а продавши $667,23 млн (від’ємний баланс $664,03 млн). Таким чином з початку року Нацбанк придбав загалом 25 млн, а продав $2,731 млрд, скоротивши міжнародні резерви на $2,706 млрд.

«Регулятор виступає нині основним продавцем іноземних валют на міжбанку. Це стало можливим завдяки отриманій допомозі від США та ЄС на суму $4,25 млрд. Основна частина цих коштів ($3,25 млрд) була видана Євросоюзом як пільговий кредит, решта є грантом», – пояснює у коментарі delo.ua аналітик Roboforex Андрій Гойлов.