Пт. Лис 22nd, 2024

Як українські ритейлери різних сегментів розвивають свої Telegram-канали, які успіхи там мають, а кого з них взагалі усе ще немає в месенджері.

Після повномасштабного вторгнення росіян Telegram став однією з найбільших платформ для спілкування і обміном інформації між українцями. Так, за даними дослідження Kantar CMeter, на жовтень 2022 року Talegram займав дев’яте місце серед найпопулярніших сайтів в Україні. І хоча до списку 100 найпопулярніших каналів українського сегмента Telegram, який сформував «Детектор медіа», жоден ритейлер не увійшов, роздрібний бізнес активно розвиває цей усе ще новий для нього канал взаємодії з покупцями. На що саме роблять ставку ритейлери та які успіхи мають у Telegram – в матеріалі RAU.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c
Техніка та електроніка

Свого часу, у вже далекому 2015 році, Rozetka стала піонером серед технічних ритейлерів в Youtube, і здобула там надзвичайних успіхів. Наприклад, стала третім у світі ресурсом по залученню трафіку з YouTube, поступившись тільки Amazon та Ali Express. Повторити успіх в Telegram маркетплейс все ще не зміг, але помітний результат вже має – це 128 000 користувачів, які слідкують за ним у месенджері. Контент у Rozetka різноманітний – від класичних знижок з посиланням на товар до анонсів фільмів і серіалів і порад, яку “термуху” вибрати на зиму.

Схожої стратегії дотримується й інший марктеплейс, який також починав з продажів техніки та електроніки – Алло. Ритейлеру вдалося набрати аудиторію зі 123 000 читачів на комерційних публікаціях і анонсах ігор, чи, наприклад, нового мультфільму Хаяо Міядзакі. Всього по трохи в основі контент-стратегії мережі.

Присутні в Telegram й інші ритейлери електроніки, наприклад, MOYO із 55 000 підписників, Comfy із 10 000 аудиторії, Eldorado із 9000, Цитрус із майже 6000 підписників та інші. Усі дотримуються подібного підходу до контенту – понад 50% публікацій – продуктового характеру, інша частина – інформаційні пости з акцентом на розважальну сферу. При цьому більшість з них має Telegram-бота підтримки, який, наприклад, допомагає перевірити баланс на бонусному рахунку, інформацію за замовленням або з’єднатися з оператором.

Drogerie та DIY

Пішли в похід за аудиторією в месенджері також найбільші мережі drogerie-сегменту. Лінія магазинів EVA об’єднала довкола свого Telegram-у 27 000 підписників. Канал ретранслює акційні пропозиції ритейлера та теми накшталт “тренди дизайну нігтів на зиму 2022-23”. До 6700 підписників виріс також Telegram-канал Watsons. Ритейлер віддає перевагу робити публікації раз на два-три дні й здебільшого дублює контент із інших соцмереж. А от Prostor, Dini, Шик і блиск та Plus Market поки уникають контакту з аудиторією в Telegram. Така ж ситуація із більшістю ритейлерів косметики та парфумерії – сторінок Yves Rocher Ukraine або Bomond у месенджері знайти не вдалося.

Епіцентр веде Telegram-канал з літа 2021 року і зміг за цей час залучити близько 4000 читачів. Щонайменше за останні два місяці весь контент ритейлера був сконцентрований на промо і продуктах. Також користувачі можуть скористатися ботом. Його конкурент за товарами для оселі – данський ритейлер JYSK – розвиває Telegram з 2019 року. Крім продуктових публікацій він пропонує рекомендації з підбору та способів вжитку для тих чи інших товарів побуту, що принесло йому вже понад 5000 шанувальників.

Агромат припинив розвивати свій Telegram-канал в кінці 2021-го, хоча й не видалив, а Лео Кераміка пропонує лише скористатися Telegram-ботом. Леруа Мерлен Україна з початку війни заморозив усі свої соціальні мережі.

Ювелірний та іграшковий ритейл

Слабше за інших в Telegram представлені ювелірні бренди. Близько 1000 підписників вдалося до березня 2022 року зібрати в месенджері Укрзолото, після чого сторінку перестали розвивати. Перші спроби з початку 2022 року робить Золота Країна, проте поки набрала трохи більше за 100 користувачів на своєму каналі. Один рік Telegram-каналу ювелірного бренду Zarina – з аудиторією 260 користувачів.

КЮЗ та Золотий Вік поки ігнорують даний канал комунікації, а СЮФ і Aurum зупинилися лише на Telegram-ботах. Представників іграшкового ритейлу в Telegram знайти не вдалося.

FMCG

Відношення з Telegram у продуктових магазинів найрізноманітніші. У Сільпо вже 8500 читачів і ритейлер пропонує їм розписані “файні оновлення” в додатку, новини мережі та навіть власні стікерпаки, наприклад, з останніх, «Інсторики». Активна в Telegram ще одна мережа магазинів компанії Fozzy Group – Фора – яка переважно ретранслює контент з Facebook, але це їй не завадило набрати 2500 читачів.

Серед супермаркетів, які вже також подалися в “тєлєгу” – ЕКО маркет, в яких при виключно акційному контенті наразі близько 2000 підписників. Оригінальна історія у Свій маркет, які офіційного каналу в Telegram не запускали, проте розробили брендовані стікери з патріотичними лозунгами. Їх можна завантажити собі у Telegram та користуватись у вільному доступі.

В Таврія В і АТБ зробили ставку на Telegram-бота. Залишитися осторонь месенджера обрали для себе Varus, Велмарт, Ашан, Metro Україна, Велика кишеня, Novus та інші представники галузі FMCG-ритейла. І чи планують туди направитися після війни, скоріше, буде залежати від безлічі факторів, один з головних яких: зміна користувацьких настроїв, і те, в яких соціальних мережах і месенджерах споживачі продовжать проводити час та черпати інформацію.