Сб. Апр 13th, 2024

5-7 серпня країна-терорист та агресор проводить свій щорічний фестиваль та конкурс «Сыр Пир Мир», на якому буде обрано найкращий російський сир. Це визначна подія для місцевих сироварів, тому до заходу зараз прикована увага багатьох росіян.

Як організатори сирного фестивалю ProCheese Awards 2021 та партнери World Cheese Awards в Україні, ми не можемо залишитись осторонь і не прокоментувати цю подію.

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Що не так з подібними конкурсами?

По-перше, у закритій екосистемі, в якій існує росія, неможливо проводити чесні та неупереджені сирні змагання. Місцеві фахівці не мають змоги розвиватися та відкривати нові смаки, адже можливості для подорожей та навчання обмежені, а імпорт під санкціями. Обмін знаннями та досвідом стрімко прямує до нуля.

По-друге, виробництво місцевих сирів на кшталт “російський пармезан” або ж “ростовський грюйер” паплюжить культурне та історичне надбання країн, що роками створювали та вдосконалювали рецептури своїх всесвітньо відомих сирів. 

Що не так з організаторами та учасниками?

Більшість сироварів заохочують агресивні дії своєї країни, адже санкції їм на користь. Звичайні росіяни не мають змоги куштувати та купувати іноземні сири, тож виробникам підтримувати якість на високому рівні більше не потрібно. Зручна ситуація, чи не так? Підтвердженням цього є численні пости та ролики в соціальних мережах від сироварів, де відкрито висловлюється однозначна позиція “за війну”.

І поки наші ферми страждають від обстрілів російськими ракетами, тварини гинуть, а сировари залишаються без роботи, організатор “Сыр Пир Мир” проводить акцію: виставляє корів буквою Z, знімає це на дрон та ділиться своєю активною позицією з російськими ЗМІ. Тож слово “Мир” в назві події звучить як насмішка над усім сучасним світом, а замість любові — в сир вкладається лише ненависть.

Події квітня 2022

Бачимо, що наші сусіди ведуть підступну війну проти миру не тільки на основному фронті, а й на сирному.

Закликаємо міжнародну та українську сирні спільноти ніяким чином не підтримувати заходи країни-агресора та брати участь лише в чесних та екологічних конкурсах.

Цьогоріч російські сири не будуть брати участь в престижному міжнародному конкурсі World Cheese Awards. Зі своєї сторони, ми будемо сприяти й надалі виключенню агресора з міжнародної сирної спільноти. 

А на українських сироварів незабаром чекають гарні новини щодо участі в WCA, але про це трохи згодом.