Вт. Чер 25th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Згідно з новим дослідженням Google та Ipsos, 21% споживачів у регіоні EMEA почали робити новорічні покупки вже у червні.

На порталі Think with Google опубликовано експертний матеріал, де зазначається, що 2020 рік став найбільшим в історії новорічним сезоном онлайн-покупок, і це було лише початком колосальних змін у рітейлі. Вдаривши по логістиці, пандемія призвела до затримок у доставці та дефіциту товарів. Фахівці з Google та Ipsos провели дослідження, під час якого виявили ранні тренди у поведінці покупців, які готуються до новорічних свят. RAU пропонує ознайомитись з основними тезами.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Сезон новорічного шопінгу починається набагато раніше

Останні кілька років сезон новорічного шопінгу починався все раніше, але цього року покупці перевершили себе — вони почали думати про нього ще влітку. 37% споживачів у регіоні ЕМЕА розповіли, що цього року планують розпочати святкові покупки раніше, ніж попереднього.

«Через ранній початок новорічного шопінгу зростає і конкуренція серед рітейлерів. Щоб задовольнити попит, їм доводиться набагато раніше запускати святкові кампанії і робити все, щоб їхній бренд першим спадав на думку покупцеві, – розповідає керівник напряму ритейл-маркетингу по регіону EMEA в Google Рут Баллетт. – Вони змушені адаптувати рекламу під потреби покупців та шукати ефективніші канали комунікацій на кожному етапі шляху до покупки».

Ті, хто готується до свят наперед, вирішили зробити це здебільшого з досвіду минулого року, коли через пандемію традиційний шопінг став проблемою. Цього року вони знову планують провести свята з близькими та прагнуть уникнути будь-яких труднощів.

Вплив пандемії

Пандемія, як і раніше, коригує звичне життя та поведінку покупців. 37% споживачів у EMEA очікують, що через пандемію вони не зможуть купувати, як звикли. Вони вже освоїлися з масками та соціальною дистанцією, але деякі зміни вимагають глибокої внутрішньої мотивації. Наприклад, покупці стали серйозніше підходити до того, у кого вони купують і коли.

Також виникає дефіцит через навантаження на логістику. Труднощі в логістиці призводять до затримок доставки та нестачі товарів у святковий сезон. Це турбує багатьох покупців у EMEA: 49% заявили, що перед онлайн-купівлею вони вимагатимуть підтвердження, що товар є на складі.

«Покупці знають про проблеми з логістикою через пандемію, тому за допомогою Google Пошуку перевіряють наявність товарів, – розповідає пошуковий аналітик Google Дібадіп Бандопадхай. – Вже в порядку речей дізнаватися в інтернеті, де можна купити потрібний товар, у якому магазині він є, коли повернеться до продажу. Ми спостерігали це минулого року на прикладі Playstation 5. Якщо затримки поставок продовжаться, цього року ми побачимо таке ж зростання пошукових запитів щодо наявності у продажі новинок цього року».

Одним із ефектів пандемії стало більш усвідомлене ставлення до того, у кого купуються товари, зростає підтримка локального бізнесу. По всьому світу пройшли такі кампанії, як Buy local, or bye local (Купляй місцеве або попрощайся). В останні півтора року ця тема схвилювала багатьох: 56% споживачів у регіоні EMEA планують цього року зробити більше покупок у невеликих місцевих магазинах.

Відкладений попит є актуальним, але не всі готові до витрат

Цього року сезон новорічного шопінгу має високий потенціал. Незважаючи на зростання онлайн-покупок у 2020 році, свята пройшли не дуже яскраво: часто магазини були закриті, а також багато хто не зміг провести відпустку з рідними. Але з наближенням свят 2021 року картина змінюється.

Звіти про переміщення користувачів Google показують, що відвідуваність традиційних офлайн-магазинів повернулася до рівня до пандемії. Згідно з новими даними Євростату, з минулих новорічних свят спостерігається різке зростання заощаджень європейських домогосподарств. Все це дозволяє очікувати бурхливого ефекту відкладеного попиту.

Незважаючи на загальне зростання заощаджень, є й ті, кому не вистачає грошей через фінансову нестабільність та втрату роботи в останні півтора роки. Разом із уважнішим ставленням до витрат це призвело до того, що 46% покупців у регіоні EMEA планують відкласти покупку подарунків до початку розпродажів.

«Незважаючи на високий рівень споживчої впевненості напередодні свят, покупці будуть уважні до своїх витрат, а рітейлерам, як і раніше, важливо розробити вигідні пропозиції, — вважає фахівець Google з рітейлу в регіоні ЕМЕА Пабло Перес. — Щоб відкладений попит цього сезону проявив себе максимально, бізнеси повинні шукати контакт зі споживачем буквально скрізь».

Як допомогти раннім покупцям

Майбутній сезон шопінгу сповнений невизначеності: можливі затримки доставки, нестача товарів, нові обмеження. Тому критично важливо зробити процес простим, зрозумілим та зручним – щоб покупці знали, чого очікувати. Насамперед експерти радять подумати про наступні аспекти роботи рітейлера:

Однаковість. Цього року ще більше покупців користуються онлайн-каналами, але роблять покупки не лише там. У традиційних магазинів, як і раніше, є свої переваги: ??це зручно, можна випробувати товар на місці та поспілкуватися з людьми, не потрібно чекати доставки. Тому на сайті, в магазинах та інших каналах продажів має бути однаковий асортимент брендів та товарів: тоді перехід від одного каналу до іншого буде комфортнішим і непомітнішим для покупця.

Запобіжність. Поставте себе на місце клієнта і подумайте, які чинники невизначеності можуть змусити його відмовитися від покупки. Наприклад, у разі вичерпання запасів товару запропонувати схожі продукти чи заміну, яка сподобається покупцю.

Прозорість. Заздалегідь повідомляти, що товар незабаром закінчиться або його не вдасться доставити вчасно. Знаючи, чого очікувати, покупці зможуть ухвалити усвідомлене рішення. Якщо товар закінчиться чи прийде із запізненням вже після купівлі та оплати, покупець буде незадоволений. У підсумку знизиться довгострокова лояльність до бренду. А це зовсім не те, що потрібне перед святами.