Вт. Окт 26th, 2021

Ринок e-commerce протягом останніх 10 років зростає на 20-30% щороку. Цьогоріч зростання, ймовірно, буде ще більшим. А оцінка ринку сягає $4 млрд на рік.

Про це в коментарі телепроєкту «Перша шпальта » розповів Артем Шевченко — Founder Hubber, CEO одного з найбільших маркетплейсів в Україні, передає The page.

Шевченко також пояснив, що для відкриття власного онлайн-бізнесу потрібно все робити швидко, адже події навкруги стрімко змінюються.

«Пів року, рік – це дуже довго. З моменту ідеї до моменту первинної перевірки цієї гіпотези, так званий MVP — мінімально працюючий продукт, має пройти якнайменше часу. Три-чотири місяці максимум. Якщо буде довше, то події можуть змінитися і ця ідея може бути вже не актуальна», — пояснив керівник Hubber.

Ба більше, існує багато рішень, які можна взяти, впровадити й не створювати самостійно.

Є декілька кроків, які треба зробити:

  • вибрати свою нішу;
  • вирішити, де продавати товар (власний інтернет-магазин чи наявний маркетплейс).

Якщо ж вибір припав на власний інтернет-магазин, то варто створити вітрину й зрозуміти для себе, де брати асортимент.

Великі гравці витрачають багато грошей на діджитал-маркетинг, коли йдуть в онлайн. Тому цей шлях підходить тим, хто має експертизу та розумієте, як достатньо недорого запросити споживача у свою нішу.

«Якщо ви не знаєте, як це зробити, ви ризикуєте втратити гроші. Тому я раджу йти на наявні маркетплейси. Бо там дуже прозорі відносини. Ви бачите, який відсоток маржі треба заплатити за ту чи іншу категорію товару, порівнюєте свою маржу, яку ви можете заробити між кінцевою ціною, тою маржею, яку треба віддати маркетплейсу, і собівартістю товару. Якщо там є плюс – велком», — пояснив Шевченко.

Також потрібно забезпечити гарний сервіс і гарну доставку товару. Наприклад, за допомогою операторів на кшталт «Укрпошти», «Нової Пошти», «Мосту», Justin.