Вт. Мар 2nd, 2021

Європейський ринок e-commerce в 2020 році збільшиться на 12,7% – до 717 млрд євро. Цьогорічні темпи зростання будуть меншими за торішні.

Про це повідомляє портал ecommercenews, передає RAU, за інформацією якого в 2019 році обсяг ринку електронної комерції в Європі становив 636 млн євро, збільшившись на 14,2%. Відповідно до звіту Europe 2020: Ecommerce Region Report, Західна Європа, як і раніше, є найбільш розвиненим ринком електронної комерції Старого Світу. На цей регіон припадає 70% від загального об’єму онлайн-продажів у Європі, також він має найвищу частку покупців в інтернеті (83%).

В той же час, найбільше зростання спостерігається у східній частині Європи. Наприклад, ринки електронної комерції в Румунії та Болгарії в минулому році збільшилися на 30%, що є найбільшим показником зростання серед усіх європейських країн. Однак у цих двох країн найменша частка покупців в інтернеті (31% і 29% відповідно).

Значні темпи розвитку в минулому році демонструвала й Іспанія (29%), а найменші показники зростання були у Бельгії (7%), Ірландії (7%), Австрії (4%) та Ісландії (3%). Звіт також показав, що найвищу частку інтернет-покупців (94%) в Європі має Великобританія.

Видання також зазначає, що на перший погляд, спалах COVID-19 призвів до активізації онлайн-продажів та запуску нових інтернет-магазинів по всій Європі. Але за даними організації Ecommerce Europe, яка об’єднує 25 національних асоціацій, повний вплив вірусу буде видно лише наступного року.