Пн. Лют 17th, 2025 3:03:06 PM

Дехто з українських підприємців думав про вихід за кордон ще до повномасштабного вторгнення. Проте саме війна для більшості стала тим поштовхом, щоб спробувати свої сили. Хтось вирішив обрати країни-сусіди – Польщу та Румунію, а хтось – взявся підкорювати США. RAU зібрала кейси, які українські компанії вже працюють в Америці і ті, хто має плани відкритися в 2025 році.

Вже два заклади Farmer’s Milk в Маямі

Українська мережа кафе-магазинів Молоко від фермера має в Україні 44 заклади, а про вихід за кордон думали ще до початка повномасштабного вторгнення. Проте вирішили обійти Польщу та почати одразу з підкорення США. Усе через те, що тут немає конкурентів – закладів з акцентом на молочні продукти. І вже в 2024 році мають два заклади під назвою Farmer’s Milk в Маямі та анонсували про старт продажів франшизи.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

«Новий початок покладено. Незважаючи на важку ситуацію, ми з командою почали розвиток компанії в США. Стильна уніформа, паперові стаканчики, коробочки – все виробляється в Україні та відправляється поїздом, літаком, кораблем. Наші чарівні кондитери та помічники створили чудо в Маямі. Новий початок руху на весь світ українських смаколиків від Молоко від фермера», – написав Тарас Мороз 1 січня 2024 року на своїй сторінці в Facebook.

Основний асортимент меню – це запіканки, сирниким, торти Наполеон та Медовик.

Мережа Lviv Croissants вийшла на американський ринок

В 2024 році перший партнерський заклад мережі Lviv Croissants відкрився в Розвеллі в передмісті Атланти, штат Джорджія. На вибір локації вплинув потенціал цього штату: тут динамічний і при цьому не перенасичений гастроринок. Цей заклад компанія Fast Food Franchising Group USA inc. відкрила разом з локальним партнером Бреттом Ларрабі, який є експатом з України. Співвласник Lviv Croissants Андрій Галицький познайомився з Бреттом ще у 2018 році на виставці франчайзингу в Нью-Йорку (International Franchise Expo), і з того часу вони спілкувалися та розглядали перспективу виведення бренду на американський ринок. Розробкою меню, підбором обладнання, логістикою, впровадженням маркетингових та IT-рішень займався центральний офіс. Головною ціллю було створити базу для подальшого розвитку франчайзингової мережі в США.

Підбором персоналу займався центральний офіс спільно з американською HR-компанією, а навчання проводили тренери з України. Значна частина відгуків на вакансії була від українців, які живуть в Атланті.

«Майже два роки тому ми обрали для себе шлях міжнародної експансії, і не помилилися, – говорить Андрій Галицький. – Вихід на американський ринок був довготривалим і непростим, тому що він кардинально відрізняється від європейського. Але ми точно не збираємося зупинятися і вже ведемо перемовини з потенційними франчайзі».

Основою меню американських Lviv Croissants, як і в Україні, є свіжоспечені круасани, приготовані з-під ножа, які виготовлюють в Атланті. За словами Галицького, щодо продукту, то саме США дали і технології і нові цікаві смаки, що тепер є горизонтом у розвитку мережі.

Нагадаємо, США – третя країна, де розвивається мережа за кордоном. Також заклади працюють в Польщі та Словаччині.

Перший Multi Bar в Лос-Анджелесі

У 2015 році подружжя Алла і Олександр Теліги та Володимир Матвійчук почали розвивати мережу напівфабрикатів Галя Балувана в Україні за франчайзинговою моделлю, яка зросла до сотен закладів. У 2021 році засновники мережі розійшлися через особистий конфлікт і наразі франшиза Галя Балувана не продається в Україні. Проте кожен з партнерів почав окремо розвивати бренди напівфабрикатів за кордоном. Матвійчук – Multi Cook, подружжя Теліг – Wesola Pani.

Також Матвійчук в 2024 році запустив мережу закладів фаст-фуду з демократичними цінами та без кухні Gabar, за кордоном – це Multi Bar. «Приблизна сума інвестицій для партнера з Галя Балувана для закладу площею 40 кв. м – 30 000-35 000 євро. А новому партнеру додатково треба інвестувати у виробництво, а зважаючи на його потужності – це приблизно 50 000 євро», – сказав Матвійчук в інтерв’ю. Через те, що одне виробництво, зважаючи на його потужності може забезпечувати одночасно декілька закладів, це дає поштовх до швидкого масштабування. Наразі точки вже працюють у 10 містах України, і ось, вже в січні 2025 року перший заклад Multi Cook разом із Multi Bar відкрився в Лос-Анджелесі.

Мережа Weso?a Pani будує офіс в США

Мережа подружжя Алли та Олександри Теліг Wesola Pani почала свій закордонний квест з Польщі і наразі має 140 локацій, також точки представлені в Нідерландах, Ризі та за словами Алли Теліги, планують заходити в США, де починають будувати офіс.

Український бренд Solmar запустив онлайн-продажі в США

Український бренд базового одягу Solmar продовжує підкорювати іноземні ринки. Завоювавши прихильність української та польської аудиторії, він вирішив спробувати свої сили в США. Щоправда, почав з онлайн-продажів: запустили веб-сайт та сторінку в Instagram. В асортименті представлений великий вибір футболок, майок, шортів, светрів й лонгслівів у різних відтінках та інші базові речі.

Нагадаємо, бренд народився у 2018 році як сімейний бізнес подружжя з Хмельницького Ольги та Сергія Костецьких. Спочатку пара продавала речі через Instagram буквально на своїй кухні. Проте поступово Solmar переріс у торговельну мережу з офлайн-магазинами та онлайн-майданчиками. У 2023 році стартували онлайн-продажі в Польщі, а згодом Solmar відкрив там два офлайн-магазини: у Вроцлаві та Познані. В Україні представлено 25 магазинів, найбільша концентрація – у столиці – 10 точок.

Нова пошта може запрацювати в США

В 2025 році Нова пошта розраховує вийти на ринок США, йдеться в матеріалі Економічна Правда. «Думаю, що наступного року в якомусь форматі перший прапорець з’явиться», – зазначив Вячеслав Климов, співзасновник Нова пошта. Також за його словами, у США найвищий показник кількості посилок на одного мешканця країни – 68.

Плани бренду Guzema Fine Jewelry підкорювати США

Дехто з українських брендів обирає правильну тактику – спочатку «зрозуміти» американського споживача через онлайн-продажі, а потім відкривати офлайн. Таким шляхом пішов український ювелірний бренд Валерії Гуземи – Guzema Fine Jewelry – запустив онлайн-продажі в США, а в грудні 2024 року відкрився тимчасовий поп-ап Guzema Fine Jewelry у Нью-Йорку, який мав працювати до січня 2025 року. Проте в планах на 2025 рік – відкрити локальний бутик, йдеться в матеріалі Forbes.