За даними світової статистики, онлайн-продажі у сфері fashion за 2023 склали 20%, однак напрям онлайн зростає вдвічі швидше, ніж офлайн, тож далі це посилюватиметься.
За прогнозами, у 2029 році онлайн-продажі в цій ніші складатимуть вже 40%, а за оцінкою The Economist, об?єми продажів онлайн-гіганта Shein вже більші, ніж у Zara та H&M разом.
Для оцінки ситуації на українському ринку фешн-застосунків аналітики Promodo агрегували та проаналізували інформацію з кількох аналітичних панелей мобільного маркетингу. Вивчали сезонність, вартість інсталу, середньозважений коефіцієнт конверсії, а також на бенчмарки європейського ринку shopping-застосунків загалом.
УРТЦ пропонує найцікавіше з дослідження.
Розмір ніші shopping-застосунків на українському ринку
За обсягами ринку 68% займає платформа Android та 32% iOS, однак доля останньої постійно зростає.
Основний приріст по завантаженням в Google Play Market припадає на листопад-лютий. Зниження попиту відбувається навесні та влітку. Топовий місяць — січень, місяць з найменшими показниками — липень.
Основний приріст по завантаженням в App Store припадає на вересень-грудень. Зниження попиту відбувається влітку. Топовий місяць — листопад, місяць з найменшими показниками — серпень.
За другий квартал 2024 року:
- на платформі Android кількість завантажень скоротилась на 22%, порівняно з таким самим періодом минулого року;
- на платформі iOS кількість завантажень зросла на 17%, порівняно з таким самим періодом минулого року.
Топ українських застосунків У ніші fashion
Лідерами за кількістю завантажень традиційно залишаються Answear, INTERTOP та Kasta.
Застосунки брендів мають високу оцінку у сторах — вище 4, з початку липня 2024-го вони суттєво набирають оберти по кількості завантажень на обох платформах.
Також цього року до переліку найпопулярніших застосунків потрапили монобрендові застосунки Sinsay, Reserved, Adidas, 4F.
Бенчмарки на ринку Європи
Вартість за встановлення shopping-застосунків в різних країнах Європи суттєво відрізняється. Так, у Західній Європі (Іспанія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди) цей показник коливається в межах 1,34-1,50 долари, тоді як у Східній Європі (Польща, Румунія, Україна) він значно нижчий — 0,69 долари.
Країни Західної Європи демонструють вищий CPI, що може бути пов’язано з:
- більшою конкуренцією на ринку;
- вищою купівельною спроможністю користувачів;
- більш розвиненою інфраструктурою мобільної реклами.
Україна, як і сусідні країни, демонструє найнижчий показник CPI, що робить цей ринок привабливим для розробників мобільних застосунків, які прагнуть залучити нових користувачів за менші кошти, – йдеться у дослідженні.
Тренди та прогнози у сфері фешн-застосунків в Україні
Зростання ринку онлайн-шопінгу — це загальносвітовий тренд. За даними Statista, на ринку США сукупний середньорічний темп зростання eCommerce до 2025 року сягне 14,2%.
В Україні зростання не таке стрімке, зокрема через війну, у ніші не стає значно більше користувачів, однак українці вже схильні купувати цю категорію саме в онлайні.
“Конкуренція у ніші буде лише посилюватися, що вимагатиме від брендів постійного вдосконалення. Ключовою стратегією для збільшення продажів так само залишається персоналізація та омніканальна модель роботи. Застосунки стануть ще більш важливим інструментом для здійснення покупок”, – прогнозують аналітики.
У питаннях реклами ефективно себе показують креативи з певними товарними категоріями та загальним закликом завантажити застосунок.
У каналі ремаркетинг лідери ринку активно використовують персоналізовані динамічні оголошення, які збільшують ймовірність конверсії.
До періоду розпродажів у Promodo рекомендують завчасно підготувати різні формати креативів із сезонними знижками та збільшити бюджети на просування застосунку у різних каналах: Meta Ads, Google Ads, Apple Search Ads.
Гравцям з цієї ніші варто приділяти особливо багато уваги візуальному ASO, адже це один з найголовніших факторів, який впливає на показник конверсії. Ваші скриншоти повинні ефективно та швидко розповідати про переваги застосунку та виділятися на тлі конкурентів.