Нд. Гру 22nd, 2024

Одеський коньячний завод (ОКЗ), який входить у Global Spirits, виходить на ресторанний ринок з проєктом VESELKA, пише УРТЦ.

Перший заклад нової мережі крафт-барів відкрився у Одесі у квітні і пропонує п`ять видів настоянок, зокрема яблучну і вишневу, також у меню є українське вино.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Про те, чи зможе мережа конкурувати з “П’яною вишнею” холдингу !FEST і “Білим наливом” Дмитра Борисова, та які плани у нового гравця, розповідає видання Forbes.

У стилі польської Zabka

Керівник крафт-бару VESELKA Сергій Дяченко розповідає, що проєкт планується розвивати як мережу за двома моделями франчайзингу:

  • за першою франчайзі вкладається у відкриття закладу сам;
  • за другою – він виконує роль керівника, а у відкриття та ремонт інвестує ОКЗ.

У разі, якщо франчайзі виходить з проєкту, він усе залишає нам, – каже керівник.

Одну з двох цих моделей запозичили у польського ритейлера Zabka, який об`єднує понад 10 000 магазинів.

Місце на ринку

До алкогольного холдингу Global Spirits входять лікеро-горілчаний завод “Хортиця” у Запоріжжі, Одеський коньячний завод та дистриб`ютор “Українська торгова дистрибуційна компанія”.

Протягом минулого року компанії групи сукупно заробили 8,4 млрд грн, що на 2,4% більше, ніж у 2022-му, не враховуючи ТОВ “УТДК”, яка тоді не подавала фінансової звітності.

За словами Дяченка, головна різниця між франчайзинговою моделлю VESELKA та її основним конкурентом “П`яною вишнею”– відсутність паушального внеску та роялті.

У франшизі “П`яної вишні” такий внесок становить 15 тис. доларів, а загальні інвестиції у відкриття ресторану сягають від 1,8 млн грн за площі закладів від 21 до 80 кв. м.

Натомість вкладення у відкриття одного закладу VESELKA сягають 190 тис. доларів за окупності 20 місяців. Таку вартість Дяченко пояснює пояснює детальним оформленням інтер`єру та освітленням бару, а площа закладу становить 75 кв. м.

Ми самі є виробником і одразу після виробництва доставляємо настоянки до закладу без посередників, складів та дистриб`юторів, – зазначає топ-менеджер.

У “Білому наливі” Дмитра Борисова інвестиції становлять від 40 до 60 тис. доларів в один заклад площею від 50 кв. м.

Засновниця компанії “Ресторанний консалтинг” Ольга Насонова називає формат магазину-бару затребуваним в Україні. У березні цього року виторг таких закладів зріс на 17%, додає CEO компанії з автоматизації закладів Poster Родіон Єрошек.

Багато хто захоплюється успіхом “П`яної вишні”, але успішною мережа буде у разі, якщо там продаватиметься приємний на смак продукт і його ціна буде не вищою за конкурентів, – зазначає Ольга Насонова.

Зазначається, що VESELKA має досить амбітні плани і до жовтня цього року компанія хоче відкрити заклади у Варшаві, Бухаресті, Таллінні, Ризі, Вильнюсі та Нью-Йорку.