Вт. Тра 21st, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

В рамках проєкту «MEGAКАВА донатить на «крила» мережа АЗК WOG та Благодійний фонд «Дігнітас» передали три безпілотні літальні комплекси «АРЕС» бригадного типу трьом бойовим підрозділам: 54 окремій механізованій бригаді ім. гетьмана Івана Мазепи, 81 окремій аеромобільній бригаді та 31 окремій механізованій бригаді. Кошти на них задонатили гості WOG, які купували улюблені напої в горнятках MEGA, починаючи з 1 квітня.

Благодійна ініціатива триватиме до 31 травня. Долучитися до неї може кожен українець. Для цього достатньо придбати напої в горнятку MEGA на будь-якому  АЗК WOG. 5 гривень з кожного такого напою компанія перерахує на закупівлю БПЛА. Окрім того, можна задонатити будь-яку суму на банку проєкту

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

«Другий рік поспіль WOG разом із партнерами реалізовує проєкт «MEGAКАВА донатить на «крила». Його мета – забезпечити Сили оборони безпілотниками. Українці можуть долучатися в будь-який зручний для них спосіб: купуючи MEGAКАВУ на наших АЗК або перерахувавши донат з будь-якого куточка світу чи навіть під час перегляду футбольних матчів на MEGOGO за спеціальним QR-кодом. За перших два тижні акумульовано коштів на п`ять комплексів, три з яких вже передали військовим. Попри те, що останнім часом говорять, наче українці втомилися допомагати,  результат проєкту свідчить про високий рівень єдності й прагнення підтримувати захисників на шляху до Перемоги», – говорить Микола Шкуринський, регіональний директор Житомирської дирекції управління мережею АЗК WOG, який безпосередньо передав БПЛА військовим.

«ЗСУ дуже не вистачає розвідувальних «крил» до 80 км, щоб вибивати більшість техніки, не допускаючи її до першої лінії. Ми запустили збір на фотольот «АРЕС». За крайній тиждень з два десятки військових частин мене запитали, а де ж його можна придбати? Це ті технології, які в нас вже є. І виробники їх вміють робити, але запит значно нижчий, ніж на інші дрони. Хоча у цьому проєкті «Дігнітас» вдалося спільно з WOG та виробником створити максимально швидку та коротку ланку від акумулювання необхідних коштів до потрапляння безпілотників до військових.

Але будь-які, навіть найкращі «крила» працюють ефективно лише у руках кваліфікованих пілотів. Саме тому всі екіпажі, що отримують комплекси у межах проєкту, проходять фахову підготовку, організовану командою нашого навчального проєкту Victory Drones.

І це те, до чого може долучитись сьогодні кожен – просто розповідати про існуючі рішення, рекомендувати навчальні програми, запускати збори, підтримувати донатом», – підкреслює Люба Шипович, директора Благодійного фонду «Дігнітас».

Розвідувальний безпілотний комплекс «АРЕС», розроблений для військових потреб тактичного рівня, довів свою ефективність у фоторозвідці місцевості з покриттям більшої квадратури з дальньої відстані для подальшої розшифровки даних, у корегуванні для FPV та підтвердження уражень, прокладанні коридорів для подальших етапів розвідувальних дій. Він здатний заглиблюватися у тил ворога до 50 км на швидкості до 100 км/год, працювати при температурах від -15 С до +35 С, а швидкість розгортання комплексу становить 15 хв.

Партнер проєкту: стрімінговий сервіс MEGOGO.