Чт. Чер 13th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Десятий магазин Епіцентр в Києві, оновлення Jysk у львівському ТЦ ВАМ, IKEA інвестує в зниження цін, ще 14 торгових точок мережі магазинів Dnipro-M та інші новини ритейлерів, які продають товари для дому та затишку в матеріалі RAU.

Епіцентр відкрив десятий ТЦ у столиці

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Епіцентр відкрив торговий центр на Троєщинському житловому масиві в Києві. Новий Епіцентр почав роботу 6 квітня на місці колишнього гіпермаркету Нова Лінія на вулиці Бальзака, 65/1. Після перебудови гіпермаркету в торговий центр його загальна площа зросла у сім разів — до 42 000 кв. м. Торгова площа нового об’єкту становить майже 21 000 кв. м, що дало змогу відкрити в ТЦ всі сучасні торгові формати мережі Епіцентр. Зокрема, на першому поверсі ТЦ працюватиме великий продуктовий Food Market площею 2900 кв. м. Зазначимо, що новий ТЦ став вже десятим об’єктом мережі у столиці України. Загалом компанія об’єднує 72 об’єкти під брендами Епіцентр та Нова Лінія. Внаслідок повномасштабного вторгнення було зруйновано шість ТЦ Епіцентр у Маріуполі, Нікополі, Бучі, Чернігові та Херсоні. Ще три об’єкти (у Мелітополі, Краматорську та Харкові) не працювали внаслідок окупації українських територій, обстрілів чи близькості до зон бойових дій.

Презентація ТРЦ Епіцентр в Бучі

До кінця цього року мережа Епіцентр також планує завершити будівництво та відкрити ТРЦ Bucha Gallery у Бучі, що з’явиться на місці зруйнованого росіянами ТЦ на вулиці Нове шосе, 1. Загальна площа ТРЦ в Бучі становитиме 97 000 кв. м, а самого Епіцентру в ньому – 51 500 кв. м. Це буде найбільший ТРЦ на Київщині. У ТРЦ Bucha Gallery планується відкриття одразу десятьох ресторанів, магазинів відомих брендів і розважального парку. Візуалізацією майбутнього ТРЦ поділився на своїй сторінці у Facbook Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Нагадаємо, що про плани Епіцентр відкрити перший повноцінний ТРЦ стало відомо наприкінці жовтня 2023 року. Тоді компанія анонсувала будівництво торговельного центру з орендною галереєю та дитячим розважальним центром.

Відкриття оновленого магазину Jysk у Львові

28 березня відкрив свої двері для покупців оновлений магазин Jysk у львівському ТЦ ВАМ, що по вул. Б. Хмельницького, 214. Згідно з повідомленням на сайті ритейлера, це другий магазин мережі, який було відкрито у місті, він вперше розпочав свою роботу 26 березня 2015 року. Магазин перебудовано в оновленій концепції 3.0, із сучасним точковим освітленням та просторим дизайном, зональним розміщенням товарних категорій, а також більшою соціальною зоною та покращеними умовами для персоналу. Зокрема, в оновленому магазину площа торгової зали разом зі складом збільшилася з 1026 кв. м до 1155 кв. м. Також було розширено зовнішню виставку біля магазину на 10 кв. м та на 18 кв. м– збільшено соціальну зону. Було побудоване нове приміщення для персоналу з кухнею, оновлені вивіски та вказівники тощо.

Як заявив Country Director Jysk в Україні Євген Іваниця, до кінця 2024 року планується довести до 80%.частку перебудованих магазинів у формат 3.0. Наразі в Україні працює 92 магазини Jysk та інтернет-магазин jysk.ua. До кінця року Jysk, що цієї весни відзначає 45-річчя існування, хоче довести кількість магазинів в Україні до 100 торгових точок.

Дубок може розвиватися по франшизі

Мережа меблевих магазинів Дубок, яка працює вже 13 років, поділилася історією, як колишній айтівець, а нині СЕО мережі салонів Дубок Віталій Бєлєнький почав займатися меблями. За цей час меблевий сайт виріс у популярний інтернет-магазин меблів з 35 салонами. «Завдяки правильному підходу до подолання перешкод мережа салонів Дубок змогла адаптуватися навіть до воєнних умов роботи і нових потреб клієнтів», – йдеться у повідомленні. І тепер в планах мережі салонів Дубок – запуск власної франшизи. Нагадаємо, нещодавно мережа відкрила власний музей в центрі міста Рівне за адресою вул. Соборна, 56.

Відкриття 14 магазинів Dnipro-M

Мережа Dnipro-M відкриває одразу чотири магазини на початку квітня, та ще десяток змогла запустити у березні. Про це компанія повідомляє на своєму сайті. Зокрема, магазини відкрилися у таких містах та селищах:

 • м. Східниця, вул. Кропивницька (біля АЗС ОККО);
 • м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 51;
 • с. Агрономічне, вул. Центральна, 2 А;
 • с. Іванків, вул. Київська, 13 А;
 • м. Харків, просп. Ювілейний, 63 Д;
 • м. Ужгород, вул. Грушевського, 61;
 • с. Зимна Вода, вул. Романа Шухевича, 150 А;
 • м. Благовіщенське, вул. Героїв України, 48 Д;
 • с. Лиманка, просп. Небесної Сотні 107 Б/1, ж/м “Дружній”;
 • м. Мала Виска, вул. Європейська, 63;
 • с. Хотів, вул. Б.Хмельницького, 2;
 • м. Харків, просп. Героїв Харкова, 274;
 • смт. Глибока, вул. Залізнична, 11 Е;
 • с. Брусилів, пров. М. Іларіона, 19
IKEA інвестує в зниження цін

В середині березня стало відомо, що IKEA знижує ціни на товари, оскільки зменшуються витрати на транспортування та матеріали. Компанія оголосила, що знижує ціни на свою продукцію, доступну в низці країн, і продовжує розширювати зниження цін у 2024 році. Голова відділу роздрібної торгівлі Inkga Group (найбільшого власника магазинів IKEA) Толга Онку заявив наприкінці січня, що компанія спостерігала «продовження позитивного економічного розвитку та зниження цін на сировину в ланцюжку поставок». За рахунок концентрації на зниженні операційних витрат і підвищенні ефективності вже вдруге за п’ять місяців компанія знижує ціни на сотні товарів. І зробить це ще раз. Мета компанії – «повернути ціни до рівнів, що були до пандемії, з поправкою на інфляцію».

Зниження купівельної спроможності споживачів у Європі спонуукало IKEA «інвестувати в ціноутворення, а не в прибутковість». За даними Reuters, Ingka Group інвестувала понад 1 млрд євро (приблизно $1,1 лрд) у зниження цін на ринках, на яких вона працює, у період з вересня по листопад 2023 року. Ingka Group займається роздробом IKEA на 31 ринку та забезпечує близько 90% виторгу IKEA.