Нд. Кві 14th, 2024

В Україні 56% жінок відкрили підприємництво у 2023 році і займаються різноманітними бізнесами.

Деякі з них навчаються підприємницьким навичкам в спеціалізованих навчальних закладах або за допомогою онлайн-курсів та менторської підтримки, пише The Page.

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Це доволі очікувано, адже другий рік війни в країні призвів до відчутних змін у економіці та бізнес-середовищі. Все більше жінок переймають бізнеси чоловіків, які пішли на фронт, відкривають власну справу, створюють робочі місця, опановують нові професії.

Сьогодні в Україні набувають актуальності програми з підтримки жіночого підприємництва.

Нещодавно в п’яти локальних U&WE хабах в регіонах України завершилася третя навчальна програма з підприємництва. В ній взяли участь майже 200 жінок з Броварської, Гощанської, Івано-Франківської, Чернівецької громад і Запоріжжя. Наприкінці курсу учасниці презентували свої бізнес-ідеї перед експертним жюрі – потенційними інвесторами, представниками влади, бізнесу, центрів зайнятості тощо.

«Наша мета – підтримати жінок, які прагнуть мати власну справу, через навчання і розвиток. Жінки об’єднані в потужне ком’юніті для підтримки одна одної, а ми зі свого боку намагаємося забезпечити їм доступ до актуальних знань і практик від кращих експертів. Я неймовірно пишаюся нашими підприємицями і надихаюсь їх сміливістю, талантом і цілеспрямованістю!»– говорить Марина Саприкіна, голова організації Центр «Розвиток КСВ» і засновниця U&WE Hub.

Під час пітчингу, який пройшов в усіх хабах одночасно, близько 90 жінок презентували свої ідеї.

Який бізнес представили українські жінки
  • заклади дошкільної освіти,
  • спортивні та реабілітаційні центри,
  • архітектурні бюро,
  • переробка сміття,
  • медичні послуги
  • курси з фортепіано.

Це не суто жіночі напрями, а й соціально-відповідальні бізнеси, зокрема, психологічні центри для підтримки постраждавших через наслідки війни або табори для дітей з аутизмом.

В локальному хабі в Івано-Франківську переможницею стала Наталія Гайдай, яка планує розвивати табори для дітей з аутизмом. Наталія – двічі внутрішньо переміщена особа, раніше жила в Криму й працювала з дітьми з аутизмом, тепер планує відновити власну справу на новому місці.

«Такої кількості творчих і натхненних жінок я давно не зустрічала. Після окупації і евакуації я довго перебувала у пригніченому стані через невизначеність майбутнього, втрату майна і бізнесу на окупованій території. Це навчання надихнуло мене рухатись далі, витягнуло з прірви горювання. Дуже вдячна за такі можливості для переміщених жінок!»– говорить Наталія.

В Броварах перемогу здобула Марія Косенко, яка займається розробкою та виготовленням раціонального тактичного спорядження для наших військових. Їі чоловік з перших днів на фронті, тож Марія почала шити йому і побратимам спорядження, яке ніде неможливо було знайти. Так народився бренд Tacwork.

«Будучи професіоналом у швейної справи, я вперше стала на шлях власного підприємництва. Дуже вдячна команді за динамічне колективне навчання! Я вважаю, що жінкам підприємницям дуже важливо вигулькувати зі своїх щоденних задач у простір, сповнений подібними завзятими людьми. Таким простором для мене став UWE Hub Бровари – сповнений підтримки, визнання, неймовірно класних жінок і можливостей», – розповідає Марія.

В Запоріжжі перше місце посіла учасниця з бізнес-ідеєю виробництва корисних смаколиків “Smachno shop”, Чернівцях – підприємиця, яка запускає онлайн магазин з продажу професійної косметики для чоловіків та жінок, в Гощі – власниця барбершопу. В цілому було представлено близько 30 різних сфер бізнесу.

Що відомо про U&WE Hub

U&WE Hub виник як відповідь на війну, коли багато жінок втратили роботу, бізнес, або зіткнулися з релокацією своїх компаній. На меті було допомогти жінкам розпочати власну справу, щоб мати джерело доходу.

Сьогодні U&WE Hub – це масштабний проєкт, який охоплює близько 6 тис жінок по всій Україні, й представлений онлайн і офлайн компонентами в 5 містах України.

Безкоштовний курс з підприємництва для жінок відбувається офлайн U&WE Hub у Броварах, Гощі, Івано-Франківську, Чернівцях і Запоріжжі. Він розрахований на 3 тижні і містить всі необхідні інструменти для того, щоб перетворити ідею в покроковий бізнес-план. Навчання передбачене для жінок, які прагнуть розпочати або масштабувати власний бізнес.

Локальні офлайн-хаби U&WE Hub створюють, щоб об’єднати українських жінок-підприємиць і зробити мережу відповідального жіночого бізнесу, що впливає на своє місто.

U&We Hub постійно проводить різні освітні заходи на бізнес-теми, залучає провідних експертів/ок та підприємиць з різних галузей, проводить зустрічі з психологинями, організовуює виїзні навчальні інтенсиви для жінок у села, що наразі в Україні не робить ніхто. Кожен хаб оснащено дитячою кімнатою, де учасниці зможуть залишити своїх дітей під час навчання під наглядом кваліфікованої адміністраторки.

Всі активності в офлайн-хабах є безкоштовними й направлені на підтримку й розвиток жіночих бізнесів, які гратимуть надважливу роль у розбудові міст та громад України.

Реалізація хабів здійснюється за фінансової підтримки Global Giving. Партнери навчальної програми з підприємництва у хабах – Посольство Королівства Нідерланди в Україні, глобальний рух Buzz Women.