Вт. Фев 27th, 2024

Підприємець Олексій Ерінчак відкриває на Хрещатику триповерховий книжковий магазин “Сенс”, вартість проєкту оцінюється приблизно у 45 млн. грн. Для його реалізації бізнесмен хоче залучити 10 партнерів, серед них вже Work.ua, інститут Projector та девелопер Alterra Group.

Щоб вивести «Сенс» на самоокупність, тільки книжок щомісяця потрібно продавати на 9 млн грн, розповів Ерінчак виданню Forbes, пише УРТЦ.

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Раніше Олексій Ерінчак відкрив книжкову крамницю «Сенс» на Арсенальній, тоді підприємець мав план Б: якби книжковий бізнес виявився не успішним, частину приміщення здали б під магазин квітів.

Проте йти на такі кроки не довелося, адже крамниця на Арсенальній щомісяця продає книжок на понад 1 млн грн, а у 2023 книгарня стала однією з п’яти запрошених на «Книжковий Арсенал».

Яким буде простір на Хрещатику?

Новий “Сенс” матиме три поверхи з книгами, кав’ярнею та місцем для івентів, перші два поверхи планують відкрити найближчим часом.

Суть “Сенсу” на Хрещатику – масштабувати не бізнес, а ідею. Щоб люди відчули красу та важливість простору та відкрили схожий у своєму регіоні, — каже Ерінчак.

Стартовий капітал проєкту – 45 млн грн (1,2 млн доларів), тоді як у книгарню на Арсенальній вклали майже в 10 разів менше — 150 тис. доларів. Також для книгарні на Хрещатику знадобиться близько 10 партнерів.

Вартість приміщення на Хрещатику може коливатись від 200 грн до 800 грн за квадратний метр на місяць в залежності від висоти стель, наявності меблів і ремонту, пояснює гендиректор рієлторського об?єднання «Простор» Сергій Курганов.

Площа локації для «Сенс» сягає майже 1500 кв. м, тож вартість оренди торгового приміщення з такою площею в першій лінії та вітринними вікнами може сягати 2 млн грн. Проте якщо це комунальні власність, ціна може бути значно меншою.

Запуск проєкту потребує 45 млн грн, у цю суму входить вартість всіх робіт та перші внески в оренду.

Наразі підприємець шукає 10 бізнес-партнерів, які зголосяться інвестувати по 10% суми. Поки вдалося знайти перших чотирьох:

  • “Сенс” на Арсенальній;
  • Work.ua;
  • онлайн-інститут Projectorта;
  • девелоперська компанія Alterra Group.

Між інвесторами розподілятиметься 50% з прибутку, кожен партнер отримає 10% власності та увійде до наглядової ради, яка ухвалюватиме важливі для бізнесу рішення. Операційне управління залишається за Ерінчаком.

Якщо знайти ще шістьох партнерів не вдасться, Ерінчак планує залучати грантове фінансування чи донати.

Як зароблятиме книгарня-кав?ярня на Хрещатику

Підприємець хочє масштабувати команду. За його словами, у книгарні на Арсенальній працювали 15 людей, а на Хрещатику буде 60.

Головними джерелами доходу нового простору будуть книги, кава та їжа. Також “Сенс” зароблятиме на оренді подієвого майданчика, рекламі книг всередині простору та на великих вітринах, що виходять на Хрещатик.

З’являться додаткові групи товарів – настільні ігри, більше мерчу, можливо – платівки, – каже Ерінчак.

Площа, яку займатимуть книжкові полички, буде в шість разів більше, ніж на Арсенальній.

Щоб вийти в нуль закладу потрібно продавати книг на 8–9 млн грн. До прикладу, книгарні Readeat з меншими площею та вуличним трафіком за перший місяць роботи вдалось заробити 6,9 млн грн.

Від кав’ярні Ерінчак очікує ще близько 2 млн грн доходу і розраховує вийти на самоокупність у перші місяці роботи.