Нд. Кві 14th, 2024

Американський ювелірний бренд Tiffany & Co. став синонімом елегантності та престижу. Бренд, якому приписують створення прототипу обручок, якими ми їх знаємо, заслужено отримав прізвисько “Діамантові королі”. Але авторитетний ювелірний бренд — це більше, ніж просто прикраси.

Як з’явилася сучасна обручка: цікаві факти з майже 200-річної історії Tiffany & Co.

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Видання InStyle опублікувала матеріал про майже 200-річну історію Tiffany & Co. RAU пропонує ознайомитись з головними тезами матеріалу

Сучасна каблучка для заручин

Засновник Tiffany & Co. Чарльз Льюїс Тіффані розробив першу сучасну каблучку для заручин ще в 1886 році, коли представив Tiffany Setting. Оригінальна каблучка Tiffany Setting мала діамант у вигляді пасьянсу, який утримувався над обручкою шістьма платиновими штифтами. “Шпильки піднімали діамант з обручки на світло, – пояснює головний гемолог Tiffany & Co. Мелвін Кіртлі. Зняття діаманта з пальця і потрапляння на нього максимальної кількості світла забезпечує максимальне сяйво.

“До появи оправи Тіффані більшість діамантових каблучок, як правило, встановлювалися набагато нижче на пальці та трималися на місці за допомогою дуже коротких зубців або обідків, які були вбудовані в обручку”, – говорить Кіртлі. У цій оправі було видно лише саму верхівку діаманта, корону, тому всередину потрапляло менше світла, і ви також не могли оцінити розмір діаманта.

Багато діамантових каблучок цього періоду також мали закриті та фольговані спинки, де спинки діамантів покривалися тонким шаром світловідбиваючого металу, а потім запечатувалися. Хоча ці антикварні дизайни красиві, їх складно носити зараз, оскільки намокання може пошкодити або зруйнувати оправу. Розміщення діаманта трохи далі від пальця на світлі не тільки максимізує ефектність діаманта, але й робить його набагато практичнішим і зручнішим у носінні.

Неможливо переоцінити, наскільки це величезне нововведення. Більшість людей, які не є любителями ювелірних прикрас, можуть принаймні уявити собі каблучку для заручин — або те, що ви побачите в словнику, якщо пошукаєте цей термін. До появи оправи Тіффані такого терміну не існувало — звісно, люди використовували каблучки з діамантами (хоча кольорові дорогоцінні камені також були популярні) як символи зобов’язань, але вони були дуже різноманітними з точки зору зовнішнього вигляду. Але зараз “оправа Тіффані” настільки поширена в ювелірній індустрії, що в розмовній мові нею називають будь-яку багатогранну оправу для пасьянсу. Це також найпопулярніший стиль обручок у світі.

Перший каталог для замовлень поштою

Саме компанія Tiffany & Co.  створила перший каталог для замовлення поштою у США. У 1845 році бренд опублікував “Каталог корисних і вишуканих речей”, в якому продавалося все — від кінських батогів до французьких цукрових слив.

Відкриття дорогоцінних каменів

Гемологи ювелірного дому також відповідальні за відкриття або виведення на ринок багатьох основних дорогоцінних каменів. Кунцит, який має рожевий або лавандовий відтінок, був знайдений в Сан-Дієго, Каліфорнія, в 1902 році та названий на честь гемолога Джорджа Кунца, який його відкрив. У 1920 році Кунц також оголосив про відкриття морганіту, персиково-рожевого каменю, який був знайдений на Мадагаскарі. Він назвав його на честь Джона Пірпонта Моргана (J.P. Morgan) “на знак визнання його підтримки, яку він завжди надавав мистецтву і науці”.

Танзаніт, красивий фіолетово-блакитний камінь, був відкритий в 1968 році та названий на честь Танзанії, де він був знайдений. Цаворит, зелений камінь, був відкритий у 1970 році й названий Генрі Б. Платтом, тодішнім президентом компанії Tiffany, на честь національного парку Цаво поблизу кордону Кенії і Танзанії, де він був знайдений.

Ювелірний дім також прославився завдяки використанню каміння, перлів і металів, видобутих у Північній Америці. Сапфіри з Монтани, турмаліни з Мейну, місцеве золото, а також аквамарини, топази, рожевий кварц і циркон, видобуті в Колорадо, стали більш популярними завдяки використанню Tiffany & Co.

“Велика печатка Сполучених Штатів”

Велика державна печатка США, розроблена Tiffany & Co.

Орел, який зображений на однодоларовій купюрі, також з’явився завдяки дизайнеру Tiffany & Co. Джеймсу Хортону Вайтхаусу. У 1877 році до нього звернувся уряд США з проханням представити Велику печатку, яка зазвичай використовується для засвідчення міжнародних документів уряду США. Його дизайн був схвалений, і його версія тепер є офіційною “Великою печаткою Сполучених Штатів”.

Tiffany & Co. у спорті

Tiffany & Co. також стоїть за деякими з найважливіших спортивних моментів, і виступає виробником і дизайнером трофею Вінса Ломбарді НФЛ (вручається на Супербоулі), трофею чемпіонату МЛБ WS, трофею Ларрі О’Брайена НБА, серед інших.

Історичні клієнти

Авраам Лінкольн на честь своєї першої інавгурації подарував своїй дружині Мері Тодд брошку і намисто з перлин бренду Tiffany & Co., в яких вона потім часто фотографувалася.

Tiffany & Co. сьогодні

Сьогодні спадщина бренду продовжується і зростає. Серед його клієнтів — знаменитості, ювелірні ентузіасти та молодята, які нещодавно заручилися.