Пн. Чер 17th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Якщо ви регулярно робите покупки в магазинах тієї чи іншої мережі продовольчого ритейлу, є сенс оформити картку лояльності для часткової компенсації витрат. Delo.ua зібрало в одній статті дані про знижки в торговельних мережах і визначило найвигідніші пропозиції. Втім, ми не радимо вибирати магазин лише за максимальними дисконтами – набагато важливіші цінники на полицях та якість товару.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Найчастіше ритейлери нараховують 1 грн бонусів на кожні витрачені 100 грн. Ілюстрація: Delo.ua

Дисконтні картки стали звичним явищем для кожного українця. В останні роки користуватись ними стало набагато зручніше – більше не треба носити в гаманці десяток-два карток зі знижками, і шукати на касі потрібну. На зміну фізичним носіям даних про накопичені бонуси прийшли застосунки для смартфону, а в деяких магазинах клієнт ідентифікується за номером телефону.

Інший аргумент заводити картки полягає в зручності оплати готівкою. З карткою можна не шукати на касі дрібні купюри та монети – можна зняти недостаючі копійки з карткового рахунку або покласти на нього здачу.

Як магазини заохочують постійних покупців

Наразі в ритейлі існує декілька основних моделей часткового повернення коштів, якими можна стимулювати покупця зробити покупку в тій чи іншій мережі:

Фото 2 — Порівняння дисконтних карт: де купити харчові продукти з найбільшою вигодою

Умовні бали, котрі впроваджує і адмініструє сам ритейлер, найчастіше з розрахунку 1 бал за кожні витрачені 100 грн, що відповідає 1% знижки на покупку. Магазин встановлює строки, коли бали “згорають”, а також товари, покупка яких приносить більше балів. Це найбільш розповсюджена і проста для продавця схема, коли покупець отримує бонуси пропорційно витратам в магазині, якщо встигає використати бали до їх анулювання.

Кешбек – повернення частини коштів за безготівкові покупки з карти певного банку. Це справжні гроші, а не віртуальні бали, які повертаються на банківську картку і можуть бути витрачені без прив’язки до конкретного магазину. Для виплати кешбеку ритейлер має укладати відповідні угоди про прийом карт з кожним банком окремо, тому схема менш розповсюджена.

Інші системи знижок, такі як іменні карти з фіксованим відсоткомспеціальні банківські або соціальні карти.

Фото 3 — Порівняння дисконтних карт: де купити харчові продукти з найбільшою вигодою

Базовий дисконт в мережах складає 1%

Серед продовольчих ритейлерів України базовою є дисконтна модель, коли на кожні витрачені 100 грн мережа нараховує 1% знижки. Принцип майже всюди один, розрізняються переважно додаткові деталі програм.

Мережа Бізнес-модель Кількість магазинів мережі Максимально можлива знижка, % Термін дії знижки/бонусів
Мегамаркет гіпермаркет 5 4% Дисконт обнуляється в кінці року
ЛотОк магазин біля дому до 100 3% Додатковий бонус діє 1 місяць
Auchan Україна  гіпермаркет до 30 2% Обнуляються  через рік після нарахування
VARUS супермаркет понад 110 2% Обнуляються в кінці року, додаткові бонуси діють 1 місяць
Рукавичка магазин біля дому до 200 2% Обнуляються в кінці року
Фора супермаркет понад 300 1,5% Обнуляються  через 3 міс. після нарахування
Сільпо супермаркет понад 300 1% Обнуляються  через рік після нарахування
NOVUS супермаркет 80 1% Обнуляються в кінці року
ЕКО Маркет супермаркет 136 1% Обнуляються  через рік після нарахування
Наш Край магазин біля дому понад 250 1% Обнуляються  через рік після нарахування
Сім23 магазин біля дому понад 160 1% Набрані бали можна обміняти на вибрані товари
Таврія В супермаркет до 120 1% Обнуляються  через рік після нарахування
SPAR  супермаркет до 80 1% Обнуляються в кінці року
Делві магазин біля дому 110 1% Обнуляються  через рік після нарахування
Пчілка маркет магазин біля дому 36 1% Обнуляються в кінці року
Свій маркет магазин біля дому 53 0,1% Обнуляються в кінці року
METRO гіпермаркет 23 немає Бали не нараховуються, є знижки на окремі товари
FOZZY гіпермаркет 9 немає Бали не нараховуються, є знижки на окремі товари
Коло магазин біля дому понад 250 немає Бали не нараховуються, є знижки на окремі товари
Близенько магазин біля дому 160 немає Бали не нараховуються, є знижки на окремі товари
Retail Group (“Велмарт”, “ВК-експрес”, “Велика Кишеня”) супермаркет 60 програма дисконту закрита на час війни

Максимально можлива знижка доступна не для всіх категорій покупців, вона розрахована переважно на соціально вразливі групи населення. Тому наводимо додаткові деталі до кожної з програм:

 • Мегамаркет“. Знижку в 1% користувач отримує після покупки від 300 грн. Після накопичення від 50 тис. грн відсоток зростає до 2%, після 100 тис. грн – до 3%, після 300 тис. грн – 4%;
 • ЛотОк“. За умови щомісячних покупок на 3-5 тис. грн до базового 1%-го дисконту додається ще 1% на наступний місяць. Якщо товарів придбано на більш ніж 5 тис. грн – додається ще 1%;
 • Auchan Україна. Базовий дисконт – 1%, після покупки на 40 тис. грн – 1,5%, від 100 тис. грн – 2%. Додаткова знижка діє протягом року;
 • VARUS. За умови щомісячних покупок на 5 тис. грн до базового 1% дисконту додається ще 1% на наступний місяць. Бонуси подвоюються в День народження власника картки та за день до нього;
 • Рукавичка“. Базовий дисконт – 1%, для пенсіонерів – 2%, на товари власного імпорту – 2%;
 • Фора“. За кожну сплачену гривню учасник отримує 1 бал, і 1,5 бали, якщо покупка була сплачена через мобільний додаток мережі;
 • NOVUS. Бонус 5% до дня народження протягом 7 днів;
 • Наш край“. Базовий дисконт – 1%, додаткові відсотки для пенсіонерів, військових і багатодітних сімей. Щопонеділка для цих соціальних груп діє знижка 5%. Бонус 7% до дня народження протягом 7 днів;
 • Сім23“. За кожну покупку користувачу нараховуються бали, які можна обміняти на товари із меню винагород. Купуючи визначені товари можна отримати додаткові бали;
 • SPAR. 7% бонусів з нагоди Дня народження протягом 7 днів;
 • Пчілка“. При покупці протягом місяця на понад 5 тис. грн і в день народження учаснику нараховується 5 грн бонусів.
 • METRO. На гарячій лінії ритейлера повідомили, що фізособа може оформити дисконтну картку, яка дасть можливість купувати вибрані товари з дисконтом. Перелік товарів та знижку на них визначає сам ритейлер;     
 • FOZZY. Система дисконту працює через власний застосунок, в якому пропонуються конкретні товари зі знижкою. Перелік товарів та знижку на них визначає сам ритейлер.

Мережі не нараховують бонуси на підакцизну тютюнову та алкогольну продукцію. Також майже всі ритейлери мають застосунки для смартфонів, де можна побачити накопичені бали, актуальні знижки на конкретні товари і індивідуальні пропозиції по дисконту на товари певних груп.

АТБ для знижки попросить банківську картку

Більшість торговельних мереж самостійно випускають і адмініструють дисконтні картки, але є і нечасті виключення. Власну систему знижок має мережа  АТБ, яка нараховує більше 1200 магазинів. Ще в 2021 році ритейлер випустив картку АТБ-Pay, яка по суті є повноцінною іменною банківською карткою Visa Gold, створеною для транзакцій в мережі магазинів.

Власник картки АТБ-Pay при розрахунку в супермаркетах мережі отримує спеціальну ціну на товар, навіть якщо на нього вже передбачена знижка.

Фото 4 — Порівняння дисконтних карт: де купити харчові продукти з найбільшою вигодою

Приклад рекламного буклету від АТБ. Джерело фото: сайт компанії. 

Щоб зробити покупку в мережі, власник АТБ-Pay має поповнити її готівкою через термінал, або “перекинути” кошти з картки іншого банку. Виготовити індивідуальну картку можна в п’яти фінустановах-партнерах мережі: Monobank, Укргазбанк, Райффайзен Банк, А-банк, Ощадбанк.

Загалом, кожен банк пропонує 5%-ну знижку на покупку 600-700 товарних позицій АТБ, які змінюються кожні два тижні.

Фото 5 — Порівняння дисконтних карт: де купити харчові продукти з найбільшою вигодою

Магазин АТБ. Джерело фото: фейсбук-сторінка компанії, автор фото – Денис Сисін

За відгуками користувачів картки, реальний відсоток знижки складає близько 3% при кожному відвідуванні магазину, оскільки не на всі покупки поширюється 5%-й дисконт. У опитаних виданням власників картки середній чек найчастіше наближається до 300 грн, з яких 10 грн складає знижка за програмою кооперації з банком.

Частина ритейлерів має знижки і для ФОП

Частина мереж продовольчого ритейлу мають спеціальні умови співпраці з  і юридичними особами. У Україні це мережі FOZZY і METRO.

Фото 6 — Порівняння дисконтних карт: де купити харчові продукти з найбільшою вигодою

Гіпермаркет FOZZY. Джерело фото: сторінка компанії

При отриманні дисконтної картки FOZZY вперше, клієнт – ФОП або юрособа отримує знижку в 2% від оптової ціни незалежно придбаного товару. Ставка дисконту змінюється в залежності від активності клієнта:

 • 0% – якщо середньомісячна сума покупок за календарний квартал становить менше 15 тис. грн, але для клієнта доступна оптова ціна на товари;
 • 2% – за покупку на 15-30 тис. грн щоквартально;
 • 3% – за покупку на 30-50 тис. грн щоквартально;
 • 4% – за покупку на 50-60 тис. грн щоквартально;
 • якщо середньомісячна сума покупок за календарний квартал складає 60-200 тис. грн, до 4%-ї знижки від оптової ціни на товари поза прайсом додається доступ до окремого “спецпрайсу” з додатковими знижками на вибрані товарні позиції;
 • за умови щомісячного чеку сумарно більш ніж на 200 тис. грн, юрособа-клієнт отримує 4% дисконту і доступ до окремого “VIPпрайсу” з додатковими знижками на вибрані товарні позиції.

Якщо протягом 90 календарних днів, клієнт не використав дисконтну картку, ритейлер має право її заблокувати.

В свою чергу, METRO є великим міжнародним оптовим ритейлером, що спеціалізується на обслуговуванні готелів, ресторанів та служб кейтерингу (HoReCa), а також приватних підприємців – власників закладів роздрібної торгівлі. Через це юридичні особи з цієї галузі мають додаткові дисконти і можуть оформити картку Metro Club, яка дає наступні переваги:

 • 2% – при купівлі товарів на суму від 30 тис. грн за квартал, додатково 3% знижки на власні торгові марки: Rioba, Metro Chef, Metro Professional;
 • 2% – при купівлі товарів від 100 тис. грн/квартал, додатково 5% знижки на власні торгові марки, окремі вхід та парковка;
 • 3% – при купівлі товарів від 400 тис. грн/квартал, додатково 7% знижки на власні торгові марки, окремі вхід та парковка;

Юрособи-учасники програми отримують можливість безкоштовної доставки товарів до свого кафе, ресторану чи бару за умови разової купівлі товарів на суму від 6 тис. грн, а також спеціальних умову відстрочки платежу.

Отже, підсумуємо

В більшості випадків покупцю не вдасться легко отримати дисконт на продовольчі продукти понад 2%. Для більшої знижки треба постійно скуповуватися в одній мережі на доволі чутливі суми, витратити час на оформлення спеціальної банківської картки, або належати до окремих соціальних груп з правом на додатковий дисконт.

Фото 7 — Порівняння дисконтних карт: де купити харчові продукти з найбільшою вигодою

Супермаркет “Сільпо”. Джерело фото: Wikimedia Commons.

Через невелику реальну різницю дисконтних пропозицій між магазинами, яка не перевищує 1-2%, покупцю є сенс орієнтуватися на ціну та якість самого товару, яка може більш суттєво відрізнятись від мережі до мережі.