Нд. Кві 14th, 2024

План відкрити новий ТРЦ Ocean Mall в столиці вже у вересні 2024 року може опинитися під загрозою. Все через суперечки навколо забудови унікального архітектурного об’єкта “Тарілка” на Либідській, повідомляє УРТЦ.

На момент менш ніж за рік до запланованого запуску ТРЦ регіональна влада ще не включила “Тарілку” до реєстру пам’яток. Це викликає обурення з боку активістів, які займаються захистом історичної спадщини.

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Річ у тім, що “Тарілка”, збудована за радянської доби, вважається експертами та представниками громадськості унікальною архітектурною спорудою, що має бути збережена. Через те, що об’єкт відсутній у зазначеному реєстрі, його потенційно можна забудувати, знищити чи змінити історичний вигляд.

Представники Ocean Mall поки не коментували ситуацію та свої плани щодо знищення чи збереження “Тарілки”. Проте, на думку експертів, ця конфронтація може вплинути на подальшу долю торговельного центру.

Після того, як власник проєкту Вагіф Алієв повідомив про його швидкий запуск, громадськість почала вимагати негайного внесення “Тарілки” до реєстру, щоб убезпечити її від можливих змін.

Довідка

 

Власником “Тарілки” на Либідській є держава, а балансоутримувачем – Український інститут науково-технічної експертизи й інформації (УкрІНТЕІ). Втім, конструкція об’єкта й стилобатна частина під ним орендуються компанією “Альдо”, що пов’язана з Вагіфом Алієвим.

 

Унікальність об’єкта визнається не лише українськими активістами, так, Віденський музей архітектури відніс конструкцію до видатних європейських архітектурних проєктів.

 

“Тарілка”, за задумом автора, мала працювати як концертна зала зі світломузичним театром. Попри це, у 1990-х споруда почала поступово занепадати.

Як мала виглядати “Тарілка”