Пн. Чер 24th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Конкурс «Роби своє з Kurator» для HoReCa для підтримки бізнесу, який постраждав під час війни або який розвивають військові, оголосив переможців.  Організатори Благодійний фонд «МХП — Громаді» та бренд Kurator профінансують їхні бізнес-проєкти на 1 мільйон гривень сумарно.

Підприємці-ветерани, внутрішньо переміщені особи і бізнеси, які постраждали від російської агресії, скористалися можливістю фінансування своїх проєктів у галузі харчування завдяки конкурсу бізнес-ідей «Роби своє з Kurator». Серед 86 заявок зі всієї України організатори обрали 10 переможців, кожен з яких отримав до 100 тисяч гривень на розвиток власної справи.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

«Під час нашого конкурсу “Роби своє з Kurator” ми отримали виняткові заявки, які демонструють сміливість наших людей і готовність до відновлення українського HoReCa-бізнесу. Переможцями стали проєкти з Київської, Черкаської, Полтавської та Дніпропетровської областей. Такі конкурси та ініціативи допомагають розвивати місцевий бізнес і підтримувати громади. Щобільше, як переможці, так і учасники отримали корисний досвід і знання під час навчання та консультацій, які допоможуть їм у майбутньому», — прокоментувала Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП — Громаді».

Серед найкращих ідей — унікальні та оригінальні заклади громадського харчування, сімейні кафе, мобільні кав?ярні та навіть мініготель на базі ресторану:

  • Заклад «Ланчбургер» від ТМ «Хлібна кишеня». Завдяки участі в конкурсі «Роби своє» бізнес раніше отримав можливість релокуватися зі Слов’янська до Дніпра. Тепер заклад зможе розширитись до мережі.
  • Готові страви в реторт-пакетах. Ідея націлена на забезпечення військовослужбовців ЗСУ та цивільних, які постраждали внаслідок російської агресії, їжею. 10% від прибутку творець проєкту планує передавати на благодійність. 
  • Придорожнє кафе «Володій». Під час повномасштабного вторгнення російські загарбники окупували територію та обікрали заклад. Після деокупації власники вирішили відновити бізнес власними силами, однак для повноцінного перезапуску їм потрібна була допомога. Незабаром кафе знову відчинить свої двері.
  • «Сімейне кафе». Переможець ідеї з сімейного кафе служить у ЗСУ та мріє про відновлення закладу, яке тепер можливе.
  • Кіоск з шаурмою. Постраждала від війни й кав’ярня в Бородянці: тепер власник планує перетворити її на кіоск з шаурмою, який створить нові робочі місця. 
  • Кавово-чайний клуб TeaKava. Свій розвиток отримає заклад в Ірпені. Подружжя волонтерки та ветерана забезпечать місцевих різноманітними безалкогольними напоями. 
  • Caramel Kava. Стаціонарна кав’ярня перетвориться на мобільний пересувний заклад, який пригощатиме наших захисників і захисниць теплими напоями.
  • Liberty. У 2023 році в селі Кучаків власниця відкрила кав’ярню Liberty. А тепер заклад масштабуватиметься. 
  • Мініготель на базі закладу. У ресторані «Капуста» тепер можна буде залишитися на ніч.
  • «М’ясКо від мами». Ідея підприємиці з Київської області, яка пропонуватиме клієнтам м’ясні вироби власного виробництва.

Нові, відновлені або ж релоковані бізнеси переможців сприятимуть розвиткові громади та забезпечуватимуть робочі місця. 

«Місія бренду Kurator – бути драйвером галузі HoReCa через свої продукти та проєкти, зокрема й соціальні ініціативи. Ми націлені мотивувати інших розвивати власні бізнеси й формувати бізнес-активи у невеликих містах та селах. І з проєктом «Роби своє з Kurator» нам це точно вдалося. Адже серед критеріїв, за якими ми обирали лідерів, були сталість ідеї, її економічна складова, створення робочих місць, соціальний ефект і, що надважливо, залучення військових та людей, які релокувалися й нині починають життя спочатку. Всі переможці конкурсу відповідають цим критеріям. А це свідчить, що у нас є бізнеси, готові працювати, розвиватись і брати участь у відновленні країни», ділиться Наталія Шадчнєва, керівниця Центру розвитку HoReCa МХП.

Експерти конкурсу відзначають високий рівень продуманості бізнес-ідей. Ресторатор, шеф-кухар Володимир Ярославський зазначив: «Радий бути частиною такого важливого у наш час проєкту. Насправді усі кейси-переможці – варті уваги, і я б хотів виокремити пару з них. Добре продумані концепти: «Ланчбургер» та Готові страви в реторт-пакетах для військових – видно, що люди старалися, думають про розвиток і масштабування. І ще один проєкт, який привернув увагу – це «М’ясКо від мами». Те, як він був описаний, якими словами і з якою душею – мені здається, це прекрасна концепція, створена добрими людьми. Вітаю переможців і стежитиму за їхнім розвитком, а тих, кому цього разу не пощастило отримати грант, прошу не засмучуватися й обов’язково продовжувати свою справу».

Детальний опис проєктів-переможців можна знайти на офіційному сайті конкурсу.

Нагадаємо, до участі в конкурсі приймали бізнес-ідеї підприємців з галузі HoReCa (заклади харчування, готелі, кейтеринг). Подати заявки могли представники українського малого та середнього бізнесу з 13 областей України, зокрема з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей. 

Довідково: 

 

«Роби своє» — конкурс бізнес-ідей для підприємців у малих містах і селах. З 2020 року переможці та учасники конкурсу створили десятки нових підприємств в агросекторі, легкій і харчовій промисловості, зеленому туризмі тощо. У 2022 році конкурс підтримав 74 мікробізнеси на суму 6 млн грн, а цьогоріч — 80 мікробізнесів на суму 7,4 млн грн. Також 10 українських ветеранів та їхні родини стали переможцями конкурсу #Варто «Робити Своє», який реалізував БФ «МХП — Громаді» спільно з Українським ветеранським фондом Мінветеранів, та отримали від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток власної аграрної справи. Сумарний бюджет конкурсу становив 6 млн грн.

 

«МХП — Громаді» — український благодійний фонд, який почав свою діяльність у 2015 році. Його головна місія — комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників і рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт і літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

 

KURATOR — бренд продуктових рішень для HoReCa-спільноти (заклади харчування, готелі, кейтеринг), який розвиває компанія МХП. Має гнучкий асортимент під різні типи закладів, бізнес-моделі, кваліфікацію персоналу та кількість кухарів. Під брендом KURATOR випускається понад 100 видів допрацьованої продукції, зокрема курятина, яловичина, різні кулінарні рішення. Весь асортимент створюється з розумінням і дотриманням потреб професійної кухні.