Сб. Дек 2nd, 2023

Господарський суд Києва 15 листопада розгляне план санації мережі магазинів Eldorado.ua (ТОВ “Дієса”). Про це повідомляється в судовому реєстрі.

Як повідомляє RAU з посиланням на Liga.net, мета санації – відновлення платоспроможності та проведення розрахунків із кредиторами без процедури банкрутства. На час фінансового оздоровлення компанії буде діяти мораторій на задоволення вимог кредиторів, які включені до плану санації. Forbes раніше писав, що до нього увійдуть 67% кредитних боргів Eldorado. Станом на середину серпня 2023 року мережа Eldorado.ua складалася з 70 магазинів у 49 містах.

12 вересня стало відомо, що Eldorado.ua опинилась на межі банкрутства. Компанія пояснювала, що її бізнес суттєво постраждав унаслідок російської агресії. Знищено товарні запаси на центральному складі та в частині магазинів, певна частина точок продажу досі розташовані на тимчасово окупованих територіях. Загалом постраждало близько 20 об’єктів мережі, частина була законсервована, бо знаходиться в зоні проведення активних бойових дій або поруч.

Eldorado.ua повідомляла, що збирається вимагати від росії відшкодування збитків на суму понад 1 млрд грн, а у вересні подала позов проти неї до суду в Києві на суму $3,9 млн (майже 145 млн грн).