Пн. Чер 17th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Новий підхід до фасаду, комбінований рожево-білий «flamenco» дизайн і ще більш «жіноче» оформлення – чим ще особливий та як виглядає новий магазин товарів для краси та догляду Prostor, розташований на другому поверсі ТРЦ Respublika Park в матеріалі RAU.

Мережа drogerie-магазинів Prostor працює на українському ринку з 2005 року, коли відкрила свій перший магазин у місті Дніпро. Зараз в активі компанії понад 427 магазинів в 132 містах. Після того, як у 2020 році Prostor закрив угоду з купівлі мережі Космо, ритейлер не часто проявляється в публічному просторі. Співзасновник компанії з управління комерційною нерухомістю Retаil.Pro Артем Ретін відвідав новий магазин мережі, розташований у київському ТРЦ Respublika Park, і розповів про свої враження. Фото: Артем Ретін.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Назвати цей магазин повноцінним новим форматом я поки що не можу. Наразі зміни торкнулися здебільшого візуальної складової, але магазин мені насправді сподобався. Почнемо з фасаду – дуже яскраво у всіх сенсах. Тепер скляні фасади у торгових центрах будуть обклеювати рожевим оракалом. Дуже гарна ідея, тепер магазин можна буде побачити та ідентифікувати навіть з великої відстані. На жаль, цю технологію можна застосовувати лише у ТРЦ. При використанні такої технології в street retail фасад просвічуватиметься прямим сонячним промінням, а торговий простір всередині магазину стане рожевим, що матиме не дуже гарний вигляд.

Внутрішній дизайн магазину – основна відмінність в тому, що основний колір оформлення стін змінили зі 100% білого, на комбінований рожево-білий або як його називають у компанії «flamenco». На мою думку, це зробило магазин ще більш затишним та «жіночим».

Торгове обладнання – поки що глобальних змін я не помітив, це все та ж стелажна система одного відомого виробника. Змінилася зона декору – тепер це стандартизований стелаж з навігацією по брендах, виглядає набагато краще ніж різноформатні стелажі від постачальників. Хоча декілька таких спеціалізованих стелажів все ще залишилися. Як на мене, пристінні стелажі набагато краще виглядають, коли всі вони мають один фірмовий стиль. Нарешті компанія «майже» відмовилася від стійок посеред торгових рядів, які ти постійно зачіпаєш.

Навігація – змінилась повністю та виглядає дуже стильно. Здалеку вона нагадує неонові вивіски, але насправді це led-підсвічування. Можливо я б її трохи збільшив, але це суто моє бачення.

Касовий блок зазнав багатьох змін і виглядає дуже сучасно та стильно. Не сподобалося лише виконання логотипа над касовим блоком – на мою думку краще підсвітити його контурно, аніж моноблочним світильником, але це дрібниці, у порівнянні з якісними змінами.

Окремо хочеться похвалити освітлення – магістральні світильники дають дуже затишне світло, а точкові світять туди, куди повинні світити. Я дуже часто звертаю увагу на цей момент, тому що в багатьох мережах налаштуванню освітлення не приділяють належної уваги. У такому випадку замість того, щоб підкреслювати переваги конкретного товару, вони засліплюють очі відвідувачам, навіть якщо саме обладнання підібрано правильне.

Думаю, що візуальні зміни – це лише проміжний етап у створенні нового формату і найцікавіше чекає нас трохи пізніше. Можливо компанія вже розробила якийсь зовсім новий формат, а поки що тестує його окремі складники. А може зовсім скоро ми побачимо концепт спеціалізованого «beauty» або якийсь гібридний формат з розширеним асортиментом «one dollar store» або іншої суміжної категорії.