Сб. Апр 13th, 2024

Українські кавуни достигли, налилися сонцем, теплом і з минулого тижня є на полицях супермаркетів «Сільпо».

Вже у продажу смугастики з Одещини, Миколаївщини, частково Вінниччини та Кропивниччини. І звісно ж незначні за кількістю, але можливо найдорожчі серцю кавунчики з деокупованої правобережної Херсонщини. І якби не сильні дощі, то ми б сьогодні мали несподівані солодкі ягоди додатково ще й з Закарпаття. Зараз у “Сільпо” продаються звичайні смугасті кавуни з кісточками середньою вагою 9-12 кг та округлі органічні від «Дунайського аграрія» вагою 8-10 кг. На всі партії кавунів «Сільпо» має протоколи лабораторних досліджень від постачальників, які засвідчують відсутність нітратів у ягодах.

u0440u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0442u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Зараз українці купують близько 70 тонн кавунів на день. Та найбільш «гарячі» дні ще попереду – у другій половині серпня. Саме тоді ми очікуємо також і найбільшої пропозиції баштанних та, відповідно, найнижчої ціни. Цього року вітчизняні виробники та наші постачальники виділили більше землі під баштанні культури, ніж минулого. Саме тому є стриманий оптимізм, що українських кавунів на полицях цього літа буде більше, але завжди «на підстраховці» є імпортні. Наразі у продажу лишаються турецькі кавуни сорту «вогник” та албанські кавуни «Леді». А весь липень «Сільпо» частував гостей кавунами ще й з Іспанії та Греції.

Тож, слідкуйте за оновленнями у супермаркетах “Сільпо”. А поки тримайте поради, як вибрати кавун, від нашого департаменту якості та дружнього проєкту SHUBA. Здавалося б усі знають з дитинства, але все одно вибір ідеальної ягоди подеколи стає справжнім викликом.

Порада перша. Подивіться на смуги. Колір кавуна вказує на стиглість. Придивіться до кавунів, які мають чіткі та виразні смуги. Краще обирати тьмяний кавун. Якщо плід сильно блищить, значить, він ще не дозрів.

Порада друга. Знайдіть жовту пляму. Вона показує, де лежав плід на землі перед збором врожаю. Пляма має бути кремово-жовтою або майже помаранчевою, що говорить про насичений аромат. Якщо пляма біла або світло-жовта, це значить, що кавуну не вистачає аромату.

Порада третя. Огляньте стебло («хвостик»). Воно має бути сухим і жовто-коричневим. Зелене стебло може означати, що кавун ще не дозрів.

Порада четверта. Постукайте по плоду. Якщо кавун звучить глибоко і глухо, у ньому більше води і, ймовірно, він стиглий. Якщо ж звук вище і щільніше, це може означати, що кірка занадто товста і ягода ще не повністю дозріла.

Порада п’ята. Не купуйте нітрат-тестери, бо вони не працюють. Ці прилади показують загальну кількість різних солей у продуктах, у тому числі й корисних для організму, а не окремо солей азотної кислоти (нітратів). Використовувати такі прилади до всіх продуктів не варто, оскільки загальна кількість солей залежить від погоди, ґрунту, ареалу та технології вирощування. Перевірка у атестованих лабораторіях є найбільш правдивим дослідженням на наявність нітратів у кавунах – і саме такі перевірки кавуни вже пройшли до того, як потрапити на полиці “Сільпо”.