Сб. Дек 9th, 2023

У червні 2023 року українці відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки. Підприємців побільшало на понад 31 тисячу, свідчать дані сервісу Опендатабот, пише UCSC.

Найбільш популярною сферою минулого місяця стала роздрібна торгівля. Загалом, за перші півроку 2023-го, в Україні відкрили трохи менше 134 тисяч нових справ, що дорівнює 70% від кількості відкритих ФОПів за весь минулий рік.

Сфери діяльності

Найпопулярнішою галуззю півріччя також стала роздрібна торгівля — 38 тис. ФОП, однак чимало і тих, хто хоче працювати у сфері ІТ (КВЕД “Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність”) — 12 тис. ФОП.

До трійки також потрапив КВЕД «Надання інших індивідуальних послуг», діяльність у цій сфері розпочали понад 8000 підприємців.

У відсотковому співвідношенні, роздрібна торгівля становить майже 29% відкритих справ, а комп’ютерне програмування всього 8,9%.

Ситуація в регіонах

У перші шість місяців 2023-го лідером за кількістю новостворених ФОПів став Київ, діяльність у столиці почали понад 19 тисяч підприємців.

Друге і третє місце посіли Дніпропетровська та Львівська області, із показниками майже 12 та понад 10 тисяч ФОПів відповідно.

Найгірші показники у регіонах, які повністю або частково окуповані ворогом, а також на територіях ведення бойових дій.