Сб. Дек 2nd, 2023

Ф’ючерси на апельсиновий сік подорожчали до історичного максимуму. За підсумками торгів 24 липня вартість вересневого ф’ючерсу на заморожений концентрат апельсинового соку на біржі ICE Futures U.S. зросла на 1,93%, до $3,05 за фунт (0,45 кг), повідомило Bloomberg, передає The Page.

Ціни досягли рекордних рівнів на тлі побоювань, що у Флориді (США) та Бразилії поширюються хвороби цитрусових, тож урожай знизиться, а світові запаси концентрату скорочуються. Бразилія є найбільшим у світі експортером цитрусових, а штат Флорида посідає в цьому списку друге місце.

У консалтинговій компанії J. Ganes Consulting попередили, що у Флориді хвороби й далі поширюються на рослини, тому можливість відновити виробництво в новому сезоні обмежена. «Є ознаки того, що хвороби стали поширенішими й у Бразилії, яка також стикається з довгостроковими проблемами з врожаєм», — вважає голова компанії Джуді Гейнс.

Динаміка ф'ючерсів на апельсиновий сік

Динаміка ф’ючерсів на апельсиновий сік

Мінсільгосп США вже повідомив, що Бразилія поставить до їхньої країни на 1,7% менше соку, ніж роком раніше.

Зростання цін призводить до різкого зниження обсягу продажу. Так, споживання соку в США перебуває на найнижчому рівні за останні п’ять років, тоді як роздрібні ціни в липні наблизилися до $9 за галон (3,8 літра). Роком раніше сік коштував менш ніж $8.

«Споживачі звертають на це увагу та не п’ють багато», — зазначила Джуді Ганес із Ganes Consulting. Вона попередила, що після відмови від якогось продукту люди не завжди в майбутньому повертаються до його споживання.