Нд. Гру 22nd, 2024

Європейська комісія у вівторок, 2 травня, ухвалила тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту окремих сільськогосподарських товарів із України у 5 країн ЄС

Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії, пише The page.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Заборона стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику – походженням з України. Вона спрямована на «усунення логістичних проблем», пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня й триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період вказані товари Україна може імпортувати у всі держави ЄС, крім згаданих п’яти. Водночас, через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

«Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов’язалися скасувати свої односторонні заходи щодо пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику, а також будь-якої іншої продукції, що походить з України», – наголошують у Єврокомісії.

Фермери у п’яти країнах ЄС, до яких заборонили український агроімпорт, отримають фінансову підтримку, але рішення про це Єврокомісія ухвалить пізніше. Там також обіцяють подбати про полегшення транзиту українського зерна через «шляхи солідарності» до інших країн-членів ЄС та третіх країн.

У виконавчому органі ЄС також попередили, що після закінчення терміну дії чинного Регламенту про автономні торговельні заходи 5 червня 2023 року, їх можуть продовжити, допоки триватиме виняткова ситуація.

Перед тим, наприкінці квітня Європейська комісія досягла принципової угоди з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродовольчої продукції, імпорт якої ці країни обмежили.

Офіційний Київ висловив протест Польщі та Європейському Союзу через запровадження обмежень на імпорт української сільськогосподарської продукції як такі, що суперечать Угоді про асоціацію.