Чт. Лип 18th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Власник мережі гіпермаркетів Ultramarket у своїй колонці для NV Бізнес розповів про розвиток електронної комерції в світі та рішення, які допомагають лідерам ринку збільшувати онлайн-продажі, ділиться RAU.

Електронна комерція є однією з найшвидше зростаючих галузей світової економіки. За даними Statista, очікується, що у 2023 році Азія матиме найвищий загальний дохід від роздрібної електронної комерції – понад $2 трлн. Другий за величиною дохід від онлайн-магазинів буде отримано в США – приблизно 1,1 трлн. Дохід від електронної комерції в Африці залишатиметься найменшим у світі – близько $44 млрд.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Інфографіка: Statista

Україна не відстає від світових тенденцій розвитку e-commerce, зокрема через зростання кількості інтернет-користувачів та популярність українських маркетплейсів, таких як OLX, Rozetka, Prom.ua, EVO та інші. Середній чек в електронній комерції в Україні зріс майже вдвічі і склав $33, про що свідчить дослідження Admitad. Також наша країна посідає четверте місце в десятці європейських країн за цим показником. В Україні E-commerce має великий потенціал для подальшого розвитку в майбутньому. З прогресом технологій, розширенням доступу до інтернету та змінами в способах споживання, онлайн продажі можуть продовжувати зростати та змінювати ландшафт бізнесу.

Як збільшувати онлайн-продажі

Власні онлайн-магазини. Великі ритейлери створюють власні майданчики, де клієнти можуть купувати товари в зручний для них час. Асортимент пропонують широкий, постійно додають нові послуги, враховуючи потреби онлайн-споживачів. Також клієнтам пропонують зручні способи оплати і доставки.

Маркетплейси. Ритейлери можуть використовувати як великі маркетплейси, на кшталт Amazon, eBay, Alibaba, або локальні платформи, такі як Rozetka, Prom.ua та інші. Це забезпечує більшу видимість продукції та доступ до ширшої аудиторії покупців.

Маркетинг та соціальні мережі. Їх використовують для просування своїх товарів та взаємодії з клієнтами. Світові ритейлери створюють цікавий вміст, включаючи фото, відео, розповіді про свій бренд та огляди товарів. Все це привертає увагу клієнтів і сприяє зростанню продажів.

Вихід на міжнародні ринки. Розширення за межі своєї держави великі ритейлери здійснюють, створюючи багатомовні та мультивалютні онлайн-магазини, міжнародні платіжні системи та забезпечуючи глобальну доставку своїх товарів.

Технології та інновації. Ритейлери мають завжди вдосконалювати свої технології, щоб забезпечити для своїх покупців зручніший та привабливіший досвід шопінгу. Наприклад, вони можуть використовувати віртуальну або доповнену реальність для створення інтерактивних онлайн-магазинів, впроваджувати штучний інтелект для рекомендацій товарів, використовувати блокчейн для забезпечення безпеки та довіри в електронних транзакціях та багато інших інноваційних рішень.

Персоналізація. Акцент на персоналізацію робиться з метою надання індивідуального підходу кожному клієнту. Ритейлери використовують дані про покупки, історії переглядів, поведінку на сайті, щоб надавати рекомендації та знижки персоналізовано. Це допомагає у залученні клієнтів, збільшенні обсягів продажів та зростанні лояльності.

Омніканальний підхід. Такий підхід мережі використовують поєднуючи різні канали продажу, зокрема онлайн-магазини, фізичні магазини, мобільні додатки та інші. Наприклад, покупці можуть замовити товар на сайті, а забрати його в магазині.

Клієнтська підтримка. Цьому аспекту приділяють велику увагу, використовуючи різні канали зв’язку, наприклад онлайн-чат, телефон, електронна пошта та соціальні медіа. Це дає змогу вирішувати питання та розбиратися зі скаргами клієнтів швидко та ефективно, а це, в свою чергу, підвищує рівень задоволення клієнтів.

Соціальна відповідальність. Багато мереж приділяють цьому неабияку увагу шляхом підтримки різноманітних благодійних та соціальних програм. Також ритейлери провадять внутрішні соціальні ініціативи та прагнуть створити продукти з етичними аспектами.

Сталий розвиток. Все більше ритейлери звертають увагу на сталість та екологічні аспекти у своїй діяльності. Для цього вони розробляють цілу низку екологічних ініціатив, а саме – зменшення використання пластику, енергоефективність, використання еко-матеріалів та інші кроки для зниження впливу на довкілля.