Ср. Лип 17th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

За кілька місяців на полицях найбільшої в Україні мережі з продажу парфумерії та косметики – EVA з’явиться нова торгова марка декоративної косметики з Кореї. Цього року ТОВ «РУШ» (управляє Лінією магазинів EVA) запропонує покупцям рекордну кількість – до 80 найменувань подарункових пропозицій на свята, а також розширить асортимент б’юті-гаджетів. Мережа посилила портфель ВТМ жіночої гігієни прокладками з натуральним покриттям, що важливо для жінок, які віддають перевагу максимально натуральним товарам. Усі ці продукти випускаються під власними торговими марками мережі, розповідає Галина Ободець, керівниця департаменту власних торгових марок мережі EVA. «Також працюємо над розширенням асортименту в інших категоріях», – додає вона. 

Private label, а це і є продукція під власними торговими марками, займає суттєву частку в продажах EVA. У 2022 році в натуральному вимірі вона склала 30,6%, в грошовому – 21,7%. Товари private label присутні майже в усіх товарних категоріях, а після початку  повномасштабного російського вторгнення їхні продажі почали зростати. Бо на вибір покупців зараз впливає ціна. Окрім того, через відсутність звичних брендів, клієнт обирав товари серед наявних, і таким чином міг познайомитись з новою для нього ТМ. «Однак найбільший поштовх у продажах відчули консервативні косметичні категорії. Це зазвичай доглядові товари, як от засоби для волосся, обличчя, в тому числі декоративна косметика», – розповідає Галина Ободець.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Більша частина, а це близько 60% асортименту товарів, виробляється на підприємствах Польщі, Італії, Туреччини, Китаю, Франції та інших країн. Решта – на українських заводах. Після початку війни EVA, як і решта ритейлерів, зіштовхнулась із логістичними труднощами. Першочерговою задачею було забезпечити стабільні поставки товарів, оцінити можливі ризики, віднайти правильні рішення і взагалі оцінити, як виглядатиме портфель мережі завтра, додає Галина Ободець. «До війни ми мали понад 70 партнерів з України. В перший місяць після початку повномасштабного вторгнення продукцію нам продовжили відвантажувати шість-сім вітчизняних виробників», – додає вона. 

Пошук партнерів серед національних виробників був складним.  «Але минулий рік приніс нам, мабуть, найбільший приріст нових контрактів за останні роки. З нами співпрацюють 14 нових виробників. Для кількох з них виробництво продукції під власною торговою маркою ритейлера – це новий проєкт», – каже Галина Ободець.  

Ряд європейських виробників майже не змінили умови співпраці попри поточні ризики для бізнесу. Хоча бізнес-угоди з українськими компаніями неможливо застрахувати. Однак партнери не відмовляються від роботи з EVA через хорошу репутацію та історію тісних відносин. 

У EVA високі вимоги до якості продукції. Тому кожен запит починається з технічного завдання, розписаного до деталей, враховуючи конкретні фізичні, хімічні показники, які можна виміряти в лабораторії, та важливі споживчі властивості. «Ми впровадили обов’язкове лабораторне тестування тендерних зразків на етапі розробки продукту та пошуку альтернативного партнера. Наразі це дає можливість, приймаючи рішення про співпрацю, спиратися не тільки на комерційні показники та відгуки цільової аудиторії, а й на беззаперечну оперативну лабораторну оцінку якісних показників», – каже Галина Ободець.

Високу якість продукції під власними торговими марками EVA неодноразово підкреслювали авторитетні журі. Мережа традиційно бере участь у двох найважливіших для всього світу конкурсах для товарів під власними торговими марками – Vertex Awards та Private Label Manufactures Association International Salute to Excellence Awards. У першому оцінюють дизайн, а в другому – власне проєкти. На International Salute to Excellence Awards цього року було представлено понад 500 проєктів, і у двох категоріях є товари-переможці від EVA. Це крем-спрей для волосся 15 в 1 ABOUT hair Кератинове розгладження та очищувальні кульки для обличчя ABOUT face Anti-Pollution. На Vertex Awards цього року срібло в категорії BEAUTY здобула парфумована вода-унісекс Fabien Marche Alchimiste An02. 

Зараз EVA працює над сотнями зразків нової продукції, які потраплять на полиці магазинів.