Пн. Чер 24th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Cibus 2023 — міжнародна продуктова виставка, яка щорічно проходить у Пармі для ключових гравців харчової промисловості: категорійних менеджерів, міжнародних та локальних мереж, імпортерів та дистриб?юторів з різних країн, ресторанного бізнесу.

На виставці представлені великі компанії, сталі та перевірені бренди, які вже давно зарекомендували себе на ринку і відкриті до експорту. Тож це чудове місце пошуку нових партнерів та проведення зустрічей з тими, з ким вже ведете бізнес.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

Оксана Чернова — сирна експертка ProCheese, засновниця ProCheese Академії, суддя міжнародного сирного конкурсу World Cheese Awards — відвідала Cibus 2023 і ділиться враженнями та професійними висновками, передає RAU.

СИРНА ЕКСПОЗИЦІЯ НА CIBUS 2023

У порівнянні з Cibus 2022, сирів було значно менше. Це не дивно, оскільки кожного року на виставці змінюється центральна категорія продуктів. Якщо минулого року виставка була орієнтована на сир та ковбаси, то в цьому — на фрукти та овочі, йогурти та кондитерські вироби.

Мета цієї виставки — презентувати італійський ринок міжнародній спільноті. Представлені продукти були, в основному, італійського походження, але виробники з інших країн теж брали участь у виставці.

Попри акцент на інші категорії продуктів, на Cibus 2023 буяло розмаїття італійських традиційних сирів: Парміджано Реджано, Грана Падано, Пекоріно Романо, свіжі моцарела та буррата, рікота та маскарпоне тощо. І, звісно, багато італійських ковбас, тут ця пара нерозлучна.

ЧИМ ЗДИВУВАЛА ЦЬОГОРІЧНА ВИСТАВКА

Італійці, як завжди, вміють дивувати простотою. Тож навіть серед звичних сирів можна було знайти щось цікаве. Наприклад, мене приємно вразив сир маскарпоне з буйволиного молока. Неймовірно гладенька, блискуча, ніжна текстура і збалансований смак. Цей маскарпоне можна їсти відразу ложкою і насолоджуватися. Чого не скажеш про більш популярний маскарпоне з коров’ячого молока.

Загалом зазначу, що кількість буйволиних продуктів збільшилася. Окрім маскарпоне та буррати, були представлені муси з буйволиної моцарели з рікотою. На нашому ринку такого продукту ще немає.

На гала-вечорі Cibus 2023 презентували італійські страви, щоб показати, як продукти, що були представлені на виставці, використовують різні ресторани. Моїм фаворитом стали равіолі з маскарпоне та трюфелем. Це дуже проста страва, але її смак мене направду здивував. Ще раз переконалася, наскільки важливо використовувати якісні інгредієнти для приготування, вони здатні покращити гастрономічні враження навіть від страв традиційної кухні.

ОСНОВНІ ТРЕНДИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ СВІТОВОГО РИНКУ

Щодо трендів в продуктовій галузі, я виділила п’ять основних:

1. Здорове харчування

Окрім акцентів на здоровому харчуванні, з’являється тренд на харчування з додатковими елементами. Наприклад, на продукти з підвищеним вмістом білка за рахунок додавання протеїну. Особливо до молочної продукції: сирів, десертів, йогуртів, молочних напоїв.

2. Популяризація безлактозних і безглютенових, безм?ясних продуктів

Мене приємно вразили пігулки для людей з непереносимістю лактози LactoSoluion від Lattosio. Фактично це фермент, який допомагає її засвоювати. Італійці почали активно використовувати ці пігулки в ресторанах. Якщо, наприклад, заклад не може запропонувати нічого безлактозного, то можна випити таку пігулку і порадувати себе чимось смачненьким.

3. Захист навколишнього середовища

Цей тренд популярний вже не перший рік і надалі, я гадаю, буде розвиватися все активніше. Це підтверджує збільшення органічного паперового пакування продуктів, особливо для свіжих сирів. Наприклад, буррату, моцарелу та маскарпоне на виставці пакували в паперові стаканчики.

4. Натуральні додатки

Тренд на морозиво з натуральними додатками. Замість барвників та підсилювачів смаку використовують сублімовані продукти чи горіхи. Наприклад, якщо морозиво полуничне, то додають сушену полуницю, а якщо фісташкове  — фісташкові кріспі.

5. Сталість брендів

На виставці можна познайомитися з ключовими брендами з довгою історією існування. Маленьких виробників тут мало, якщо вони присутні, то зазвичай у зоні стартапів.

Cibus 2023 дає чітке бачення тенденцій світового ринку і допомагає краще зрозуміти, в якому напрямку рухатися бізнесу, щоб бути не лише успішним, а й приносити користь суспільству. Як показує досвід італійських поколінь, майбутнє мають лише свідомі компанії, що проголошують власні цінності та дотримуються їх.