Ср. Дек 6th, 2023

Рішення Вищого антикорупційного суду про конфіскацію 66,65% столичного ТРЦ Ocean Plaza у російських власників набрало чинності. Тепер дві третини прав на торговий центр перешли у власність держави, повідомляє ucsc.org.ua.

У Єдиному судовому реєстрі зазначається, що колегія суддів Апеляційної палати ВАКС відмовила у відкритті апеляційного провадження в цій справі компанії Аркадія Ротенберга:

У зв’язку з цим рішення суду набрало законної сили. Позивачем у справі виступав Мін’юст. Відомство просило застосувати санкцію у вигляді стягнення в дохід держави активів росіян та забрати: 100% частки статутного капіталу ТОВ «Авангард-Віларті», зареєстровані на кіпрські Ocean Plaza Project (Cyprus) Limited Ethoder Investments Limited та 66,65% частки статутного капіталу ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь».

ІС «Либідь”, в свою чергу, є власником двох третин Ocean Plaza і належить ТОВ «Авангард-Віларті».

Історія з Ocean Plaza

Проблеми з великим столичним ТРЦ почались ще до повномасштабного вторгнення рф. 23 лютого 2022 року він зупинив роботу і не працював до листопада того ж року.

За цей час 67% корпоративних прав компанії-власника торгового центру передали Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами.

Конфіскувати частину активів ТРЦ вирішили через те, що вони належать російському олігарху Аркадію Ротенбергу та його сину. Ротенберг є близьким другом путіна, а підприємства його сина тісно пов’язані з російським ВПК.

Спроби конфіскації почалися ще у травні 2022-го, а 3 березня 2023 року у ВАКС зареєстровано позовну заяву Міністерства юстиції України до Ротенбергів.

20 березня ВАКС задовольнив позов Мін’юсту і постановив конфіскувати частки росіян у столичному ТРЦ.