Коти-співробітники, жарти з ChatGPT, меми на серіал Last of Us, Буданова, ракетну небезпеку, наступ на Придністров’я., приїзд Байдена та інше – про що жартували Comfy, Rozetka, Сільпо, АТБ, Citrus, Нова Пошта, Епіцентр та інші ритейлери, та як діставалося їм самим від користувачів в матеріалі RAU.
15 лютого Ілон Маск заявив, що його пес Флокі стане новим генеральним директором Twitter, і виклав відповідне фото з собакою. Українські ритейлери теж показали своїх пухнастих топ-менеджерів. Новий СЕО, наприклад, в мережі аптек Подорожник, – про що повідомили в соцмережах компанії.
Такий самий кадр в в Thrash!Траш! “Ілон Маск звичайно молодець, але наш новий директор з маркетингу радить слідкувати за нашими активностями та залітати на знижки”, – тримають в курсі в мережі.
Провели і собі кадрові зміни”, – написали в Цитрус.
Фрагмент із шостого епізоду серіалу HBO The Last of Us («Останній із нас»), де Джоел переживає панічну атаку, став мемом про реакцію на неприємні новини. “Наш смм-менеджер, коли не може знайти ідею для твіту”, – написали в Київстар.
В Rozetka цікаво “виклали” свій слоган. Точніше це зробили за неї користувачі соцмереж.
Взимку користувачі активно жартували про те, що місто обстрілюють, світла немає, повітряна тривога, а українці йдуть за лавандовим рафом, бо треба працювати. В Сільпо знали, ким проілюструвати ситуацію, і навіть фірмовий стаканчик з кавою домалювали: “Подейкують, якби не акторство, то Раян Рейнольдс працював би в Сільпо».
ChatGPT просто не мог залишитися без уваги креативників. В Сільпо, наприклад, попросили вигадати для них жарт на 150 символів, яким ритейлер пожартує над OpenAi.
В KLO попросили ChatGPT написати віршик про їх заправку. Вийшло майже японське хокку.
В Епіцентр спочатку намагалися запросити штучний інтелект на шопінг, а потім схитрили і довідалися у ChatGPT, де у Києві можна купити найширший вибір металочерепиці. Відповідь буда очевидною навіть для AI.
“Наша авіакомпанія Supernova Airlines здобула право доставляти вантажі. Тож, уже плануємо виконати перший рейс з вантажами клієнтів Нова пошта Глобал цієї весни”, – повідомили в Нова пошта ще в січні й проілюстрували новину мемом про “знову про своїх баб думає”.
До того ж мему звернулися і в Comfy, правда цього разу тривожні думки хлопця стосувалися інвестування в пауербанки.
Також в Comfy представили, як їх продавців-консультанців можуть собі уявляти окремі покупці в магазинах.
Тим часом в мережі Комп’ютерний Всесвіт жартували над головою розвідки України Кирилом Будановим.
У кінці лютого мережею ширилися фейки про ніби-то скорий наступ ЗСУ на Придністров’я. В соцмережах швидко зметикували, звідки могла почати ширитися тема – чому б не з провокації відомої (не)терористичної організації Нова пошта, яка могла, наприклад, випадково зламатися на кордоні.
В Укрпошта вирішили напряму спитати, на коли планувати відділення у Брянську. Звернулися за порадою (раптово) до українського активіста Сергія Стерненко. Київстар теж, до речі, зацікавився.
“Чому не всі станції Київстар на генераторах?”, – написали риторично в Київстар, натякаючи, мабуть, на топове питання до них від користувачів.
Сільпо раптово спіймали на обмані, і досить коварному, про що користувачі теж писали в соцмережах.
Значною подією для ситуативного маркетингу став раптовий приїзд в Україну Президента США Джо Байдена. В лічені години понад 50 ритейлерів і ТРЦ скористалися інфоприводом для мемів, про що RAU детально розповіла в окремому матеріалі. Окремо виділити хоч один із шедеврів – важко, тож можна додати хіба що з неопублікованого – Байдена з новим виданням “Тореадорів з Васюківки” від видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га”.
Жартували ритейлери й про свої списки бажань, а все після 1 лютого, коли співробітники СБУ та ДБР провели масштабні обшуки в українських чиновників та бізнесменів і список бажань однієї з них визвав жваві обговорення в соцмережах. Одні користувачі були шоковані запитами в.о. голови податкової служби Києва, серед яких мільйон доларів, соболина шуба та годинник Breguet. Другі назвали аморальним публікації слідчими та журналістами приватних речей чиновниці, нехай, за попередніми даними, й корумпованої. Треті не стали шукати в цьому ані зради, ані перемоги, а зайнялися найвдячнішою в українських соцмережах справою – мемами. До останніх приєдналися й ритейлери – весь набір їх “wish-lists” можна переглянути в добірці RAU.
В мережі магазинів АТБ, наприклад, бажання були дуже прості: розпаду росії, АТБ-шечки в усіх регіонах, потім по всій Європі, запуск першої міжпланетної АТБ-шечки на Марсі і відпустку без гаджетів. Перемога України – на першому місці у списку. Відпустка, до речі, вже після відкриття магазину на Марсі.
А ще в січні ритейлери поголовно вдягали леопардові лосіни, а все через флешмоб #FreeTheLeopards, суть якого полягала в розміщенні світлин у леопардовому одязі з відповідним хештегом у себе в соцмережах задля того, щоб переконати Німеччину прийняла важливе для української сторони рішення. Як не дивно, це допомогло, і “леопардів звільнили”: Україна отримає довгоочікувану наступальну зброю, яка допоможе видворити окупантів з української землі. До флешмобу приєдналися Spar, Аврора, Цитрус, Лоток, EVA, Фокстрот, KLO, ТРЦ Retroville, Червоний маркет та значна кількість інших компаній.