Пт. Гру 27th, 2024

Останні кілька років спостерігається не тільки активне зростанням e-commerce-сегменту, а й те, як ритейлери поступово трансформують свої сайти з онлайн-магазинів у повноцінні рекламні платформи. Так, шляхом активної роботи у сфері “ритейл медіа” дохід Amazon виріс з $30+ млрд у 2021 році до $37,7 млрд у 2022. Інші e-commerce-гіганти на кшталт Target, Walmart та Instacart також активно розвивають цей напрямок, впроваджуючи нові формати, партнерські програми, функціонал, тим самим значно збільшуючи долю онлайн-реклами рік у рік.

Не в усіх є можливість виділяти значні бюджети на створення ритейл медіа платформ. Але це не означає, що шлях до додаткового заробітку через монетизацію онлайн-полиці неможливий. Як будь-який ритейлер може створити додаткове джерело доходів за допомогою ритейл медіа, – у колонці RAU розповідають експерти Admixer Advertising.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c
Автоматизація процесів

Ідея ритейл медіа не є революційною. По суті це просування товарів на e-commerce або сайтах/додатках. Звичайно і до появи в нашому побуті слів “ритейл медіа”, продукти рекламувалися на e-commerce сайтах, але частіше за все така реклама розміщувалась на топових позиціях при видачі товарів релевантної категорії за фіксованою, заздалегідь обговореною ціною. Така реклама не ротувалася та не оптимізувалася з використанням даних. Подібний формат розміщення доступний і зараз, але має низку суттєвих та очевидних недоліків як для ритейлера, так і для рекламодавця.

Використання технологій дозволяє ритейлерам вивести рекламне співробітництво з брендами на новий рівень, таким чином гарантуючи ритейлерам додаткове постійне джерело доходів, а рекламодавцям доступ до “найтепліших” аудиторій споживачів. Автоматизація процесів і можливість монетизувати унікальні знання про своїх клієнтів – це те, що дозволило ритейл медіа потрапити в тренди діджитал-медіа.

Відмінність стандартного показу банерів на e-commerce сайті (і на будь-якому іншому сайті в інтернеті) від повноцінного технологічного рішення ритейл медіа полягає в тому, що в останньому більшість процесів автоматизовані, і це дозволяє:

  • Повноцінно використовувати дані ритейлера про користувачів;
  • Суттєво збільшити рівень продажів та відсоток заповнюваності інвентарю (full rate);
  • Надавати клієнтам контроль за статистикою та показниками продажів у реальному часі, що викликає більше довіри з боку брендів;
  • Налаштовувати рекламу в єдиному зручному інтерфейсі, змінюючи будь-які складові: від періоду та бюджету до того, на якій позиції товар буде рекламуватися;
  • Прибрати людський фактор з простих монотонних задач, таких як створення звітів, ведення обліку продукції тощо, що дозволить скоротити витрати та зменшити ризик помилок.
Три основні способи створити ритейл медіа

Таким чином перед ритейлером, який прагне отримати додаткову користь від свого e-commerce ресурсу, монетизуючи “first party дані”, свою онлайн-полицю та приваблюючи нових рекламодавців, постає питання: як це зробити?

Звісно, можна скористатись звичайним неспеціалізованим рекламним сервером/платформою, на кшталт Google Ad Manager. Проблема полягає в тому, що такі платформи працюють по узагальненим правилам, і не враховують унікальні потреби саме e-commerce бізнесу. Використовуючи подібні рекламні платформи, ви зможете хіба що замінити нативні рекламні блоки та продукти, що спонсоруються стандартними рекламними банерами.

Якщо e-commerce гравець налаштований створити за допомогою ритейл медіа додатковий канал доходу, то насправді залишається два варіанти: створити власну технологію з нуля або скористатися готовою спеціалізованою ритейл медіа платформою.

Створення власної ритейл медіа платформи

На перший погляд, більш логічним може здатися створення власної рекламної технології, яку ритейлер зможе персоналізувати та налаштувати під себе для ефективного співробітництва з брендами. Але створення такого рішення, крім того, що займе від кількох місяців до кількох років, так ще й обійдеться дуже дорого.

Розробка власного рекламного сервера потребує великої вузькоспеціалізованої команди девелоперів не тільки для процесу первинної розробки технічного рішення, але й для постійної підтримки у майбутньому, включаючи його різноманітні оновлення, щоб йти у ногу з часом. Такий варіант може підійти лише великим ритейлерам, таким як Amazon, Walmart, Target або локальним гігантам e-commerce галузі, в яких є як фінансові й людські ресурси, так і можливість відтермінувати прибуток від монетизації інвентарю й даних на строк від 12 місяців. В той же час в результаті можна отримати повністю кастомізовану рекламну платформу, наділену всіма бажаними характеристиками. Плюс не потрібно платити націнки за її використання третім особам.

Однак варто пам’ятати, що навіть такі гіганти, як Walmart, не підходили до створення рекламних технологій з нуля, а часто купляли компанії з вже частково готовими рішеннями, а також разом з командами, які можуть ці рішення допрацювати. Інфраструктура рекламних технологій – це непростий технологічний продукт, де зустрічається чимало багів та інших ускладнень (як, наприклад оптимізація серверних потужностей).

Альтернативно можна використовувати вже створену та налаштовану платформу. Такий варіант практично нічим не поступається створенню власної платформи, але виходить значно вигіднішим з точки зору грошових та ресурсних затрат.

Використання готової ритейл медіа платформи

Якщо скористатися вже готовими технологічними рішеннями, то можна отримати усі переваги власної ритейл медіа платформи, але із набором додаткових вигод. Далі розберемося яких саме.

Переваги використання готової ритейл медіа платформи:

Час. Налаштування такої платформи “під себе” займає в середньому від 1 до 1,5 місяців, в той час, як повна розробка плюс тестування займуть в десятки разів більше. А кожен місяць, коли платформа не працює, означає втрату потенційного прибутку.

Ресурси. Для налаштування та підтримки роботи такої платформи достатньо в середньому 2-3 людини, тоді як до розробки/тестування нової платформи потрібно залучити близько 10 осіб.

Бюджет. Робота на наявній технології відразу прибирає витрати на її створення, а це переважна більшість витрат. По суті, залишається плата за саму платформу та зарплата фахівцям, які її підтримуватимуть.

Розв’язання задач. У платформі, де усі процеси вже протестовані та налагоджені, можна зосередитися на масштабуванні, а не на постійному вирішенні рутинних завдань та усуненні багів.

Розмаїття рішень. У світі існують десятки технологічних рішень, які містять різний функціонал та фічі. Тому залежно від своїх завдань можна підібрати та налаштувати готове технологічне рішення, яке відповідатиме конкретним бажаним критеріям.

CitrusAd – готові ритейл медіатехнології

Існує чимало популярних компаній, що надають готові технології для створення ритейл медіа платформи, і в кожної з них є сильні та слабкі сторони. CitrusAd – одне з таких рішень, що добре себе зарекомендувало на ринку. Ця платформа полегшує спільну роботу брендів та ритейлерів для збільшення продажів у точках онлайн-покупок, а також дає повну свободу ритейлерам, дозволяючи кастомізувати, де, коли та яка реклама розміщується на їхньому ресурсі.

Admixer Advertising, представник CitrusAd у регіоні Центральної та Східної Європи, є сполучною ланкою між учасниками ринку інтерактивної реклами, забезпечуючи їм підтримку у створенні ефективних рішень щодо купівлі та продажу рекламного інвентарю та даних.

Резюме: що ж обрати?

Враховуючи швидкість розвитку e-commerce сектора, перехід до ритейл медіа та роботи з ритейл медіа платформами – це питання часу. На поточний момент розвитку ритейл медіа найкращим варіантом буде скористатися вже готовою платформою, що налаштовується. Таке рішення відкриває всі переваги ритейл медіа реклами плюс дозволяє зробити нестандартні пропозиції форматів та оголошень в інвентарі істотним додатковим джерелом доходів.

E-commerce гравцям вже варто замислюватися про трансформації, тому що останні кілька років показали, наскільки стрімким та несподіваним може бути зростання в деяких нішах інтернет-реклами. Ми рекомендуємо CitrusAd як одне з найоптимальніших рішень, що зарекомендували себе на ринках Азії, Європи, Америки та Австралії.