Пт. Дек 1st, 2023

ПриватБанк, що володіє ТЦ «Приозерний» у центрі Дніпра, 2 лютого припинив його роботу, пише delo.ua. Як передають місцеві ЗМІ з посиланням на заяву фінустанови, через це наступного дня перед будівлею зібрався натовп суборендаторів, яких не пускали всередину.

В банку ж заявили, що шляхом закриття торговельного центру забезпечили виконання рішення суду і «співпрацюють з органами державної влади з цього питання».

Йдеться про рішення Шостого апеляційного адміністративного суду про зупинення експлуатації будівлі від 29 листопаду 2022 року у справі №826/6164/18. Зазначається, що ще з дати його винесення про нього було обізнане ТОВ «Алонза», що було орендарем ТЦ.

Втім, договір оренди з ним був достроково припинений ще з 11 червня. Вказано, що причиною була несплата орендної плати. ПриватБанк направляв «Алонзі» кілька вимог звільнити приміщення «Приозерного» — спочатку у зв’язку з розірванням договору оренди, а потім й у зв’язку з забороною на експлуатацію.

Зазначимо, що ТЦ «Приозерний», що був предметом іпотеки за кредитними зобов’язаннями низки компаній, пов’язаних з колишнім топ-менеджментом ПриватБанку, перейшов у власність банку перед його націоналізацією у 2016 році.

Пов’язана з ексвласниками банку «Алонза», накопичивши борг за оренду у 23 мільйона гривень, замість сплати боргу через суд вимагала заборонити банку розірвання договору оренди чи передачу частини майна у оренду іншим особам. В грудні 2021 року компанія добилася заборони для ПриватБанку користуватися та розпоряджатися «Приозерним», однак у травні 2022 року її було скасовано.

Нагадаємо також, що вулицю Отто Шмідта, на якій розташовано «Приозерний», у вересні минулого року було перейменовано на вулицю Степана Бандери.