Ср. Дек 6th, 2023

21 лютого, курс долара на готівковому ринку знизився на 5 копійок у купівлі та продажу. Євро подешевшало на 10 копійок в купівлі та не змінилося в продажу. В обмінниках долар у купівлі не змінився, а в продажу подешевшав на 2 копійки. Курс євро в купівлі не змінився, а в продажу знизився на 9 копійок. На готівковому ринку курс гривні до долара становить 39,50 – 39,95 грн. Євро купують за 41,70 грн, а продають за 42,50 грн. Такі дані наводить видання minfin.ua, передає The page.

Курс долара та євро в Україні в лютому — Динаміка курсу долара у банках

Курс долара та євро в Україні в лютому — Динаміка курсу долара у банках

Моніторинг сайту finance.ua показує, що середній курс купівлі готівкового долара в обмінниках становить 39,35 грн, а продажу – 39,97 грн. Середні карткові курси – 36,97 грн і 37,92 грн відповідно.

Курс долара та євро в Україні в лютому — Динаміка курсу готівкового долара

Курс долара та євро в Україні в лютому — Динаміка курсу готівкового долара

Середню ситуацію на чорному валютному ринку долара демонструють дані ресурсу kurs.com.ua.

Курс долара та євро в Україні в лютому — Моніторинг курсу чорного ринку

Курс долара та євро в Україні в лютому — Моніторинг курсу чорного ринку

Дані цих джерел дещо відрізняються в значеннях курсів, але вони підтверджують загальну тенденцію: готівкова валюта останнім часом на всіх сегментах ринку дешевшає.

Чому дешевшає готівковий курс валют у лютому 2023 року

Головна причина нинішньої ситуації – порівняна макроекономічна стабільність України. Тому учасники валютного ринку діють спокійно, немає ажіотажного попиту на валюту. Член Ради НБУ Богдан Данилишин зазначив, що зменшення чистого попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків минулого тижня призвело до ще одного позитивного результату – скорочення продажу НБУ валюти з резервів для балансування ринку. Було продано $679 млн проти $783 млн тижнем раніше.

Аналітики компанії ICU у своєму щотижневому огляді вказали, що минулого тижня не лише зміцнювалася готівкова гривня, а й скорочувався відрив готівкового курсу від карткового, а також зменшувалися спреди (розриви) цін купівлі та продажу валюти.

За минулий тиждень у найбільших роздрібних банках гривня зміцнилася на 0,5%, або 21 копійку. З огляду на те, що курс гривні в цих банках для карткових розрахунків не змінився, розрив між цими курсами звузився в середньому до 2,35 грн. Загалом від початку року готівкова гривня посилилася вже майже на 2%, відрив від курсу для розрахунків на картки зменшився майже на чверть.

На думку фахівців ICU, така динаміка свідчить про стабілізацію ситуації на ринку. За даними НБУ, клієнти банків і далі купують більше валюти, ніж продають, але на загальну ситуацію це вже не впливає, оскільки банки мають достатньо готівкової валюти для задоволення попиту. Цілком можливо, що на готівковий ринок зараз у значних обсягах потрапляють долари та євро, зняті з депозитів фізичних осіб, які поповнювалися за безготівковим курсом.