Сб. Гру 28th, 2024

Продукт задовольняє потреби, бренд – дарує емоції, продукти споживають, а в бренди закохуються. Відчуваєте різницю? А як на рахунок реалізації, що легше продавати – продукти чи бренди?

Питання риторичне, бо такі бренди, як Живчик, Оболонь, Zibert відомі кільком поколінням і вони дійсно самі себе продають. Про це добре знають в О Маркет, спеціалізованій мережі, яку з 2016 року розвиває найбільший національний виробник пива та напоїв “Оболонь”. В О Маркет представлені три десятки брендів і власних торгових марок, які формують асортимент з близько 500 товарних позицій, пише RAU.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

За понад 30 років діяльності в незалежній Україні на «Оболоні» засвоїли головне правило – не зупинятися, рухатися на випередження і запобігати очікуванням споживачів. Результат – створення кількох продуктових категорій і численних трендів. Навіть у кризовий 2022 рік корпорація не перестає розвиватися, виводить нові продукти та оновлює класичну лінійку. Це підтримує стабільний попит на продукцію на внутрішньому ринку і високий рівень довіри споживачів.

“Оболонь”, єдина з-поміж операторів, працює одразу в чотирьох сегментах ринку напоїв і управляє портфелем з 350 SKU. Усі вони 100% представлені у фірмовій мережі: пиво, слабоалкогольні і безалкогольні напої включно з квасом та енергетиками, мінеральна і питна вода. Крім внутрішнього ринку, “Оболонь” постачає продукцію для споживачів ще 70-ти країн світу. Три з чотирьох пляшок українського пива, яке продається за кордоном, — вироблені на заводах корпорації «Оболонь». На території України їх можна придбати виключно в магазинах О Маркет.

Утримувати лідерство і розвивати експорт національній корпорації допомагає власне виробництво пива та сировини, а також впроваджена інтегрована система управління якістю. Виробничий кластер “Оболоні” включає броварню в Києві, яка входить до ТОП-3 найбільших пивоварень Європи, та регіональні заводи в Фастові та Охтирці. Сумарно ці підприємства здатні забезпечити третину потреб ринку пива, а над забезпеченням їх безперебійної роботи працює сучасний солодовий завод на Поділлі. Це гарантує повний контроль якості сировини і можливість створювати власні рецепти солоду для нових сортів пива.

Загалом, масштабний бізнес корпорації «Оболонь» включає дев’ять виробничих підприємств в центральних і західних регіонах України, на яких задіяно понад 4000 працівників.

«Оболонь» стала синонімом успішного українського бізнесу, який постійно шукає нові можливості для розвитку і не боїться сміливих рішень. Одним з таких викликів стало створення власної торгової мережі. В компанії переконані, що вона дозволяє більш ефективно управляти інноваціями, напряму комунікувати зі споживачем і отримувати зворотній зв?язок.

Розвиток мережі під брендом О Маркет розпочався в 2016 році. Ідея її створення належить директору з розвитку корпорації “Оболонь” Андрію Ярешку, який і взявся за втілення цієї амбітної цілі. Наразі О Маркет налічує 22 магазини, географічно локалізовані в Києві та прилеглих містах, а також на Хмельниччині. Загалом мережа охоплює 10 міст.

“Щороку ми відкриваємо по три-чотири нових магазини і робимо це без залучення сторонніх інвестицій. З початку повномасштабного вторгнення наші плани не змінилися – ми відкрили два нових магазини. В планах — відкриття ще кількох нових локацій до кінця року. Економічна турбулентність, обмеження не привід опускати руки. Для команди О Маркет це мотивація працювати більше, ефективніше, шукати нові можливості. Це складно, але реалістично. У 2022 році середня виручка в мережі у зросла на 23,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року і це заслуга кожного члена команди О Маркет”, — зазначає Андрій Ярешко.

О Маркет анонсує новий етап розвитку: 24 листопада стартує продаж франшизи. З цієї нагоди в UNIT.City пройде бізнес-захід MOST Franchising Day та презентація бізнес-моделі для інвесторів. Цього дня бажаючі доєднатись до мережі та працювати з всесвітньо відомим українським брендом зможуть отримати ексклюзивні умови співпраці.

Які переваги має інвестування в франшизу О Маркет для українських підприємців?

1. Широка продуктова лінійка, яка поставляється на локацію безпосередньо від виробника. Широкий асортимент продукції масового споживання забезпечує стабільний попит та високі об’єми продажів.

2. Впізнаваний бренд пива в Україні, який вже має свою цільову аудиторію та фактично не потребує вкладень для її просування з боку партнера по франшизі.

3. Сформована у споживачів асоціація з більш високою якістю. Низка незалежних досліджень свідчать, що у більшості користувачів фірмові магазини асоціюються з більш високою якістю продукції: говориться про свіжість продукції, зрозумілий смак та більш доступну цінову політику.

4. Вільна ніша в містах — мережа тільки починає розвиватися за системою франчайзингу, тому у потенційного франчайзі є більше шансів зайняти привабливішу локацію та уникнути конкуренції всередині мережі. Окрім того, продукція має дуже вигідні умови реалізації та більш доступну цінову політику для покупця.

5. Централізоване маркетингове просування: єдиний сайт, централізовані соціальні мережі, плани маркетингових активностей.

6. Налагоджена власна логістика, централізовані поставки продукції та вигідні умови закупки продукції для франчайзі.

Франшиза від найбільшого національного виробника — це гарантія прибутку, впізнаваності та стабільності. Продажі пива найменше постраждали в об’ємі реалізації в порівнянні з іншими алкогольними напоями. Споживання пива також стимулює тренд патріотизму та споживанні продукції українських виробників. Тому, незважаючи на всі виклики, ринок пива та напоїв в Україні розвивається і з появою франшизи О Маркет вітчизняні інвестори отримують нові можливості для заробітку.