Пт. Мар 31st, 2023

Після практично повної зупинки онлайн-торгівлі в перші тижні війни ритейлери поступово налагодили логістику, перенесли склади та підлаштувалися під зміни попиту. Проте, незважаючи на окремі сплески споживацьких запитів та збільшення середнього чеку, повноцінне відновлення сектору почалося тільки з літа. А про торгівлю в довоєнних об’ємах можна говорити лише по окремим позиціям.

В останні роки помітне зростання інтернет-продажів стало окремим предметом гордощів ритейлерів. Це призводило до умовної “гонки озброєнь” роздрібних мереж: робота йшла на усіх можливих напрямках задля підвищення реалізації товарів через онлайн-канали. Це лише вершина айсберга онлайн-торгівлі. Інша справа – обслуговування інтернет-ресурсів, логістика і доставка товару. RAU опитала учасників роздрібного ринку України, як змінювалася інтернет-торгівля відносно офлайн в останні місяці та який їх об’єм станом на серпень.

Великі перспективи

Згідно з даними опитування Deloitte в Україні, напередодні війни другий рік поспіль спостерігалася важлива тенденція: двократне переважання темпів зростання онлайн над офлайн. 22% респондентів зазначили, що почали купувати частіше онлайн, і лише 9% купують частіше офлайн. І ця тенденція лише посилювалася. Багато в чому завдяки наслідкам пандемії, яка привчила багатьох людей купувати онлайн. Як показало дослідження Soul Partners і Baker Tilly Україна, обсяг ринку e-commerce в 2020 році зріс на 41% та досягнув $4 млрд, що становило 8,8% від загального обсягу роздрібної торгівлі в Україні. Очікувалося, що ця частка за підсумками 2021-го буде на рівні 9,2%, або $4,4 млрд.

Ринок електронної комерції виріс майже втричі з 2016 року і аналітики прогнозували його подвоєння протягом наступних п’яти років.

Інфографіка: EVO Group, аналіз Soul Partners

Найкращі перспективи для збільшення продажів через онлайн-канал мали споживча електроніка та одяг. Зокрема, очікувалося, що доля онлайн-продажів електроніки має потенціал росту з 23% до майже 46%. Онлайн-торгівля одягом в Україні зростала у середньому на 26% з 2016 року і досягла $291 млн у 2020-му. Тобто близько 7% одягу продавалося через інтернет, хоча середній чек був невеликим: $24-31. Втім, Україна взагалі мала найнижчий у порівнянні з сусідніми країнами рівень витрат однієї людини на е-комерцію на рік – $104. Наприклад, у сусідній Польщі цей показник був на рівні $541.

Інфографіка: Baker Tilly Україна

В п’ятірку найбільш розвинених секторів українського e-commerce входили також меблі та товари для дому, косметика та парфумерія, а також товари для дітей. При цьому ліки і продукти харчування стали відносно новими категоріями на ринку, але також із гарним потенціалом до зростання.

Як підрахували в агенції онлайн-маркетингу Promodo, 82,6% ринку займали маркетплейси – Rozetka, Prom.ua, epicentrk.ua, Bigl, Z?kupка та Allo. Далі йдуть великі магазини – 14,8%. Серед них: Comfy, Фокстрот, Цитрус, Eldorado, MOYO та інші. Найменша частка мультикатегорійних магазинів – 2,6%. Проте повномасштабна війна росії проти України повністю все змінила.

Круте піке

Через три місяці війни фахівці Promodo проаналізували, як змінилися ключові показники у семи сегментах українського e-commerce від лютого до травня. Показники, на які звертали увагу: рекламний бюджет, дохід, користувачі, вартість залучення клієнта, середній чек, частина рекламних витрат. Так, на початку березня електронна комерція майже «лягла на дно». Вже в день російського вторгнення всі онлайн-магазини в середньому втратили 82,7% сеансів, За перший тиждень українські онлайн-ритейлери втратили майже весь дохід. У середньому він впав на 92%. Та вже у середині березня доходи почали зростати разом із суттєвим збільшенням кількості сесій. На кінець травня деякі категорії навіть повернулися до довоєнних показників (зоотовари та косметика вкупі із господарськими та гігієнічними товарами).

Справа в тому, що війна змінила не лише місце перебування багатьох українців, але й патерни їх поведінки під час покупок. На новому місці люди не завжди можуть знайти необхідні товари, тож стали частіше замовляти їх онлайн. Необхідність облаштування життя на новому місці обумовлювала тимчасове зростання покупок тих чи інших товарів. Зокрема, зміна зимового одягу на весінній та літній. До речі, найгірше за доходом відновлюються категорії «Продукти», «Ліки» та «Одяг і взуття».

За даними маркетплейсу Prom.ua, кількість інтернет-замовлень у березні, порівняно з минулим роком, стала нижчою на 63%. Проте вже у червні цей показник майже відновився і склав 93%. Змінився не тільки географічний, але й гендерний розподіл: частка чоловіків серед онлайн-покупців зросла майже на 10%, до 24 лютого жінки та чоловіки купували приблизно однаково (50/50).

Найбільше покупців у віці 25-34 років. Причому превалює так званий чистий онлайн, коли 86% відразу купують необхідні товари онлайн, і лише 14% спочатку шукають офлайн, й лише потім замовляють на маркетплейсах. Проте картина в різних сегментах e-commerce суттєво відрізняється в залежності від виду товару, його ціни та нагальної потреби.

Електроніка та побутова техніка

Один із найбільш перспективних сегментів, де в останні роки магазини взагалі почали перетворюватись у шоу-руми, зазнав чи не найбільших втрат. В тому числі через порушення логістики та знищення складських запасів під час обстрілів, як-от центральний склад Фокстрот у Гостомелі. Оскільки логістика в країні зупинилась, у компаніях не знали, коли зможуть доставити навіть наявні товари клієнтам і, відповідно, який діапазон дат пропонувати при онлайн-замовленні.

До того ж, за словами голови ради директорів Алло Дмитра Деревицького, після початку війни попит знизився в 5-10 разів на все, що неможливо взяти з собою в дорогу – це телевізори, велика побутова техніка, вбудована техніка. Зберігся попит в штуках, але не в грошах, на те, що можна взяти з собою (смартфони, планшети, різні гаджети, powerbank і тд).

За оцінкою гендиректора компанії Comfy Ігоря Хижняка, ринок скоротився спочатку на 90–95%. Станом на кінець травня обсяг продажів побутової техніки та електроніки – удвічі менший, ніж до 24 лютого. Все залежить дуже від бізнесу, від регіону, але взагалі по країні, по компанії – це десь 50%.

“Практично увесь ринок діяв однаково та синхронно, і відповідно до цього, результати виявилися очікувані: найбільше зменшення обсягу продажів, приблизно у два рази, відбулося у березні-квітні. Починаючи з травня вже розпочалося відновлення продажів”, – ділиться з RAU e-commerce-директор мережі Фокстрот Кирило Попов-Черкасов.

На падіння продажів напряму впливало зменшення усіх витрат, включно з рекламою. У Фокстрот це пояснюють так: менше реклами – менше трафіку – менше «чистого онлайну». З початком активних бойових дій та в умовах критичної невизначеності, це стало єдиною коректною стратегією зі сторони роздрібних операторів. До 24 лютого доля покупок «чистого онлайну», тобто в інтернет-магазині або мобільному додатку у Фокстрот була на рівні 20-23%. Наразі з одного боку, компанія спостерігає повернення людей та відновлення попиту, з іншого, продовжує суворо контролювати всю витратну частину, включно з рекламою. У омніканального рітейлера Фокстрот «чистий онлайн» зараз тримається на рівні 16-17%.

За даними Promodo, на кінець травня ніша в середньому отримувала 65% трафіку від довоєнного періоду. Помітно зріс середній чек – у середньому на 30%. Попит на різні види товарів у цій категорії змінюється від періоду до періоду. На це вплинули волонтерські ініціативи та переміщення великої кількості ІТ-фахівців.

Одяг та взуття

Ще один перспективний сегмент e-commerce теж зазнав великих втрат через злам логістики та неможливість ввезти товар, який не відносився до критичного імпорту. Так, ввезення одягу та взуття, які не належать до критичного імпорту, за оцінкою консалтингової компанії Pro-Consulting, зменшилося майже на 60%. До того ж від початку війни були закриті магазини кількох великих міжнародних операторів, зокрема Inditex (марки Zara, Bershka, Oysho, Pull&Bear, Stradivarius) та H&M.

Обмеженість можливостей покупців у здійсненні звичного шопінгу (в тому числі через численні повітряні тривоги) мало би стимулювати розвиток електронної комерції. Але тут зіграв фактор обмеженого асортименту. Так, за словами CEO мультибрендового fashion-ритейлера ARGO Павла Савчука, товару на складах достатньо, але наразі не весь він актуальний. Тому, що продається те, що заїхало в країну в січні-лютому, а літні колекції, які зазвичай привозять в Україну у березні-квітні, ще не всі доїхали до початку сезону. Як розповідав раніше СЕО компанії, після карантину частка онлайн-продажів сягала вже 8-10%, а в пікові місяці розпродажів – до 12%.

Проте ця категорія має найвищу та найшвидшу динаміку відновлення кількості користувачів в онлайні, що пов’язано з переміщеннями людей та зміною сезонів. Але поки що не відновлюється так активно у розрізі доходу.

Як повідили RAU в компанії Must Have, до 23 лютого включно частка онлайн-продажів від офлайн складала вагомі 29%. Український мас-маркет повернувся до роботи за два тижні після початку повномасштабної війни. Поки торговельні точки не працювали, частка онлайн-продажів зросла на 45% і, таким чином, відносно до офлайн, складала 80%. З відновленням кожної офлайн-точки їх частка поступово знижувалась. “Загалом обсяги онлайн-продажів впали на 10%. Наразі онлайн відносно офлайн становить 26%”, – пояснюють кореляцію цифр в Must Have.

Продукти харчування

Українці в умовах повномасштабної війни купують більше акційних товарів, запасаються бакалійними продуктами та питною водою, свідчать дані сервісу доставки продуктів Zakaz.ua. З березня по травень 2022 року доля замовлень серед усіх категорій на бакалійні товари становить 20,8%, тоді як за аналогічний період у 2021-му була 17,8%.

За даними Promodo, у перший тиждень березня рекламний бюджет і дохід «сягнув дна» у всіх гравців категорії. У березні рівень прибутковості становив 7-8% від першого тижня лютого. Це підтверджують і в мережі магазинів Копійка, де до приходу росіян в південні області України онлайн-продажі складалися з формату кур’єрської доставки Bond.Delivery та власного інтернет-магазину.

У січні відсоток онлайн-продажів в Копійка склав 1,8% від загального об’єму й 2,3% – у форматі магазинів Santim. З початку повномасштабного вторгнення інтернет-напрямок довелося призупинити. Лише наприкінці березня роботу було відновлено і лише з кур’єрською доставкою. “Кількість замовлень впала іноді до 2-3 на день. Значно виріс середній чек. Протягом квітня відчувалося збільшення активності, хоча й не стабільне. До того ж, через комендантські дні, а іноді й кілька днів, все знов падало до нуля і знову потрошку оживало… Падіння до довоєнного періоду склало 60%”, – розповіли в мережі. Травень та червень виявилися для компанії трохи гіршими за квітень. “Липень показав кращі результати в цілому, особливо по мережі Копійка. З червня запрацював інтернет-магазин. Але приріст відчувається лише останні тижні, на рівні близько 1%”, – додає рітейлер. Зниження продажів в компанії пояснюють від’їздом споживачів, які саме користувалися послугою доставки, та падінням рівня добробуту населення.

Своєю чергою у мережі Varus вказують на проблеми з логістикою через комендантську годину, затримки на блокпостах, часті повітряні тривоги. Також багато клієнтів виїхали за кордон чи в інші регіони країни, де немає онлайн-доставки мережі. “Звичайно, продажі просіли, хоча середній чек збільшився через панічну закупку продуктами в перший місяць”, – розповідають в компанії. Попри все ритейлер продовжує працювати: поступово відновивши доставку в різних містах України та поновлюючи об?єми. Наразі Varus пропонує клієнтам безкоштовну планову доставку, швидку за 40 хвилин та самовивіз у 9 містах: Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Кам?янському, Кривому Розі, Броварах, Вишгороді, Нікополі, Павлограді.

Все ж таки зараз більше споживачів купують продукти в магазині, а в інтернеті вивчають пропозиції та ціни. Хоча попит онлайн є, і він зростає від тижня до тижня. В тому числі за рахунок того, що з  квітня всі гравці категорії почали підключати рекламу, і з кожним тижнем трохи нарощувати бюджет.

Сегмент DIY

Продавці будматеріалів так само постраждали від активних бойових дій як і більшість українських ритейлерів. Як повідомили RAU в мережі Агромат, в березні онлайн-продажі впали практично до нуля і лише в квітні e-commerce почав оживати та демонструвати зростання. Вже в липні у мережі фіксують, що доля онлайн-продажів відносно офлайн майже повернулась на довоєнні показники.

Взагалі цей сектор почав активно відновлювати роботу і багато ритейлерів відкрили нові торгові точки. Цей процес активізувався з настанням тепла і збільшення потреби у ремонтах та відбудові житла й інших об’єктів, в тому числі на звільнених територіях. Майже всі великі гравці почали відновлювати роботу інтернет-магазинів тільки в травні. Зокрема, JYSK відновив роботу інтернет-магазину з 13 травня 2022 року. Також працює доставка додому та на відділення, хоч із географічними обмеженнями.

У мережі Епіцентр так само продажі в березні обвалилися більш ніж на 30% у порівнянні з минулим роком, але вже в наступні місяці динаміка почала покращуватися. Як повідомила RAU прес-служба мережі, найбільше від війни постраждала реалізація товарів для будівництва, ремонту та облаштування житла. Наприклад, в перший місяць війни продажі керамічної плитки та інших покриттів для підлоги скоротилися на 66%, меблів – на 57%, а будівельних матеріалів – на 47%. В квітні й травні ситуація покращилася, і хоча динаміка продажів більшості товарних категорій, пов’язаних з будівництвом та ремонтом, залишається негативною, проте темпи падіння в основному не перевищують 15-20%. Це свідчить, що навіть попри війну українці все частіше готові відновлювати своє житло, будувати нове, або завершувати раніше розпочаті ремонти в своїх будинках.

Щоб якомога швидше забезпечити населення найбільш постраждалих від війни територій всіма необхідними товарами та будівельними матеріалами, компанія вже організувала в Бучі та Ірпені доставку за допомогою мобільних центрів видачі (ЦВЗ) інтернет-замовлень.

Товари для дітей

Цей сегмент e-commerce має схожі тенденції з продажами одягу та взуття для дорослих, але з більш збалансованими показниками кількості користувачів, доходу та рекламних витрат. Тут спостерігається плавне зростання у доході від тижня до тижня, водночас стабільність рекламних бюджетів зберігається на рівні 12% від лютневого. Рівень трафіку становить 40% від довоєнного, а дохід – 52%, але лінія тренду зростає. Середній чек майже не просідав протягом періоду війни.

Як повідомили RAU в мережі торгово-ігрових просторів MYplay на початок поточного року доля онлайн-продажів відносно офлайн становила 15%. Схожі показники ритейлеру вдалося зберегти й у березні-квітні. Проте ситуація виглядала позитивною лише у співвідношення онлайн і офлайн. Якщо говорити про обсяги онлайн-продажів, то в березні їх падіння склало 65%, у квітні – 52% відносно минулого року. Наприкінці весни спад завершився. “З травня по липень вiдсоток онлайн зрiс до 17-18%. У той же час об’єм продажів відносно минулого року залишається в середньому мінус 10%”, – підрахували в мережі магазинів дитячих товарів.

Так само на початок 2022 року частка онлайн-продажів Антошка становила біля 12%. В березні вона збільшилась до 16%, а вже з квітня впала до рівня біля 10%, якою і залишається досі. “Якщо говорити про обсяги в цілому, то вони впали на рівні 50-55%”, – кажуть в мережі магазинів дитячих товарів.

Ювелірні прикраси

Відчули “американські гірки” реалізації товарів у всесвітній павутині також в мережі ювелірного бренда SOVA. 2021 рік ритейлер закінчив зі зростанням долі онлайн-продажів до 12,5%. На січень 2022-го компанія отримала показник у 13,9%. З початком війни продажі майже зупинилися – всі рекламні кампанії були скасовані.

Поступове відновлення онлайн почалося з середини березня. У березні онлайн складав лише 10% від середньомісячних, у квітні – 30%. Співвідношення онлайн до офлайн становило 11% у березні та 10,5% у квітні. Дуже змінилася географія продажів.

“Ми активізувались у більшості напрямків рекламних кампаній і бачимо таку ж тенденцію по ринку. Якщо казати за період травень-червень, то продажі майже сягнули минулорічних за цей же період в онлайн. Також ми відновили розробку – у нас було заплановано глобальне оновлення сайту (редизайн та запуск нового функціоналу) й ми успішно оновилися на початку липня. Об’єм відносно офлайн повернувся у коридор 13-14%”, – додають у SOVA.

Проте не всі ритейлери фіксують значне зниження продажів після п’яти місяців активних бойових дій. Так, на початку 2022 року доля онлайн-продажів в ювелірній мережі Золотий Вік складала 7,45%, проте пізніше означена цифра не сильно, але зросла.  “У березні продажі знизились на 83%, у квітні – на 41%. Проте вже в травні відсоток онлайн-продажів збільшився на 1,3% і в наступних місяцях залишається на рівні 8%”, – говорять в мережі. Тобто в даній сфері багато що залежить від витрат на рекламу, географії продажів та враження клієнтів від бренду.

Інші категорії

Серед інших категорій товарів звертає на себе увагу сегмент зоотоварів. За даними Promodo, у середині квітня навіть за повної відсутності рекламних бюджетів прибутковість цієї ніші становила близько 60-70% порівняно з довоєнним періодом. Це одна з категорій, яка найшвидше відновилися в онлайні: на кінець травня кількість користувачів і дохід практично повернулася до показників першого тижня лютого. Дохід на рівні 85%, а користувачі – 95%, водночас рекламні бюджети в середньому становлять лише 26% від довоєнних.

За період війни середній чек зріс на 10%. Було два різкі сплески в перші тижні березня та квітня, що пов’язано з бажанням запастися необхідними товарами та їх відсутністю на складах у деяких регіонах. До кінця травня ситуація вирівнялася і практично досягла довоєнних показників.

Гарним прикладом є мережа MasterZoo, чий інтернет-магазин був на паузі майже два місяці через те, що до війни він працював з харківського складу, а постійні обстріли Харкова зробили неможливим підтримувати роботу сайту. Втратили в компанії й ключові канали комунікації з колегами. “До нашого інтернет-провайдера «прилетіло», тож ми залишилися без внутрішньої мережі”, – згадує голова наглядової ради MasterZoo Поліна Кошарна. Вже в липні мережа відкрила в столиці новий флагманський магазин, незважаючи на релокацію деяких точок та втрату частини магазинів.

Так само лише через два місяці відновили інтернет-торгівлю в мережі магазинів товарів для спорту та туризму Athletics. Тут онлайн-продажі на початку року тримали планку від 9% до 13% в залежності від активностей, що проводилися, і періодів розпродажів. З 24 лютого цей канал не працював, а відновили онлайн торгівлю лише у травні. Наразі рівень онлайн-продажів значно відрізняється в залежності від регіону та покупної спроможності населення, проте в цілому за липень показники на третину менші, ніж до війни.

В сегменті торгівлі ліками на кінець весни кількість користувачів становила 50% від довоєнного рівня. Проте середній чек залишився на тому ж рівні. У період активних бойових дій високий довоєнний попит на БАДи впав у кілька разів. Натомість у топі покупок опинилися препарати для людей з хронічними захворюваннями та заспокійливі. Категорія ліків погано відновлюється в онлайні, основний попит користувачі закривають ситуативно в офлайні. Помітно зріс попит лише у Львівській області.

В категорії товарів drogerie відбувалася стагнація до кінця квітня, а в травні сталося вибухове зростання. Оскільки українці призвичаїлися до нових умов і повернулися до питання догляду за собою. Середній чек у середньому зріс на 80% порівняно з довоєнним періодом коли користувачі почали оновлювати та поповнювати набір звичних засобів із цієї категорії. Наразі попит тут більшою мірою перерозподілився в онлайн, ніж в офлайн.

Основні висновки

Вже на початок літа за доходом щодо довоєнного періоду відновилися лише дві категорії: зоотовари та косметика (включаючи господрські та гігієнічні товари). Зростання розміру середнього чека спричинило окремі сплески доходу в категорії електроніки і побутової техніки. Проте загалом електронна комерція пережила спочатку шокове падіння, потім сплеск попиту на окремі категорії товарів і нарешті певну стабілізацію після масового переміщення людей, релокації складів та виробництв. Облаштування людей на новому місці або повернення їх додому поступово повертає продажі в інтернеті до зростання.

Проте попит змінився. Прихильність до брендів у споживачів дуже низька — купують те, що є. В деяких регіонах попит впав, проте в інших навпаки виріс. Динаміку зростання зберігають категорії, які закривають базові потреби: продукти харчування, сигарети, медикаменти, взуття та одяг, гігієнічні та господарчі товари, товари для тварин. І тут виграє той, хто забезпечить наявність товару і логістику.

По мірі відновлення країни у топі продажів опиняться будматеріали, товари для дому, техніка та електроніка. Але споживачі будуть як ніколи чутливі до ціни – асортимент має обов’язково мати товари сегменту економ.

Продовжуючи перегляд Ua-Retail.com Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності, Правилами користування сайтом та згодні з використанням файлів cookies.
Cookies settings
Згоден
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings