Вт. Чер 25th, 2024
u0432u0430u043au0430u043du0441u0456u0457

Артінсталяція «Дім. Спогади» з’явиться на станції «Академік Вернадський» у 2022 році. Її дизайном займаються архітектори balbek bureau, а виконанням — дослідно-конструкторське бюро «Майстерня Чудес» і «Сільпо».

На території станції розташований виведений з експлуатації старий паливний бак. Він — чи не перше, що бачать відвідувачі, і потрапляє на більшість туристичних фото. Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) уже кілька років хотів переосмислити естетику цієї індустріальної споруди: зробити суворий пейзаж приємнішим для полярників, і презентувати Україну для міжнародної спільноти. Мережа «Сільпо» запропонувала здійснити цю мрію науковців, щоб подарувати радість гостям, коли вони найбільше сумують за рідною домівкою. До реалізації проєкту залучили balbek bureau і «Майстерню Чудес».

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

«Дім. Спогади» — це ескіз з металу, що ніби малює обриси українського будинку навколо паливного баку. Для наших дослідників — це живий спогад про дім. Для туристів — можливість познайомитися з Україною через рідний для нас, але не банальний, візуальний образ. Навколо будинку можна буде прогулятися та побачити цікавинки про Україну — адже більшість антарктичних туристів дізнаються про нашу країну під час візиту на станцію «Академік Вернадський». Тому на стінах баку розмістять борди з фактами про Україну та станцію, а також символічними предметами на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки.

«Ми запропонували створити інсталяцію, натхненну типовим українським будинком — таким, що асоціюється з теплом, затишком і канікулами в бабусі, — розповідає Слава Балбек, засновник balbek bureau і автор ідеї артінсталяції. — Ми проаналізували будівлі в різних областях і склали збірний образ українського будинку — з шиферним дахом, димарем і характерними вікнами. Відтворити цей образ вирішили за допомогою тонкого деталізованого каркасу навколо баку. За нашим задумом, інсталяція має нагадувати ескіз олівцем: ніби хтось пригадує свій дім і робить замальовку по пам’яті».

«Коли ми вперше побачили ідею, ми були в захваті. Це доповнена реальність дому, за яким так тужать, і водночас радіють спогадам про нього, — ділиться Євген Дикий, директор НАНЦ. — Вдячні команді, що вони врахували всі наші побажання. Адже артінсталяція має нести красу в максимально несприятливих умовах: морози до -30 С, шквальні вітри, метрові замети снігу і тисячі надзвичайно допитливих представників антарктичної фауни. Крім цього, вона має досить легко монтуватися з мінімальним обладнанням і персоналом, а також бути простою у догляді».

Архітектори та інженери конструюють інсталяцію «Дім. Спогади» з урахуванням суворої погоди, обмежених ресурсів на станції, а також довгої дороги на криголамі в Антарктиду.

«Ми працюємо над тим, аби зробити конструкцію простою для транспортування та монтажу, — розповідає Мітя Зінов’єв, керівник «Майстерні Чудес». — Деталі будуть чітко промарковані та скомпоновані за секціями, тож будиночок буде легко відтворити за інструкцією. Металеві труби, виконані з неіржавної сталі, складатимуться в легкий, але міцний каркас. Додаткову стійкість до негоди забезпечать троси, якими ми укріпимо конструкцію. Щоб переконатися у стійкості арту, ми попередньо протестуємо його в Україні разом з полярниками».

На сьогодні завершені конструкторські роботи і розпочато збирання. Після тестового монтажу за участі полярників в Україні, інсталяція знову буде розібрана, а усі матеріали будуть завантажені на криголам «Ноосфера», щоб відправитися до Антарктиди у січні 2022. Учасники 27-ї Української антарктичної експедиції на станції будуть вже самостійно споруджувати красу за кресленнями.

Довідка про НАНЦ

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) — це державна науково-дослідна установа в структурі Міністерства освіти та науки України. НАНЦ забезпечує роботу української антарктичної станції «Академік Вернадський» і криголама «Ноосфера» та координує дослідження Антарктики в Україні. Більше на сайті uac.gov.ua та https://www.facebook.com/AntarcticCenter.

Довідка про balbek bureau

Balbek bureau – архітектурна майстерня, заснована архітектором Славою Балбеком. Протягом 13 років студія працює над комерційними, корпоративними та культурними проєктами в Україні, Європі, США та Азії. Загальна площа об?єктів Balbek bureau становить 120 000 м2.

Серед знакових робіт майстерні: фуд-хол Kyiv Food Market, офіси для креативної агенції Banda та ІТ-компанії Grammarly в Києві, бутик-готель BURSA, мультимедійна виставка «Чорнобиль. Подорож», колівінг .908 Coliving і культурний комплекс 906 World у Сан-Франциско, а також бізнес-інкубатор Darron у провінції Циндао, Китай.

Серед міжнародних відзнак майстерні – нагороди Hospitality Design Awards, Interior Design Best of Year, The Architecture MasterPrize і IIDA Global Excellence.

Довідка про «Майстерню Чудес»

Дослідно-конструкторське бюро «Майстерня Чудес» співпрацює з групою компаній Fozzy Group у напрямі посилення експертизи зі створення wow-досвіду для Гостей.

Команда творчих інженерів «Майстерні» дарує магію для Гостей «Сільпо» з 2010 року. Виготовляє статичні та динамічні артоб’єкти для дизайнерських супермаркетів. Проводить літні та зимові заходи, зокрема, будує ковзанки і схили для «Сільподії» на Різдвяних ярмарках у різних містах України. Основною діяльністю «Майстерні» є розробка і створення нестандартних технічних рішень для івентів, спортивних подій, фестивалів, їхніх учасників та організаторів.