Пт. Фев 26th, 2021

Міжнародний валютний фонд призупинив співпрацю з Україною. На думку фінансових аналітиків, ця пауза може затягнутися на тривалий час і загрожує Україні дефолтом за найбільш песимістичного сценарію розвитку ситуації.

Свій прогноз щодо загрози дефолту в Україні дали «Апострофу» фінансові експерти.

За словами Вадима Іосуба, відмова від співпраці з МВФ і, як наслідок, з іншими кредиторами, призведе до зниження рейтингів країни, збільшення вартості обслуговування держборгу, скорочення обсягів інвестицій, складнощів з покриттям дефіциту бюджету, зниження міжнародних резервів.

Якщо до кінця року співпраця з фондом не буде відновлена, можливі проблеми, пов’язані з дефіцитом бюджету, попереджає Сергій Фурса: «Це може призвести до того, що частина грошей буде братися з резервів Нацбанку, забиратися ліквідність у банків — тобто буде елемент емісії. Буде удар по економіці, удар по гривні».

За словами експерта, навіть якщо не відбудеться «обвалу в самий низ», валютний курс в разі реалізації такого сценарію цілком може дійти до рівня 30 гривень/долар.

Ну і, мабуть, найбільш «веселе». Однією з головних проблем стане погашення боргів. А нездатність виконувати зобов’язання по боргах, зокрема, поточні у вигляді виплати відсотків, як відомо, називається дефолтом.

«Без зовнішнього кредитування питання дефолту країни відкрито», — говорить Максим Орищак. Щоправда, додає він, це, скоріше, перспектива вже наступного року. Від чого, взагалі-то, не легше.