Пакет допомоги бізнесу: де братимуть гроші?

Пакет допомоги бізнесу, анонсований президентом Володимиром Зеленським, буде профінансований з Фонду боротьби з COVID-19.

«Йдеться про можливість використовувати кошти Фонду боротьби з COVID-19, там є гроші», — повідомив це в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» радник глави держави Олег Устенко, передає The page.

У разі ухвалення ця програма буде профінансована. «Мінфін знає і Мінфін упевнений, що в змозі виконати те, про що говорить президент», — підтвердив радник Зеленського.

Устенко додав, що законопроєкт про новий пакет допомоги бізнесу передбачає додаткові компенсатори і на випадок повного локдауна.

«Що стосується тимчасового простору, то він охоплює і період цього року, і, можливо, наступного. Частина цих заходів стосується компенсації за карантин вихідного дня. Також передбачені заходи у вигляді додаткових компенсаторів на випадок, якщо буде введений повний локдаун», — сказав він, уточнивши, що йдеться про підтримку малого бізнесу, який найбільше страждає від карантину.

Контекст

Президент Володимир Зеленський заявив, що найближчим часом до парламенту буде внесено законопроєкти про допомогу бізнесу і громадянам в умовах карантину, зокрема, про одноразову матеріальну допомогу.

За словами президента, фізособи-підприємці або наймані працівники, які втратять роботу через карантин, зможуть отримати допомогу в розмірі 8 тис. грн. Допомогу за цією програмою зможуть отримати понад 1 млн осіб за загальним обсягом виплат у розмірі близько 10 млрд грн.

Крім того, президент пообіцяв одноразову матеріальну допомогу суб’єктам господарювання для збереження робочих місць (в разі вимушеної відпустки) в розмірі до 8 тис. грн на одного працівника.

Він додав, що також планується передбачити компенсацію витрат на сплату Єдиного соціального внеску на суму майже 1,5 млрд грн для 120 тис. юридичних осіб. За словами президента, якщо через посилення карантину буде заборонена робота бізнесу, його власник зможе отримати компенсацію ЄСВ за працівників.

Також передбачені пільги у вигляді погашення податкового боргу майже 4 млн громадян, які мають податковий борг у розмірі до 3060 грн. Цей борг буде анульований. У разі подальшого посилення обмежувальних заходів 200 тис. фізосіб-підприємців першої групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, у тому числі єдиного соціального внеску.