Закон про спрощення умов роботи ФОП

Закон, який підписав 5 серпня президент Володимир Зеленський, передбачає спрощення ведення обліку для ФОП, доступу до електронного кабінету платника податків і розширення функціональності цього кабінету.

Зокрема, скасовується обов’язковість книги обліку доходів ФОП. Підприємцям I-III груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій формі — паперовій або електронній із зазначенням суми доходу за місяць, повідомляє The page.

ФОП на загальній системі також зможуть вести облік у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, що визначена Мінфіном.

Скасовується також договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків, а податкові повідомлення тепер мають бути доступними в електронному кабінеті.

З метою створення сприятливих умов для діяльності бізнесу та інвесторів вноситься низка змін до Податкового кодексу. Зокрема, полегшено умови податкових перевірок.

Контекст

Цей закон Верховна Рада ухвалила 14 липня.

Сервіс онлайн-реєстрації підприємців почав роботу на порталі «Дія». Тепер стати підприємцем або закрити бізнес простіше.