Пт. Січ 10th, 2025

Нові відкриття магазинів в мережі Фокстрот, Vodafone та Comfy, реформати точок в Цитрус, мережі Eldorado знову загрожує банкрутство та інші новини в сегменті техніки та електроніки в матеріалі RAU.

Нові відкриття магазинів в мережі Фокстрот та підключення сервісу з обслуговування покупців з порушенням слуху

1 листопада 2024 року омнікальний техноритейлер Фокстрот презентував новий магазин у івано-франківському ТРЦ Veles Mall. Нова точка розмістилася на першому поверсі та стала третьою в місті.

u0420u0438u0442u0435u0439u043b u0432 u0422u0435u043bu0435u0433u0440u0430u043c

А 21 листопада новий магазин Фокстрот перевідкрився у прифронтовому Запоріжжі в ТРЦ City Mall. Точка має 915 кв. м торгової зони і 1200 кв. м загальної.

Також наприкінці листопада 2024 року сервіс «Безбар’єрний Фокстрот» для обслуговування нечуючих покупців було підключено в 30 магазинах мережі. Це вдалося реалізувати в рамках партнерства з ГО «Громадський рух «Соціальна Єдність», а також – завдяки готовності персоналу та технічному вдосконаленню магазинів. Як результат, масштабування послуги забезпечить рівність і доступність до товарів та сервісів мережі Фокстрот для людей, які спілкуються жестовою мовою. Сервіс працює в реальному часі. У магазинах встановлено планшет з інстальованим програмним забезпеченням та QR-коди для виклику онлайн-перекладача жестової мови. На сайті foxtrot.ua підключено веб-віджет «Вушко» для одночасного зв’язку з оператором контакт- центру і перекладачем жестовою мовою (ЖМ).

Нагадаємо, загалом мережа Фокстрот налічує 124 магазини.

Vodafone відкрив новий магазин у Києві в Techno-форматі

Восени 2024 року Vodafone Retail відкрив новий магазин у столичному ТРЦ Sky Mall у Techno-форматі. Загальна площа магазину понад 100 кв. м, що дозволило ритейлеру представити ширший асортимент драйверів продажів – дрібної побутової техніки. А до товарів з оновленої матриці увійшли праски, парові системи, електрогрилі, мультипечі, а також девайси для догляду та краси – фени, масажери, епілятори.

У новій точці для зонування товару за категоріями вперше використали об’ємні вивіски-хештеги, які вдало доповнили концепцію інноваційного простору. До того ж, скориставшись пошуком за хештегами у соціальних мережах, користувачі можуть знайти відео з анпакінгом товарів на офіційних сторінках компанії – Vodafone Techno.

«Завдяки новим підходам до реформатів ми бачимо зростання середнього чеку в оновлених магазинах на 25%, продажів — на 30%. Окремі торгові точки показують зростання товарообігу більш ніж удвічі. Наші драйвери приросту — технологічний формат, збільшена торгова площа магазинів та оновлена товарна матриця», — зазначає Олена Мироненко, CEO Vodafone Retail.

Нові відкриття в мережі Comfy

Наприкінці жовтня 2024 року мережа Comfy відкрила магазин у самому центрі Запоріжжя в ТРЦ Інтрейд. Загальна площа нового магазину – понад 800 кв. м. І традиційно тут представлений широкий асортимент товарів, а також демо-зони різних категорій домашніх гаджетів та аксесуарів.

А у листопаді було відкрито два нові магазини оновленого формату у Вінниці в ТРЦ Sky Park площею 653 кв. м. та у Хмельницькому в ТРЦ ЦУМ площею 831 кв. м.

У грудні відновив роботу магазин в ТРЦ Giraffe Mall в Ірпені.

Нагадаємо, ТРЦ розташовується між Ірпенем та Бучею і не потрапив під окупацією під час повномасштабного вторгнення, але опинився в сірій зоні, у самому епіцентрі бойових дій.

«У стіну нашого магазину буквально влучив снаряд російського танку. Минуло два з половиною роки, і ми сьогодні офіційно відкриваємо, відновлюємо з попелу 110-й магазин Comfy. Як вже робили це у Дніпрі, Кривому Розі, Одесі, Кременчуці та Бучі», – прокоментував подію Ігор Хижняк, СЕО Comfy на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, наразі мережа Comfy налічує 110 магазинів.

Мережа Цитрус зробила реформати магазинів у Києві

У жовтні та листопаді мережа Цитрус оновила дві торговельні точки у столиці – у ТРЦ Lavina Mall та ТРЦ Retroville. Відтепер у магазинах можна придбати усю бажану техніку відомих брендів: велику та малу побутову техніку, смартфони, ноутбуки, гаджети, аксесуари, електротранспорт та багато іншого.

Мережа Comfy досягла $1 млрд обороту за 2024 рік

У 2024 році мережа Comfy вперше з дня заснування подолала позначку в $1 млрд.

«Попри всі зміни в сегменті, ми збільшили частку ринку: нас обирає 11,5 мільйонів українців, і ми намберван в Україні з продажу техніки та гаджетів. Разом ми змогли забезпечити хороший асортимент товарів, в період Black Friday найшвидше серед усіх гравців доставляли покупки в 25 000 населених пунктів, оновили формати магазинів і збільшили частку онлайн-продажів до 30+%», – прокоментував Іван Павлик, ССО Comfy на своїй сторінці у Facebook.

Компанія Алло удосконалила мобільний застосунок

Впродовж 2024 року команда Алло працювала над удосконаленням мобільного застосунку Алло. Він отримав оновлені дизайн та функціонал, щоб клієнти в кілька кліків замовляли бажане та закривали питання. Роботи ще тривають, але зовнішній вигляд та функціонал застосунку маркетплейсу вже зазнали змін, а зручність у використанні значно покращилася.

Активні користувачі вже помітили, що зазнав змін головний екран. Тепер у блоці «Найкращі пропозиції» зібрано акції, пропозиції та товар дня, а в блок «Головне» винесено важливі сервіси — Алло Гроші, Алло Сервіси, Алло Обмін, Подарункові сертифікати та Експерт Онлайн.

Мережі Eldorado знову загрожує банкрутство

Верховний Суд задовольнив касаційні скарги низки кредиторів ТОВ «Дієса» (мережі магазинів Eldorado) і відмовив у затвердженні плану досудової санації компанії. Про це пише УРТЦ. За даними реєстру судових рішень, відповідну постанову суд затвердив 26 листопада. Згідно з нею, касації Центрального міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків, ТОВ «Селлбай», ТОВ «Ідіджі Груп», ТОВ «Груп Себ Україна» і ТОВ «Делонгі Україна» були задоволені повністю, а ТОВ «СВП Плюс» – частково.

Нагадаємо, у квітні 2024 року Господарський суд Києва затвердив план досудової санації боргу ритейлера на понад 1 млрд грн, який передбачав наступне:

  • Eldorado.ua гарантовано погашає 30% від суми заборгованості протягом п’яти років;
  • 30% заборгованості підлягають списанню;
  • 40% кредитори отримають після відшкодування збитків, завданих країною-агресоркою рф.

Його схвалили під час загальних зборів 22 вересня 2023 року кредитори мережі які володіють понад 60% вимог від загальної заборгованості. Втім, частина кредиторів не погоджується із затвердженим планом, через що між компаніями і виник конфлікт у судовій площині. Незадоволені кредитори вимагають санації в межах процедури банкрутства, що гарантує повернення боргів.