До кінця березня Fozzy Group закриває усі магазини своєї мережі електроніки ringoo через неактуальність формату.
По собі ритейлер залишить 76 торгових точок більш ніж у 50 містах України.
Що підштовхнуло Володимира Костельмана до ліквідації ringoo і хто є претендентом на вільні локації, розбиралося видання Forbes. Українська Рада Торгових Центрів пропонує найцікавіше з матеріалу.
Кому цікаві магазини ringoo?
Один з претендентів – велика регіональна мережа “Кібернетики”, що була заснована у Херсоні.
Керівний партнер компанії з управління нерухомістю Retail.Pro Артем Ретін зазначає, що деякі локації мережі ringoo почали активно пропонувати ще минулого року, а це “перший дзвіночок” для будь-якого ритейлера.
Ми спілкуємося з орендодавцями ringoo, – підтвердив співзасновник “Кібернетиків” Денис Савченко. Його цікавлять торгові точки у центрі та на заході України.
Херсонський ритейлер не укладав договір із Fozzy Group про частковий викуп мережі. Наразі йдеться про підписання договорів з орендодавцями, мережа уклала вже 16 таких договорів, ще три – у процесі.
Непрофільний актив для Fozzy
Мережа магазинів електроніки є абсолютно непрофільним активом для Fozzy Group, на який потрібно постійно виділяти ресурс. Основними для групи є продуктові мережі “Сільпо”, “Фора”, “Thrash!Траш!”.
Андрій Жук з Асоціації ритейлерів України зазначає, що Fozzy Group багато експериментує, зокрема цього року компанія запустила медичну мережу Doctor Sam.
Також у них є фармацевтичні супермаркети “Біла ромашка”, магазин зоотоварів e-zoo, спортивна мережа Apollo Next.
Але коли бізнес дотаційний, Fozzy його закриває, – говорить Жук.
Це не перше закриття бізнесу для Fozzy Group, так, навесні 2022 року припинив роботу сервіс доставки посилок Justin.
На початку великої війни закрилася і мережа непродовольчих товарів Offtop, а найближчим часом долю ringoo може розділити ще один непрофільний актив холдингу – аптечна мережа “Біла ромашка”.
Голова ради директорів мережі техніки та електроніки “Алло” Дмитро Деревицький вважає, що закриття ringoo закономірне для ринку, на якому класичні офлайн-магазини гаджетів більше не злітають.
Зараз немає такого масового попиту, як у ті часи, коли смартфони тільки з?явилися на ринку, – каже він.