Кабінет міністрів знизив періодичність проведення моніторингу споживчих цін на соціально значущі товари, тим самим послабивши контроль.
Відповідні зміни були внесені до розпорядження “Про заходи щодо моніторингу та аналізу цін і стану товарних ринків”, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, пише УРТЦ.
За рішенням Кабміну, відтепер Державна служба статистики проводитиме моніторинг споживчих цін на соціально значущі товари не щодня, а щотижня.
Також скасовано норму про те, що Державна служба з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів має щотижня проводити аналіз задекларованих роздрібних цін на зазначені товари та товари протиепідемічного призначення.
Довідка
Нагадаємо, що контроль за цінами на соціально значущі товари в Україні відновили відновили після запровадження карантину через спалах коронавірусної інфекції, навесні 2020 року.
У липні цього року Кабмін продовжив державне регулювання цін на окремі види продовольчих товарів, але за скороченим списком. З нього вилучили цукор-пісок, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна вищого сорту), та масло вершкове жирністю 72,5%.
Граничний рівень торговельної націнки у розмірі 10% встановили на: борошно пшеничне вищого ґатунку, молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, курячі яйця категорії С1, птиця (тушки курячі, чверті тушки курячі), батон та олію соняшникову рафіновану.